MiastoWiadomości

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Trwa „Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Jest on obchodzony w całej Polsce w dniach od 5 do 11 grudnia br. To znakomita okazja na zwrócenie uwagi użytkownikom dróg na podstawowe problemy, z jakimi mogą się spotkać, a także do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży.

Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Podkarpaccy policjanci czynnie włączyli się w „Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Na drogach naszego województwa tydzień ten rozpoczął się, zakrojoną na szeroką skalę, policyjną akcją „Trzeźwy poranek”. W ciągu kilku godzin jej trwania, policjanci zatrzymali 50 nietrzeźwych kierowców. O wynikach działań czytaj tutaj.

W „Tygodniu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” na drogach Podkarpacia policjanci przeprowadzą jeszcze trzy inne akcje. Jedną z nich będą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te są skierowane głównie na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz kierujących jednośladami. „Prędkość” i „Pasy” to kolejne akcje zaplanowane na ten tydzień.Pamiętajmy, że o bezpieczeństwo na drogach musimy dbać wszyscy.

Priorytetem Policji nie tylko polskiej, ale w całej Unii Europejskiej są działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego zmierzające do ograniczenia liczby śmiertelnych ofiar wypadków. O tej akcji czytaj także na stronie Komedy Głównej Policji.

KPP Jaśło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x