Wiadomości

Uciekł z zakładu karnego w Niemczech. Został złapany pod Jasłem (wideo)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z podkarpackimi policjantami zatrzymali wczoraj mężczyznę, który zbiegł z zakładu karnego w Niemczech, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za handel amfetaminą. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania, posiada obywatelstwo niemieckie i polskie.

W ubiegłym tygodniu policjanci ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu jasielskiego przebywa ukrywający się mężczyzna. Funkcjonariusze CBŚ po dokładnych sprawdzeniach potwierdzili, że jest to mieszkaniec województwa śląskiego, poszukiwany od 2006 r. Europejskim Nakazem Aresztowania. W związku z popełnionymi przestępstwami na terenie Niemiec pozostała mu do odbycia kara 11 lat więzienia. Na terenie Podkarpacia mężczyzna podawał fałszywe dane personalne. Zebrano wszelkie informacje na temat poszukiwanego i to właśnie z nich wynikało, że podczas zatrzymania może być agresywny i stawiać czynny opór. Po stwierdzeniu, że poszukiwany przebywa na terenie jednej z posesji powiatu jasielskiego podjęto decyzję o niezwłocznym jego zatrzymaniu z użyciem zespołu specjalnego CBŚ, która była wspierana przez jasielskich policjantów. Podczas tych czynności użyto także psów obronnych i wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków.

Poszukiwanego zatrzymano wczoraj rano. Po wejściu do domu, przy drzwiach wejściowych znaleziono siekierę i kij bejsbolowy. Mężczyzna miał też w domu psa obronnego rasy moskiewski stróżująco-obronny. Pies tej rasy powinien koniecznie przejść przynajmniej podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa, w Polsce został ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne. Podczas przeszukania zabezpieczono 5 g amfetaminy i 30 g marihuany. Odnaleziono także prawdziwe dokumenty tożsamości.

Dom, w którym się ukrywał znajdował się na uboczu wioski z dala od innych zabudowań. Nikogo nie wpuszczał do domu, a na zewnątrz zamontował lampy z czujnikami ruchu. Zamierzał także zamontować monitoring.

Zatrzymany trafił do aresztu. Oprócz kary orzeczonej przez niemiecki sąd odpowie także za posiadanie narkotyków, które znaleziono w trakcie zatrzymania. Sprawę prowadzi CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Mówi podkom. Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Zobacz wideo z zatrzymania

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kononowiczsdaasdciekawskiKazdy ziom zbiera zlomBodziak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jA
Gość
jA

nie chcial bym zeby mnie tak z ranca obudzili:)

sdaasd
Gość
sdaasd

To bylo w Pustej WOli boty

ciekawski
Gość
ciekawski

czy to bylo na krakowskiej cos mi sie tak wydajw

Kazdy ziom zbiera zlom
Gość
Kazdy ziom zbiera zlom

Po pierwsze to nie bylo w jaśle tylko we wsi koło jasła:)
Po drugie jak nie macie o czym pisac to nie piszcie głupot …

Bodziak
Gość
Bodziak

Do psa sie bali podejść <hahahaha>

zakus
Gość
zakus

U nas aż się roi od różnej maści złoczyńców.Zwłaszcza przed wyborami nad Podkarpacie nadlatują kaczory i inne zające.

do jA
Gość
do jA

a skąd wiesz, że rano? ;d heh

ace
Gość
ace

wsi spokojna wsi wesoła, nie potrzeba nam tu gangsterów ze śląska, sio!

Akron
Gość
Akron

Ciekawe co tego gościa przydarło do Jasła? Może konkurs recytatorski,który ma się odbyć w oberży JDK….A swoją drogą w Jaśle ostatnio się dzieje…Powiało Europą, i to z wszystkich stron…:no:

kononowicz
Gość
kononowicz

Oto co PiS uczynił z Jasła i powiatu Jasielskiego.Zbiry już nie ukrywają się w bieszczadzkich lasach czy na Mazurach.Większe zadupie jest tutaj.Nie ma niczego:no:

Close
X