MiastoWiadomości

Uchronić przed zamarznięciem

Od kilku dni termometry pokazują coraz niższą temperaturę. Według prognoz najsroższy mróz dopiero przed nami. To wyjątkowo trudny okres dla bezdomnych, bezradnych i samotnych. Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu zimowych chłodów.

Uchronić przed zamarznięciem (fot. KMP Krosno)

Niskie temperatury stanowią poważne zagrożenie dla osób niemających własnego schronienia, które w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Dlatego policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie pomocy potrzebującym.

Policjanci monitorują szczególnie te miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne i gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia. Są to w szczególności opuszczone budynki, ogródki działkowe, dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, parki, skwery.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą być narażone na wychłodzenie organizmu. Pamiętajmy również o osobach nietrzeźwych. Spędzenie nocy na ławce lub przystanku może zakończyć się dla nich tragicznie.

Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka potrzebującego pomocy nie przechodźmy obok niego obojętnie. Wszelkie informacje o osobach przebywających w miejscach niegwarantujących im odpowiednich warunków i zagrażających ich zdrowiu i życiu można przekazywać Policji, jak też Straży Miejskiej. Każda taka informacja będzie sprawdzona. Na miejsce zostanie skierowany patrol, który udzieli takiej osobie pomocy. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować człowieka przed zamarznięciem.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x