MiastoWiadomości

Ukradł paliwo i podpalił warte 150 tys. maszyny

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzieże i zniszczenie mienia. Łupem złodzieja padło paliwo oraz elektronarzędzia. Na swoim koncie ma również podpalenie koparki i spychacza. Straty, jakie spowodował, to około 150 tys. zł. Prokuratura zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny.

Ukradł paliwo i podpalił warte 150 tys. maszyny

Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzili czynności w sprawie kradzieży, do której doszło pod koniec sierpnia br. w Trzcinicy. Funkcjonariusze ustalili, że ktoś wszedł do garażu znajdującego się na prywatnej posesji i zrabował m.in. spawarkę, szlifierkę oraz kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Łączną wartość łupu oszacowano na 2 tys. zł.

Po rozpytaniu świadków i zabezpieczeniu śladów na miejscu zdarzenia, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. W toku dochodzenia na podstawie zebranego materiału i uzyskanych informacji, wpadli na trop 36-latka, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. Podejrzany mieszkaniec gminy Skołyszyn trafił do policyjnego aresztu.

Ukradł paliwo i podpalił warte 150 tys. maszyny

Po ustaleniu, że sprawcą kradzieży paliwa i elektronarzędzi jest zatrzymany mężczyzna, kryminalni zaczęli analizować podobne zgłoszenia. W toku prowadzonego postępowania potwierdzili, że 36-latek zamieszany jest również w kradzież około 100 litrów oleju napędowego z koparek oraz podpalenie jednej z nich i spychacza. Do zdarzenia doszło początkiem września br. na terenie żwirowni w Przysiekach. Straty, jakie spowodował, oszacowano na około 150 tys. zł.

W obliczu zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia. Decyzją prokuratury zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lucynka
Lucynka
2024 lat temu

Teraz należy stworzyć mu pełną możliwość,aby pracując pod kontrolą zarobił i zwrócił to co zniszczył.Z całego zarobku pozostawić mu tylko na sikanie.Kto za?

babka
babka
2024 lat temu

to,ze ukradł to bajka ale za podpalenie uciąć jajka

Do Lucynki
Do Lucynki
2024 lat temu

Nikt !

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x