MiastoWiadomości

Trzylatka pogryziona przez psa

Trzyletnia dziewczynka została pogryziona przez psa rasy bernardyn. Do tej sytuacji doszło na prywatnej posesji w gminie Tarnowiec. Dziecko doznało obrażeń głowy, na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

fot. archiwum, Przemysław Janas, Jaslonet.pl

Wczoraj po południu, dyżurny komendy został powiadomiony przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o przywiezieniu do szpitala małej dzieweczki, którą pogryzł pies. Do zdarzenia doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w gminie Tarnowiec.
Policjanci, którzy udali się pod wskazany adres wstępnie ustali, że opiekę nad trzylatką i je młodszą kuzynką sprawował ich dziadek. Dziewczynki bawiły się na podwórku. Opiekujący się dziećmi mężczyzna na chwilę wszedł do domu. W pewny momencie usłyszał dobiegający z zewnątrz hałas. Po wyjściu z budynku zobaczył leżącą na ziemi wnuczkę, którą atakował i gryzł jego pies. Mężczyzna szybko podbiegł do bernardyna, odciągnął go od dziecka i wezwał pogotowie ratunkowe. Trzylatka z obrażeniami głowy trafiła do jasielskiego szpitala. Z uwagi na doznane urazy została przewieziona do szpitala w Rzeszowie. Na szczęście jej stan lekarze określili jako nie zagrażający życiu.
Z zebranych dotychczas informacji wynika, że do wypadku doszło, kiedy dziewczynka zbyt blisko podeszła do będącego na uwięzi bernardyna, należącego do jej dziadka. Z książeczki zdrowia psa wynika, że zwierzę było szczepione przeciw wściekliźnie. Według relacji właściciela, pies nigdy wcześniej nie był agresywny.
Mężczyzna, który sprawował opiekę nad dziećmi był trzeźwy. Dokładne okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku powadzonego postępowania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ona
ona
2022 lat temu

takie są skutki kiedy pies więziony jest całe życie na metrowym łańcuchu…

on
on
2022 lat temu

a no tak. lepiej jak sobie biega po drogach i ulicach strasząc przechodniów i wbiegając pod koła samochodów, tak.

ona
ona
2022 lat temu

bo agresja u psa to tylko wina człowieka

nick
nick
2022 lat temu

zamknąć dziecko za stresowanie pieseczka.

Aer
Aer
2022 lat temu

To nie jest wina psa bo był uwiązany więc pytam gdzie była mama i kochający Tatuś ????? Do pierdla i to na dożywocie!!!!!

on
on
2022 lat temu

Do Aer: Jak dorośniesz to wtedy możemy porozmawiać .

danny
danny
2022 lat temu

@on: Moze ty powinienes dorasnac. Bo nie lepiej jak biega sam po ulicach, ale miedzy tym a metrowym lancuchem jest jescze kilka mozliwosci. Podworko na ktorym mozna sie wybiegac, dlugie spacery, psie zaprzegi, a do tego wszystkiego przede wszystkim poswiecanie czasu zwierzakowi. Taki psiak sie nie zachowa w ten sposob.

do- danny
do- danny
2022 lat temu

masz całkowitą rację.

urli
urli
2022 lat temu

bo na wsiach dobry pies to pies zły, agresywny i ujadający. A co za tym idzie nieprzyzwyczajony do towarzystwa ludzi, zdziczały i niestety ale też niebezpieczny

man
man
2022 lat temu

Nie wiecie jak było, więc nie piszcie. Sami widzę idealni ludzie. O i tyle. Poza tym to nie był bernardyn.

fascynacja88
fascynacja88
2022 lat temu

dzieweczki ???

54321
54321
2022 lat temu

Co za błąd DZIEWECZKI ZGROZA

TOLEK
TOLEK
2022 lat temu

NO TO MAMY PROBLEM W PISOWNI ALE NIE CHYBA KPP JASŁO

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x