Wiadomości

Uczniowie I LO na Kongresie Młodych Matematyków

Dawid Wójcik i Piotr Stój z I Liceum Ogólnokształcącego to jedni z 250 uczniów z całej Polski, którzy wzięli udział w III Kongresie Młodych Matematyków odbywającym się w Krakowie.

Zjechała się tam elita polskiej matematyki. Mogliśmy poznać osobiście wielu wysokiej klasy profesorów oraz uczniów, którzy reprezentują Polskę np. na międzynarodowych olimpiadach – mówi Dawid Wójcik.

Prócz spotkań z kadrą profesorską i olimpijczykami, jasielscy uczniowie brali udział w wykładach.

Wykłady były bardzo cenne. Wiele można było z nich wynieść, głównie rzeczy potrzebne w konkursach i olimpiadach – mówi Dawid.

Wyboru uczestników kongresu dokonało kuratorium oświaty, na podstawie wyników konkursów i olimpiad. Z każdego województwa wyłoniono w ten sposób około 15 uczniów, Jasło reprezentowało dwóch.

To jest prestiż. Jeśli uczeń jest tam zapraszany, to już na etapie szkoły średniej czymś się wyróżnia. Zarówno Dawid jak i Piotr mają na koncie zwycięstwa na konkursach wojewódzkich – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle. – Jest to też promocja uczelni, które wykazują chęć skłonienia najlepszych matematyków na swoje kierunki – dodaje.

I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, jako jedyna szkoła w Jaśle od lat może poszczycić się największym odsetkiem olimpijczyków matematyków, którzy dostają się na najlepsze kierunki na uczelniach w Polsce.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x