Wiadomości

Trwają prace na moście w Kołaczycach

Prace przy budowie mostu w Kołaczycach ruszyły w pełni. Początkiem sierpnia miało miejsce oddanie placu budowy pod tą inwestycję. Most połączy Kołaczyce z miejscowością Brzyska w ciągu drogi powiatowej, a sama inwestycja prowadzona jest przez konsorcjum firm.

3 sierpnia 2010 roku odbyło się przekazanie placu budowy pod inwestycję „Budowa mostu przez rzekę Wisłoka w miejscowości Kołaczyce w ciągu drogi powiatowej Nr 1835 R Kołaczyce–Brzyska przez wieś – kontynuacja budowy na zaadoptowanych podporach” dla konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowo– Mostowe „Godrom” w Gorlicach, Przedsiębiorstwo „Naftobudowa” w Jaśle oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo–Mostowych w Jaśle.

Naftobudowa w Jaśle wykonuje konstrukcję stalową mostu, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle wykonuje drogi dojazdowe, a Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe „Godrom” w Gorlicach wykona płytę betonową z częścią jezdną mostu. Równocześnie prowadzone są prace przez konsorcjum firm: „Wodnik” z Bączala Górnego i „Wod-Bud” z Biecza przy umocnieniach brzegowych.

Całkowita wartość robót wyniesie około 6 600 000 zł. W połowie września zostanie zakończone montowanie konstrukcji stalowej, natomiast zakończenie całości prac przewidziane jest na 30 listopada 2010 r.

Most na rzece Wisłoce w Kołaczycach o nośności powyżej 40 t. otworzy nowy ciąg drogowy od Strzyżowa do Tuchowa, wpłynie to na ożywienie gospodarcze w tym ciągu komunikacyjnym. W przyszłości konieczne jeszcze będzie wykonanie prac polegających na poszerzeniu dróg i przebudowie kilku mostków – powiedział Adam Pawluś, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kk
kk
2024 lat temu

Ciekawe…. czy sie wyrobią
Bo marnie to w realu wygląda

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x