MiastoWiadomości

Ukradł rynny z kościoła

Policjanci ustalili sprawcę, który ukradł miedziane rynny z kościoła w Kołaczycach. Swój łup podejrzany zniszczył i sprzedał jako złom. W punkcie skupu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów skradzionej miedzi. Straty oszacowano na kilka tysięcy złotych.

Ukradł rynny z kościoła

O kradzieży miedzianych rynien odprowadzających wodę opadową z dachu miejscowego kościoła policjanci z Kołaczyc zostali powiadomieni przez proboszcza parafii. Wstępnie straty oszacowano na 3 tys. złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już następnego dnia ustalili, że związek z tym przestępstwem ma 23-letni mieszkaniec gminy Kołaczyce. Wytypowany mężczyzna został zatrzymany. Informacje potwierdziły się.

W toku postępowania policjanci ustalili, że podejrzany pod osłoną nocy wyrwał rury z uchwytów mocujących, po czym ukrył je w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Następnie zgniótł je i pociął na mniejsze kawałki. Swój łup sprzedał jako złom miedziany w jednym ze skupów, gdzie odnaleźli go policjanci.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Przyznał się do przestępstwa i poddał dobrowolnie karze. Zobowiązał się również naprawić wyrządzone szkody.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
HAHAHAkołaczycanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kołaczycanin
Gość
kołaczycanin

i co tak ładnie się przyznawał to kara go nie ominie? parodia to nie pierwszy jego wybryk to jest urodzony Kleptoman!!!! do paki z nim do kad będzie mu to na sucho przechodzić.

HAHAHA
Gość
HAHAHA

A WPADŁ BO SIĘ PROBOSZCZOWI WYSPOWIADAŁ.

Close
X