Wiadomości

Uroczystości Katyńskie odbędą się w ten wtorek

We wtorek, 25 maja odbędą  się, przeniesione z kwietnia, uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską sprzed 70 laty. 

Pierwotnie planowano dwudniowe uroczystości w dniach 16-17 kwietnia br. Po katastrofie lotniczej, do której doszło 10 kwietnia br. w Smoleńsku, program został zmieniony przez Społeczny Komitet Obchodów 70 –tej rocznicy upamiętnienia zbrodni katyńskiej w powiecie jasielskim, któremu przewodniczył tragicznie zmarły senator Stanisław Zając.

Program uroczystości:

Godzina 10.00 – Msza świętą w kościele pw. św. Stanisława BM. Po niej, przy I Liceum Ogólnokształcącym zostaną odsłonięte: pomnik „Golgota Wschodu” oraz tablica upamiętniająca ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku 10 kwietnia br. Posadzony zostanie również „dąb katyński” poświęcony pamięci Antoniego Nowaka, zamordowanego w Katyniu w 1940 roku. 

Godzina 12.00 – w I Liceum Ogólnokształcącym zaplanowana została sesja historyczno-edukacyjna. 

Zostanie otwarta wystawa poświęcona Stanisławowi Zającowi oraz prelekcje na temat zbrodni katyńskiej. 

Rozstrzygnięty zostanie konkursu literacki i plastyczny pt. „Prawda i pamięć o zbrodni katyńskiej”.

Uroczystości uświetnią  występy artystyczne w wykonaniu młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zak
zak
2024 lat temu

Będzie szansa by piać jaki to PiS jest wspaniały i co zrobił dla Podkarpacia.Czego nie zrobił wszyscy widzimy.Jasło zalewa co roku a PiS,które rządzi naszym terenem od lat nie robi nic,oprócz przygotowaniami do kolejnych wyborów.

OB
OB
2024 lat temu

Jeszcze dobrze ludzie nie otrząsnęli się z traumy popowodziowej. Usuwają zniszczenia, liczą straty a tutaj już szabelka, kropidełko i wojenka, konferencyjka i imprezka. Ludzie wstydźcie się nie to jest najważniejsze. Skupcie się na tym jak pomóc poszkodowanym w powodzi co zrobić aby zapobiegać jej w przyszłości. Z pełnym szacunkiem odnoszę się do pamięci ofiar Katyńskich ale igrzyska nie w tym momencie. Nie dziwcie się później dlaczego naród tak nienawidzi PiSu.

józiek
józiek
2024 lat temu

No,ale Dorn coś jednak pomógł w sprawie wałów na Gądkach

xx
xx
2024 lat temu

Na tablicy pamiątkowej koło LO . wspomina się ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem tz; parę prezydęcką i pana Zająca !- Reszta z 96 ofiar nie warta wspomnienia !!! ?

zak
zak
2024 lat temu

Na Gądkach,które są na terenie zalewowym utworzono wał i dlatego zalewa Jasło,Przysieki i inne miejscowości naszego powiatu.Taka to logika działań PiS-u z ich milczącym przywódcą na czele.

NA POCHYBEL
NA POCHYBEL
2024 lat temu

SAMOCHWAŁA W KONCIE STAŁA I TAK LATA SWEGO PiS RZADU PODSUMOWAŁA zdolny/a jestem niesłychanie mam na świecie poważanie w kraju same osiągnięcia dłuższe zycie od poczęcia koalicja wzór współpracy (SO & LPR) Z PISr11; u dumni są mocherowi rodacy rząd najlepszy od półwiecza skupił się na wielkich rzeczach dla narodu becikowe peron we Włoszczowie gospodarka rozpędzona są mieszkania TRZY z miliona w kraju lepiej zyje się rodzinom – jednej matce i dwum synom (niestety jest tylko jeden już dop. autora) nie ma WSI choc jeszcze troche a zrobimy wszędzie wioche CBA – udane akcje super MAN co rusz atrakcje w… Czytaj więcej »

kama
kama
2024 lat temu

Znów stara zgraja szczęśliwym trafem, bez głów, bez planów, za to z rozmachem do żłobu toczy swe tłuste cielska Idzie Platforma Obywatelska ! Do sądu złodziej śmiało ucieka Bo wszak korupcja prawem człowieka ! Czar PRL-u wraca do formy Wdzięczni jesteśmy ludziom z Platformy ?! Zwrot w dyplomacji to rozdział drugi Od dziś będziemy świadczyć usługi Dla Władimira i dla Angeli. Czas na kolanach iść do Brukseli ! Szef MSZ-u już ma kaganiec Śląsk i Pomorze weźmie Germaniec Trzeba wywłaszczyć polskiego chłopa Vivat Platforma, Vivat Europa ! Angela z Ritą ręce zaciera, By na wschód ruszyć tropem Hitlera, A za… Czytaj więcej »

