Wiadomości

Uczniowie jasielskiego "Ekonomika" w dziesiątce najlepszych

Uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle – czyli popularnego „Ekonomika” znaleźli się w finałowej dziesiątce ogólnopolskiego konkursu na stronę internetową „Diversity 2009”. To już dziewiąta edycja popularnego konkursu dla młodzieży szkół ponagimnazjalnych. W tym roku motywem przewodnim  był temat: „Nieznany świat” często bardzo oryginalnie interpretowany.

Konkurencję dla jaślan stanowiło 113 drużyn z całej Polski, z których każda prezentowała bardzo wysoki poziom merytoryczny i techniczny.

Drużyna Ekonomika wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy. Wynik, który osiągnęła jest potwierdzeniem wysokich umiejętności naszej młodzieży ale też wynikiem dużych wymagań, które szkoła stawia także w zakresie wiedzy i stosowania technologii komputerowych. Mamy wszak w szkole piękną tradycję, nie tylko uczestnictwa ale też organizowania konkursów informatycznych, z których konkurs „Jest takie miejsce w Europie…” dwukrotnie uzyskał patronat Ministra Edukacji Narodowej – mówi dyrektor szkoły Robert Niemiec. – Wysokie miejsce, które młodzież osiągnęła cieszy nas nie tylko z racji prestiżu ale przede wszystkim z powodu rysującej się możliwości zatrudnienia najzdolniejszych uczniów szkoły w światowej sławy koncernie, który był organizatorem imprezy.

Zwycięska drużyna  to uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle w składzie: Ewa Wanat, Julita Michalska, Adrian Wójcikiewicz, Szymon Szot. Opiekę i wsparcie zespołowi zapewnił  nauczyciel informatyki mgr Jakub Budziak.

Uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w warsztatach w Centrum Oprogramowania firmy „Motorola” oraz  odebrali nagrody  podczas uroczystej gali, która odbyła się na Scenie Teatru Ludowego pod Wieżą Ratuszową na  Rynku Głównym w Krakowie.

ZS nr 4 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sjk
sjk
2024 lat temu

stary temat na nowy artykul

uczennica;)
uczennica;)
2024 lat temu

profesor Budziak najlepszy:))

xD
xD
2024 lat temu

dżejkob :DB)

Zobacz także
Close
Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x