InwestycjeMiastoWiadomości

Umowa na budowę krytego lodowiska w Jaśle podpisana

Miasto Jasło podpisało umowę na zaprojektowanie i budowę krytego lodowiska w Jaśle. Wartość zadania, którego wykonawcą jest firma InterHall  Sp. z o.o. z Katowic, wynosi ponad 8,7 mln zł. Pierwszym etapem prac będzie opracowanie dokumentacji (do 8 miesięcy) i uzyskanie niezbędnych pozwoleń, a następnym przystąpienie do robót budowlanych. W sumie wszystkie prace przy budowie lodowiska mają zakończyć się do września 2024 roku.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: Elwira Musiałowicz-Czech, zastępca burmistrza Jasła i Jacek Borkowski, skarbnik Jasła, a ze strony wykonawcy: Piotr Krzyczkowski, pełnomocnik firmy InterHall Sp. z o.o. z Katowic.

Firma InterHall zajmuje się projektowaniem i produkcją hal pneumatycznych. Ich hale są posadowione w Finlandii, Wielkiej Brytanii, w Niemczech oraz w wielu innych krajach UE. W roku 2013 zadaszyli pełnowymiarowe boisko piłkarskie dla Legii Warszawa. W 2019 roku jako pierwsi wykonali boisko i bezlinkowe zadaszenie pneumatyczne nad pełnowymiarowym boiskiem piłkarskim dla Jagiellonii Białystok. Dotychczas wykonali ponad 400 obiektów sportowych.

Umowa na budowę krytego lodowiska w Jaśle podpisana

 

Zakres inwestycji obejmuje budowę całorocznego zadaszonego obiektu z funkcją lodowiska (alternatywnie boiska wielofunkcyjnego w sezonie letnim) o wymiarach 60×26 m i widownią na ok. 100 osób. Lodowisko posiadać będzie konstrukcję stałą zadaszoną, oświetlenie, monitoring oraz nagłośnienie. Funkcję zaplecza lodowiska stanowić będzie istniejące zaplecze znajdujące się w sąsiednim budynku hali sportowej.

Dla przypomnienia: obecne lodowisko jest niezadaszone o wymiarach 20 x 40 m. Funkcjonuje wyłącznie w okresie zimowym (przez około 3 miesiące). Znajduje się w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Środki na to zadanie pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych – 4,5 mln zł oraz z budżetu miasta – ponad 4,2 mln zł.

Urząd Miasta w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
munchral
munchral
11 miesięcy temu

Lodowisko jest dobre, a na łyżwiarce lub łyżwiarze też coś będzie?

абу
абу
11 miesięcy temu

latem będzie popularnym miejscem podczas upałów

Rzeszowianin
Rzeszowianin
3 miesięcy temu

Jeszcze się okaże, że w Jaśle wybudują kryte lodowisko szybciej niż w Rzeszowie, bo póki co lodowisko w Rzeszowie funkcjonuje w formie kilku namiotów stawianych na sezon. A szkoda bo chętnych nie brakuje na ślizgawkę z prawdziwego zdarzenia.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x