Witold
Witold
2024 lat temu

Myślę,że życie samo dokonało oficjalnego,
duchowego odsłonęcia pomnika katyńskiego w
Jaśle.Komitet Katyński spełnił rolę i oczekiwa
nia społeczeństwa z nadwyżką.Robienie dziś i na siłę ponownego zlotu,dla zlotu,klepanie tego co każdy przez tragedię smoleńską wielok
rotnie mógł usłyszeć,poznać ,jest pozbawione sensu.Logika podpowiada,że za rok -to ma uzasadnienie…Ludzie ,jak nawet wyzej widać żyją powodzią, i tu w Jaśle,i tą w Polsce… Przy całym szacunku dla Katynia,dla pracy Komi
tetu – uroczystość tą mozna traktować w katego
rii promocji określonych osób lub partii.Jest to błąd,ale nie twierdzę,że nie powinno być uczestników podczas wtorkowego upamiętniania!

ixi
ixi
2024 lat temu

kama-gdzie byl dzisiaj twoj Jarus? Na wiecu partyjnym..agitowal i macil w glowach starcom!
..a teraz powiedz gdzie byl Donald i Bronek..ano byli w terenie pomagajac powodzianom, konsultujac sie w sprawie powodzi w sztabach kryzysowych..
I tu masz KONTRAST, ktory kazdy widzi oprocz wypranych muzgow przez KC PiS
ZAL MI CIE…

do Kamy..
do Kamy..
2024 lat temu

Piękna grafomania ! Niestety nic nie wspomniałaś o zagrożeniu z południa tj. ze strony Watykanu. Prawdopodobnie jesteś moherówką i PiS-dułką.

marta
marta
2024 lat temu

Jarek,Jarek przyjaciół ma wielu……….po trupach do celu.

XX
XX
2024 lat temu

KAMA !- a może by tych wszyskich co przeciw PISOWI – od razu pod mór i serią potraktowac !? I na reście nastał by czas jedynie prawych Polaków ,jedynie prawdziwych patryjotów ,z jedynym wodzem i jedynie słuszną linią partyjną ,
POETA !- TYLKO GŁOWA NIE TA !

kama
kama
2024 lat temu

Jarek zbierał na powodzian (był koncert charytatywny) a Donek udawał współczucie a hr.Komorowski empatię ….od ich wizyt i wleczenia za sobą mediów ani jeden worek z piaskiem się nie zapełnił!!!Ot i cała prawda:no:

Ewa
Ewa
2024 lat temu

Kama coś Ci się pomieszało w głowie ,żal mi Ciebie, tyle nienawiści w Tobie.

ixi
ixi
2024 lat temu

Donek od noszenia workow z piaskeiem nie jest, jest od rzadzenia..przynajmniej sie pofatygowal, a nie robil cynicznej kamopanii..wstyd i marne wymowki:mad:

do Kamy....
do Kamy....
2024 lat temu

Kama ty moherówo nie zabieraj więcej głosu. Skąd w tobie tyle jadu i zaciekłości. Wyluzuj bo widzisz, że wszyscy ci już współczują. Lecz się póki nie jest za późno kimkolwiek jesteś.:D:D

zak
zak
2024 lat temu

Jarek zbierał tak na powodzian, jak Rydzyk na Stocznie Gdańską:yes:

Cytryn Kwas podsumowuje
Cytryn Kwas podsumowuje
2024 lat temu

Ponoć krzyż jest z wyciętych drzew, a koszty były pokryte ze sprzedaży złomu po demontażu ogrodzenia LO, cały ten komitet to tylko propaganda przedwyborcza, a nikt nic nie wpłacił! (lista członków+kto ile wpłacił rozwieje wątpliwości).

sam
sam
2024 lat temu

PiS=SKIS!!!!!!!!!

Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x