Wiadomości

Uczniowie ZS nr 3 w Jaśle znaleźli "Haka na Raka"

Grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle: Agata Rachowicz, Sylwia Hara, Monika Figura i Szymon Kardaś pod opieką nauczycielki biologii Agnieszki Mianowskiej uczestniczą w ogólnopolskiej akcji dotyczącej profilaktyki raka prostaty.

W ramach kampanii informacyjnej przeprowadzili dla swoich kolegów i koleżanek pogadanki na temat nowotworów, zwracając szczególną uwagę na raka prostaty.

Choroby nowotworowe to czyste przyczyny zgonów w Polsce i na Świecie. Dlatego tak istotna jest profilaktyka, czyli działania mające na celu zapobieganie chorobom poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Staraliśmy się w prosty i jasny sposób mówić o przyczynach, objawach oraz profilaktyce chorób nowotworowych, a w szczególności raku prostaty – mówią uczniowie zaangażowani w akcję.

Poprzez prowadzone prelekcje starano się uświadomić uczniom, że przekonanie, iż ludzie są bezradni wobec nowotworów jest nieprawdziwe. We wczesnej fazie rozwoju prawie każdy nowotwór jest wyleczalny. Niepokojący jest jednak fakt, że w tej wczesnej fazie leczenie podejmuje zaledwie 20% chorych.

W dniu jutrzejszym uczniowie pod opieką nauczycielki biologii roznosić będą ulotki na terenie miasta.

AM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
January
January
2024 lat temu

Interesująca akcja, godna naśladowania.

cdscdsc
cdscdsc
2024 lat temu

o lol

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x