r e k l a m a
Wiadomości

Uczniowie nagrodzili firmy

W Zespole Szkół nr 2 odbyła się dziś uroczystość wręczenia nagród i podziękowań dla firm, które wspierają szkołę i pomagają w organizowaniu praktyk zawodowych dla uczniów. A z tymi ostatnimi jest coraz gorzej.

Dlatego szkoła postanowiła wyróżnić tych, którzy pomagają kształcić nowe kadry fachowców.

Zostały wyróżnione hurtownie, które bezinteresownie dzielą się z nami, wspomagają nasze pracownie – cukierniczą i gastronomiczną. Został wyróżniony Caritas, który rok rocznie obdarowuje nas dużą ilością zboża, my to zboże w zaprzyjaźnionym młynie zamieniamy na mąkę i dzięki temu mamy zapewniony zapas surowca na rok – mówi Teresa Szczudło, wice dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Jaśle

Doceniona została m.in. masarnia Trio, która przyjmuje uczniów na praktyki, podobnie jak to robią piekarnie Jana Wątroby czy Doroty Zawiszy oraz PSS „Społem”.

Nagrodzono też właścicieli zakładów fryzjerskich, w których uczennice technikum fryzjerskiego mogą nabyć  umiejętności w czasie praktyk.

Panie z zakładów fryzjerskich przyjmują naszych uczniów na praktyki, traktują ich bardzo dobrze, dzielą się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniem – mówi Teresa Szczudło.

Imprezę uświetnił koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jaśle i Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jaśle pod batutą pana Tadeusza Wróbla.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
i jaja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ja
Gość
ja

Co tylko jakaś imprezka -a p Zającowa na honorowym miejscu ! A Putyra !? co za firma ? I tak potem ta młodzież ląduje w "pośredniaku".

i ja
Gość
i ja

Trzeba wiedzieć, kogo zaprosić w tych ciężkich dla szkół czasach….

Close
X