r e k l a m a
Wiadomości

Uroczystości Katyńskie odbędą się w ten wtorek

We wtorek, 25 maja odbędą  się, przeniesione z kwietnia, uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską sprzed 70 laty. 

Pierwotnie planowano dwudniowe uroczystości w dniach 16-17 kwietnia br. Po katastrofie lotniczej, do której doszło 10 kwietnia br. w Smoleńsku, program został zmieniony przez Społeczny Komitet Obchodów 70 –tej rocznicy upamiętnienia zbrodni katyńskiej w powiecie jasielskim, któremu przewodniczył tragicznie zmarły senator Stanisław Zając.

Program uroczystości:

Godzina 10.00 – Msza świętą w kościele pw. św. Stanisława BM. Po niej, przy I Liceum Ogólnokształcącym zostaną odsłonięte: pomnik „Golgota Wschodu” oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia br. Posadzony zostanie również „dąb katyński” poświęcony pamięci Antoniego Nowaka, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. 

Godzina 12.00 – w I Liceum Ogólnokształcącym zaplanowana została sesja historyczno-edukacyjna. 

Zostanie otwarta wystawa poświęcona Stanisławowi Zającowi oraz prelekcje na temat zbrodni katyńskiej. 

Rozstrzygnięty zostanie konkursu literacki i plastyczny pt. „Prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej”.

Uroczystości uświetnią  występy artystyczne w wykonaniu młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

19
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
samCytryn Kwas podsumowujezakdo Kamy....ixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zak
Gość
zak

Będzie szansa by piać jaki to PiS jest wspaniały i co zrobił dla Podkarpacia.Czego nie zrobił wszyscy widzimy.Jasło zalewa co roku a PiS,które rządzi naszym terenem od lat nie robi nic,oprócz przygotowaniami do kolejnych wyborów.

Cytryn Kwas podsumowuje
Gość
Cytryn Kwas podsumowuje

Ponoć krzyż jest z wyciętych drzew, a koszty były pokryte ze sprzedaży złomu po demontażu ogrodzenia LO, cały ten komitet to tylko propaganda przedwyborcza, a nikt nic nie wpłacił! (lista członków+kto ile wpłacił rozwieje wątpliwości).

zak
Gość
zak

Jarek zbierał tak na powodzian, jak Rydzyk na Stocznie Gdańską:yes:

do Kamy....
Gość
do Kamy....

Kama ty moherówo nie zabieraj więcej głosu. Skąd w tobie tyle jadu i zaciekłości. Wyluzuj bo widzisz, że wszyscy ci już współczują. Lecz się póki nie jest za późno kimkolwiek jesteś.:D:D

ixi
Gość
ixi

Donek od noszenia workow z piaskeiem nie jest, jest od rzadzenia..przynajmniej sie pofatygowal, a nie robil cynicznej kamopanii..wstyd i marne wymowki:mad:

Ewa
Gość
Ewa

Kama coś Ci się pomieszało w głowie ,żal mi Ciebie, tyle nienawiści w Tobie.

kama
Gość
kama

Jarek zbierał na powodzian (był koncert charytatywny) a Donek udawał współczucie a hr.Komorowski empatię ….od ich wizyt i wleczenia za sobą mediów ani jeden worek z piaskiem się nie zapełnił!!!Ot i cała prawda:no:

XX
Gość
XX

KAMA !- a może by tych wszyskich co przeciw PISOWI – od razu pod mór i serią potraktowac !? I na reście nastał by czas jedynie prawych Polaków ,jedynie prawdziwych patryjotów ,z jedynym wodzem i jedynie słuszną linią partyjną ,
POETA !- TYLKO GŁOWA NIE TA !

marta
Gość
marta

Jarek,Jarek przyjaciół ma wielu……….po trupach do celu.

do Kamy..
Gość
do Kamy..

