Wiadomości

Turnieje Motoryzacyjne uczą bezpieczeństwa na drodze

Młodzi kierowcy są  głównymi sprawcami wypadków, do jakich dochodzi na drogach powiatu. Brak wyobraźni, brawura, wsiadanie za kierownicę po pijanemu, to główne grzechy najmłodszych posiadaczy praw jazdy. Młodzieżowe turnieje motoryzacyjne oraz szeroko pojęta edukacja w szkołach, zdaniem Józefa Biernackiego, mogłaby ograniczyć liczbę takich zdarzeń.

Gdyby więcej osób uczestniczyło w turniejach, żeby takich turniejów było więcej, i gdyby była edukacja w szkołach z przepisów ruchu drogowego, pewnie byłoby mniej tych przykrych zdarzeń – mówi Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego. 

Dodaje jednak, że mimo tych starań, zawsze może się trafić kilka czarnych owiec. Jeśli jednak wiedza i umiejętności wyniesione, czy to w szkole, czy na konkursach przyczynią się do uratowania, choć jednego życia, to warto ponosić trud organizacji takich turniejów.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle najlepszy

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny, etap powiatowy z roku na rok przyciąga coraz więcej młodych miłośników motoryzacji. W czwartek w Zespole Szkół w Nowym Żmigrodzie odbył się tegoroczny powiatowy finał konkursu, w którym wzięło udział dziewięć zespołów ze szkół średnich z całego powiatu jasielskiego. Rywalizowali oni w następujących konkurencjach: przepisy ruchu drogowego, historia motoryzacji, pierwsza pomoc, jazda motorowerem i jazda samochodem.

Wszyscy uczestnicy turnieju dostali nagrody rzeczowe a dodatkowo gospodarz turnieju, ZS w Nowym Żmigrodzie ufundował nagrody dla najlepszego zawodnika w pierwszej pomocy, za jazdę motorowerem i jazdę samochodem – tłumaczy Józef Biernacki, 

Pierwsze miejsce i prawo reprezentowania powiatu jasielskiego w finale wojewódzkim zdobyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Jaśle w składzie: Krzysztof Witkoś, Rafał Urbanik, Michał Zegarowski. Opiekunem drużyny był Krzysztof Płaziak.

Zespół Szkół Technicznych w Jaśle

Drugie miejsce zajęli reprezentanci Zespołu Szkół w Nowym Żmigrodzie, a trzecie przypadło uczniom Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle.

Zwycięscy będą reprezentować powiat jasielski w finale wojewódzki, który odbędzie się 15 maja 2010 r. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Zespół Szkół w Nowym Żmigrodzie

Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kres
kres
2022 lat temu

Tak Wam nie może przejść ,że turniej odbywał się w Nowym Żmigrodzie !!!!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x