r e k l a m a
Wiadomości

Uczniowie z Trzcinicy mają szansę na indeksy wyższych uczelni

Kraków, Wrocław, Poznań, to tylko niektóre miasta, których uczelnie zaoferowały indeksy finalistom Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. A szansę na wymarzone studia ma aż troje uczniów z Zespołu Szkół w Trzcinicy.

„Nasi uczniowie biorą udział w olimpiadzie od szeregu lat. Jednak po raz pierwszy troje naszych uczniów zajęło czołowe miejsca w podstawowych pionach olimpiady. W pionie żywieniowym I miejsce zajęła Barbara Bęben . W pionie ogrodniczym Mariusz Gajecki zajął I miejsce a Dariusz Szura II miejsce” – mówi Ludomir Mastej, dyrektor ZS w Trzcinicy.

Tym samym szkoła z Trzcinicy została uznana za najlepszą szkołę na etapie regionalnym olimpiady.

Tak dobre sukcesy młodzież zawdzięcza swojej pracy oraz opiekunom, którzy poświęcają dużo czasu na zajęcia doskonalące.

„Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w takich  doskonaleniach. Większość z uczniów biorących udział w olimpiadzie czy w zajęciach dodatkowych traktuje to jako swoją pasję.” – mówi Dariusz Pelc, opiekun olimpijczyków, wicedyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy.

Podkreślają to samo młodzi olimpijczycy.

„Wybrałem tą szkołę dlatego, że lubię to co robię. Poszedłem na ogrodnictwo, bo to jest moja pasja.”  – mówi nam Mariusz Gajecki.

A jak uczniowie oceniają swoje szanse?

„Trudno jest nam oceniać swoje szanse, bo poziom na pewno będzie bardzo wysoki. Nie wiemy jak się inni przygotowują. Mam nadzieję, że uda nam się wywalczyć dobre miejsca, ale sam start w finale olimpiady jest dla nas dużym wyróżnieniem”  – mówi Daniel Szura.

Olimpijczykom życzymy powodzenia i oczywiście zdobycia najważniejszej nagrody, czyli indeksu na wymarzony kierunek studiów. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
meleMiesz.Jasło Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miesz.Jasło
Gość
Miesz.Jasło

yhy fajnie 😉
T.r.z.c.i.n.i.c.a xD

mele
Gość
mele

Brawo chłopaki!

Close
X