Wiadomości

Uciekł z zakładu karnego w Niemczech. Został złapany pod Jasłem (wideo)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z podkarpackimi policjantami zatrzymali wczoraj mężczyznę, który zbiegł z zakładu karnego w Niemczech, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za handel amfetaminą. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania, posiada obywatelstwo niemieckie i polskie.

W ubiegłym tygodniu policjanci ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu jasielskiego przebywa ukrywający się mężczyzna. Funkcjonariusze CBŚ po dokładnych sprawdzeniach potwierdzili, że jest to mieszkaniec województwa śląskiego, poszukiwany od 2006 r. Europejskim Nakazem Aresztowania. W związku z popełnionymi przestępstwami na terenie Niemiec pozostała mu do odbycia kara 11 lat więzienia. Na terenie Podkarpacia mężczyzna podawał fałszywe dane personalne. Zebrano wszelkie informacje na temat poszukiwanego i to właśnie z nich wynikało, że podczas zatrzymania może być agresywny i stawiać czynny opór. Po stwierdzeniu, że poszukiwany przebywa na terenie jednej z posesji powiatu jasielskiego podjęto decyzję o niezwłocznym jego zatrzymaniu z użyciem zespołu specjalnego CBŚ, która była wspierana przez jasielskich policjantów. Podczas tych czynności użyto także psów obronnych i wyspecjalizowanych w poszukiwaniu narkotyków.

Poszukiwanego zatrzymano wczoraj rano. Po wejściu do domu, przy drzwiach wejściowych znaleziono siekierę i kij bejsbolowy. Mężczyzna miał też w domu psa obronnego rasy moskiewski stróżująco-obronny. Pies tej rasy powinien koniecznie przejść przynajmniej podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa, w Polsce został ujęty w wykazie ras psów uznawanych za agresywne. Podczas przeszukania zabezpieczono 5 g amfetaminy i 30 g marihuany. Odnaleziono także prawdziwe dokumenty tożsamości.

Dom, w którym się ukrywał znajdował się na uboczu wioski z dala od innych zabudowań. Nikogo nie wpuszczał do domu, a na zewnątrz zamontował lampy z czujnikami ruchu. Zamierzał także zamontować monitoring.

Zatrzymany trafił do aresztu. Oprócz kary orzeczonej przez niemiecki sąd odpowie także za posiadanie narkotyków, które znaleziono w trakcie zatrzymania. Sprawę prowadzi CBŚ pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie.

Mówi podkom. Paweł Międlar, Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji.

Zobacz wideo z zatrzymania

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jA
jA
2024 lat temu

nie chcial bym zeby mnie tak z ranca obudzili:)

Akron
Akron
2024 lat temu

Ciekawe co tego gościa przydarło do Jasła? Może konkurs recytatorski,który ma się odbyć w oberży JDK….A swoją drogą w Jaśle ostatnio się dzieje…Powiało Europą, i to z wszystkich stron…:no:

ace
ace
2024 lat temu

wsi spokojna wsi wesoła, nie potrzeba nam tu gangsterów ze śląska, sio!

do jA
do jA
2024 lat temu

a skąd wiesz, że rano? ;d heh

zakus
zakus
2024 lat temu

U nas aż się roi od różnej maści złoczyńców.Zwłaszcza przed wyborami nad Podkarpacie nadlatują kaczory i inne zające.

Bodziak
Bodziak
2024 lat temu

Do psa sie bali podejść <hahahaha>

Kazdy ziom zbiera zlom
Kazdy ziom zbiera zlom
2024 lat temu

Po pierwsze to nie bylo w jaśle tylko we wsi koło jasła:)
Po drugie jak nie macie o czym pisac to nie piszcie głupot …

ciekawski
ciekawski
2024 lat temu

czy to bylo na krakowskiej cos mi sie tak wydajw

sdaasd
sdaasd
2024 lat temu

To bylo w Pustej WOli boty

kononowicz
kononowicz
2024 lat temu

Oto co PiS uczynił z Jasła i powiatu Jasielskiego.Zbiry już nie ukrywają się w bieszczadzkich lasach czy na Mazurach.Większe zadupie jest tutaj.Nie ma niczego:no:

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x