r e k l a m a
Wiadomości

Trzy osuwiska znikną z dróg powiatu jasielskiego

Starostwo Powiatowe w Jaśle wzięło się za usuwanie osuwisk w Bieździadce, Zawadce Osieckiej i w miejscowości Wrocanka. Na realizację dwóch pierwszych Powiat wyda ponad 1mln złotych.

Jesteśmy w trakcie realizacji dwóch osuwisk, mamy zabezpieczone środki. W 80% te inwestycje zostaną zrealizowane ze środków skarbu państwa, z ministerstwa spraw wewnętrznych – mówi Adam Pawluś, członek zarządu Powiatu jasielskiego.

Obecnie prace prowadzone są na drodze Bieździadka – Gorajowie, gdzie koszt likwidacji osuwiska wyniesie ok. 500 tys. zł.  za wykonanie robót odpowiedzialne jest Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno – Melioracyjnych w Jaśle. Planowane zakończenie prac nastąpi, zdaniem Adama Pawlusia, do końca listopada br.

Prócz zlikwidowania osuwiska powstanie na tej drodze ponad stumetrowy odcinek nawierzchni asfaltowej – dodaje Pawluś.

Drugie osuwisko zostanie zlikwidowane w miejscowości Zawadka Osiecka, gdzie droga z powodu braku odpowiedniego odprowadzenia wody jest sukcesywnie niszczona. Tam planowane zakończenie prac nastąpi również do końca listopada br.

Największy problem sprawia osuwisko w miejscowości Wrocanka (gmina Tarnowiec). Koszt realizacji inwestycji szacowany jest na 700 tys. zł, jednak Powiatu nie stać na wyłożenie takiej kwoty. Dlatego Starostwo wystąpi o zabezpieczenie potrzebnej sumy do MSWiA.

Mam nadzieję, że uda nam się w przyszłym roku przystąpić do realizacji tego osuwiska. Jeżeli warunki pogodowe pozwolą, to prace ruszą w okresie kwietnia lub maja – tłumaczy Pawluś.

Adam Pawluś dodaje, że ta inwestycja jest szczególnie ważna, ze względu na zły stan drogi, która w przypadku braku odpowiednich działań może zostać zamknięta.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wek
wek
2024 lat temu

Chciałbym żeby z powiatu zniknął ten Pan na zdjęciu !

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

…z powiatu tak,ale słyszałem że ma kandydować na burmistrza w następnych wyborach.I to z dość wiarygodnych,ale anonimowych ust…
Poczekamy,zobaczymy…

człowiek
człowiek
2024 lat temu

Chwała Bogu że jest taki człowiek w starostwie bo naprawdę dużo robi dla wszystkich gmin z terenu powiatu, a nie zajmuje się pierdołami jak jego poprzednicy, Panie Adamie tak trzymać dalej, a tymi fałszywcami co wypisują bzdury proszę się nie zniechęcać to zwykli darmozjady,

do (człowiek)
do (człowiek)
2024 lat temu

Ta chwała to chyba waszemu bogu towarzyszu !

UL
UL
2024 lat temu

Adam trzymaj się nie przejmuj się wpisami Gancarza i Graseli my wiemy kim oni są!!!!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x