Piękna grafomania ! Niestety nic nie wspomniałaś o zagrożeniu z południa tj. ze strony Watykanu. Prawdopodobnie jesteś moherówką i PiS-dułką.

ixi
Gość
ixi

kama-gdzie byl dzisiaj twoj Jarus? Na wiecu partyjnym..agitowal i macil w glowach starcom!
..a teraz powiedz gdzie byl Donald i Bronek..ano byli w terenie pomagajac powodzianom, konsultujac sie w sprawie powodzi w sztabach kryzysowych..
I tu masz KONTRAST, ktory kazdy widzi oprocz wypranych muzgow przez KC PiS
ZAL MI CIE…

Witold
Gość
Witold

Myślę,że życie samo dokonało oficjalnego,
duchowego odsłonęcia pomnika katyńskiego w
Jaśle.Komitet Katyński spełnił rolę i oczekiwa
nia społeczeństwa z nadwyżką.Robienie dziś i na siłę ponownego zlotu,dla zlotu,klepanie tego co każdy przez tragedię smoleńską wielok
rotnie mógł usłyszeć,poznać ,jest pozbawione sensu.Logika podpowiada,że za rok -to ma uzasadnienie…Ludzie ,jak nawet wyzej widać żyją powodzią, i tu w Jaśle,i tą w Polsce… Przy całym szacunku dla Katynia,dla pracy Komi
tetu – uroczystość tą mozna traktować w katego
rii promocji określonych osób lub partii.Jest to błąd,ale nie twierdzę,że nie powinno być uczestników podczas wtorkowego upamiętniania!

kama
Gość
kama

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem, bez głów, bez planów, za to z rozmachem do żłobu toczy swe tłuste cielska Idzie Platforma Obywatelska ! Do sądu złodziej śmiało ucieka Bo wszak korupcja prawem człowieka ! Czar PRL-u wraca do formy Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy ?! Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi Od dziś będziemy świadczyć usługi Dla Władimira i dla Angeli. Czas na kolanach iść do Brukseli ! Szef MSZ-u już ma kaganiec Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa Vivat Platforma, Vivat Europa ! Angela z Ritą ręce zaciera, By na wschód ruszyć tropem Hitlera, A za… Czytaj więcej »

NA POCHYBEL
Gość
NA POCHYBEL

SAMOCHWAŁA W KONCIE STAŁA I TAK LATA SWEGO PiS RZADU PODSUMOWAŁA zdolny/a jestem niesłychanie mam na świecie poważanie w kraju same osiągnięcia dłuższe zycie od poczęcia koalicja wzór współpracy (SO & LPR) Z PISr11; u dumni są mocherowi rodacy rząd najlepszy od półwiecza skupił się na wielkich rzeczach dla narodu becikowe peron we Włoszczowie gospodarka rozpędzona są mieszkania TRZY z miliona w kraju lepiej zyje się rodzinom – jednej matce i dwum synom (niestety jest tylko jeden już dop. autora) nie ma WSI choc jeszcze troche a zrobimy wszędzie wioche CBA – udane akcje super MAN co rusz atrakcje w… Czytaj więcej »

zak
Gość
zak

Na Gądkach,które są na terenie zalewowym utworzono wał i dlatego zalewa Jasło,Przysieki i inne miejscowości naszego powiatu.Taka to logika działań PiS-u z ich milczącym przywódcą na czele.

xx
Gość
xx

Na tablicy pamiątkowej koło LO . wspomina się ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem tz; parę prezydęcką i pana Zająca !- Reszta z 96 ofiar nie warta wspomnienia !!! ?

józiek
Gość
józiek

No,ale Dorn coś jednak pomógł w sprawie wałów na Gądkach

OB
Gość
OB

Jeszcze dobrze ludzie nie otrząsnęli się z traumy popowodziowej. Usuwają zniszczenia, liczą straty a tutaj już szabelka, kropidełko i wojenka, konferencyjka i imprezka. Ludzie wstydźcie się nie to jest najważniejsze. Skupcie się na tym jak pomóc poszkodowanym w powodzi co zrobić aby zapobiegać jej w przyszłości. Z pełnym szacunkiem odnoszę się do pamięci ofiar Katyńskich ale igrzyska nie w tym momencie. Nie dziwcie się później dlaczego naród tak nienawidzi PiSu.

sam
Gość
sam

PiS=SKIS!!!!!!!!!

Close
X