Wiadomości

Tylko w Jaslonet.pl: Aktualny raport powodziowy dla powiatu

Gminy Jasło, Tarnowiec, Skołyszyn, Kołaczyce, Nowy Żmigród , Krempna, Dębowiec, są najbardziej dotknięte przez lokalne podtopienia do jakich doszło w ostatnich 24 godzinach. Na chwilę obecną stan wód w głównych rzekach stabilizuje się, jednak z informacji przekazanych przez instytut meteorologii wynika, że po godzinie 18 może dojść do kolejnych opadów deszczu. 

Kładka na osiedlu Gądki

Na dzień dzisiejszy wszystkie główne drogi mamy przejezdne za wyjątkiem drogi wylotowej na Tarnów, to jest ulica 17-go Stycznia w rejonie na Kołaczyce. Pozostałe drogi oraz mosty są już przejezdne. Od godzin porannych zaczęła się stopniowa tendencja do spadku poziomu wód – mówi Tadeusz Walczyk z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Jasło

W gminie Jasło najtrudniejsza sytuacja była w 7 miejscowościach. 

W Niepli doszło do zalania 6 budynków mieszkalnych, szkoły oraz drogi Niepla – Przybówka (zamknięta była przez całą noc). W miejscowości Chrząstówka została zalana droga powiatowa, biegnąca przez wieś oraz kilka budynków mieszkalnych. W miejscowości Warzyce, Łaski oraz Wolica i Trzcinica doszło do miejscowych podtopień. W Osobnicy została zalana droga powiatowa. Była ona zamknięta do godzin przedpołudniowych. W miejscowości Brzyście urwana skarpa zniszczyła dom mieszkalny. (czytaj więcej…)

Obsunięcie ziemi w Brzyściu

Skołyszyn

W gminie Skołyszyn zagrożone są miejscowości: Świecany, Siepietnica, Skołyszyn, Kunowa, Pusta Wola, Siedliska Sławęcin i Przysieki. 

W Przysiekach podtopionych jest 35 domostw, jednak woda podchodzi pod kolejne domy. Mieszkańcy skarżą się, że nie mają zabezpieczonych mieszkań, odmawiają jednak ewakuacji do przygotowanego w tym celu budynku SDŚ w Przysiekach. Całkowicie odcięta jest oczyszczalnia ścieków, gdzie znajduje się dwie osoby. (czytaj więcej…)

Oczyszczalnia ścieków w Przysiekach

Nieprzejezdne są odcinki dróg powiatowych w Przysiekach i Pustej Woli oraz droga gminna w Kunowej. Całkowicie nieprzejezdne są dwa mosty na drogach gminnych w Święcanach. 

W Siepietnicy zalany jest stadion sportowy, Dom Sportowca oraz stawy hodowlane. W Skołyszynie podtopione zostały m.in. zakłady przemysłowe i żwirownie. 

Tarnowiec

W gminie Tarnowiec został ogłoszony alarm przeciwpowodziowy dla miejscowości: Brzezówka, Czeluśnica, Roztoki, Gliniczek. 

Kołaczyce

Nadal nieprzejezdne są: Droga krajowa K73 (obecnie ruch odbywa się wahadłowo) oraz 2,5 km dróg powiatowych, 1,5 km gminnych i 5 km dróg lokalnych. Zalanych zostało 35 ha. Do tej pory ewakuowano tam 31 osób.

Ewakuacja w Kołaczycach, fot. czytelnik

Nowy Żmigród i Krempna

W Nowym Żmigrodzie został przekroczony stan alarmowy na rzekach Wisłoka i Iwelka, W Krempnej na Wisłoce odnotowano stan ostrzegawczy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zdezorientowany
zdezorientowany
2024 lat temu

raport powinien byc aktualizowany min co 2-3 godz jesli chcecie byc uzyteczni-jest 6:47 i nic mi nie wiadomo o stanie wod?

niezadowolony
niezadowolony
2024 lat temu

dane z wczoraj nie sa aktualne,to historia !!!!

anonim
anonim
2024 lat temu

a nie wiecie jak jest teraz?? ta droga z kołaczyc do jasła dalej zamknięta??

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x