PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

"Urząd Miasta »tworzy« miejsca pracy poprzez rozbudowę samorządu"

W niedzielę odbyło się spotkanie Forum Jasielskiego z mieszkańcami. Głównym tematem poruszanym przez jaślan był problem nowych miejsc pracy.

Janusz Przetacznik, kandydat na burmistrza Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Janusz przetacznik krytycznie odniósł się do polityki zatrudnienia prowadzonej przez obecne władze miasta.
Urząd Miasta „tworzy” miejsca pracy poprzez rozbudowę samorządu, co mamy do czynienia w tej kadencji – podkreślił Przetacznik.
Zastrzegł, że odcina się od tego rodzaju prowadzenia „walki” z bezrobociem. W zamian proponuje stworzenie stabilnych warunków do inwestowania m.in. przez stworzenie przepisów pozwalających na obniżenie lub zwolnienie przedsiębiorców z podatków na rzecz gminy miejskiej Jasła.
Zachęty dla firm i lepsza polityka PUP
Lider Forum mówił, że miasto powinno tworzyć system zachęt materialnych dla rodzimych przedsiębiorców. Pomysłem na zwiększenie atrakcyjności jasielskich firm jest, według niego, stworzenie centrum wymiany gospodarczej w Jaśle. Firmy takie jak Gamrat czy Jafar mogłyby produkować półprodukty dla firm zewnętrznych.
Po co szukać kooperantów poza granicami Jasła, skoro można tu stworzyć takowe – stwierdza Przetacznik.
Innym rozwiązaniem jest powrót do tworzenia spółdzielni socjalnych oraz ścisła współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy.
Teraz PUP szkoli według tylko sobie znanego sposobu kształcenia, nie ma dogłębnego rozeznania jakich pracowników brakuje, jakich potrzeba na rynku – podkreślił.
Miasto nie promuje rodzimych przedsiębiorców
Janusz Rak podkreślił z kolei, że miasto wykazuje brak zainteresowania przedsiębiorcami.
Miasto przypomina sobie o Gamracie i podejrzewam, że o innych firmach także, tylko w momencie, kiedy trzeba zasponsorować jakąś imprezę – podkreśla Rak.
Jego zdaniem, na stronach UM trudno szukać informacji o jasielskich firmach i proponowanych przez nich usługach.
Promocja robiona przez miasto polega na tym, że rozdajemy różne gadżety reklamowe i wmawiamy mieszkańcom i pewnie sobie, że w wyniku tego wypromujemy Jasło. W Gamracie jeśli robimy kampanię reklamową rynny to najpierw pytamy ile mamy na to pieniędzy? Jakie działania chcemy przeprowadzić i co chcemy osiągnąć, by był efekt mierzalny? – mówił Rak.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
41 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
parkur
parkur
2024 lat temu

Brawo Przetacznik! Jedyny konkretny kandydat

Stach
Stach
2024 lat temu

bylem na spotkaniu – ten facet rzeczywiscie ma pomysl na nowoczesne Jasło

paweł
paweł
2024 lat temu

I jestem za Przetacznikiem….jedyny który wie co zrobić…Można go lubieć lub nie ,ale gość zna się na zarządzaniu i przedewszystkim wie jak mozna pozyskać pieniądze z uni.Pozostałym państwu już dziękujemy a szczególnie pisiorom-jesteście pisiaki jak gangrena,trzeba was poprostu odciąć.

PIS-BIS
PIS-BIS
2024 lat temu

Lider Forum mówił, kłamie przecież Pana ludzie wspierali ten system przez 4 lata Andrzej Dybaś(jeden z kadrowych urzędu miasta w Jaśle) przewodniczący rady osobisty przydupas kurowskiej, dr. Barański za postawieni 4 lamp koo jego domku głosował nawet za 100% podwyżką wody, Bogusława Wójcie(darmowa karta Zerowa na parkowanie, emeryt musi odłożyć każdą złotówkę a ta se korzysta z przywilejów darmowych ) szefowa miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych co miesiąc dostawała od pani burmistrz prawie 900 zł wiec nie pieprz pan panie przetacznik pcha pan ryja do koryta weś i daj sobie spokój nie będę wspomnieć o innych inwestorach na majątku gminy… Czytaj więcej »

Spółdzielca
Spółdzielca
2024 lat temu

Dobry jest ten Przetacznik

Wyborca
Wyborca
2024 lat temu

Przetacznik jest równie dobry jak Czernecki, ale ma problemy z ego i dlatego nie widzę jako Burmistrza wszystkich Jaślan.

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Jakie mądre ludzie są w tym Forum… Nawert strategię marketingową dla „Gamratu” mają gotową. Tylko czy „Gamrat” o tym wie? 😀

do parkur
do parkur
2024 lat temu

Przetacznik – JEDYNY BURMISTRZ DLA JASŁA i JAŚLAN potwierdza to na każdym spotkaniu z mieszkańcami- bo tylko On takie organizuje

oaza
oaza
2024 lat temu

puste hasła !!!

Stary
Stary
2024 lat temu

Przetacznik zje własny ogon, to maniak przepisów, biurokracji, procedur.

Spółdzielca
Spółdzielca
2024 lat temu

Z ego to masz Ty problemy Wyborco

gefreiter Kania
gefreiter Kania
2024 lat temu

Stary,bez przesadyzmu.Bez przesadyzmu

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
2024 lat temu

Kolejne obietnice wyborcze! redukcja zatrudnienia w Urzędzie Miejskim, stworzenie komórki młodych ludzi odpowiedzialnych za pozyskiwanie pieniążków z kasy unijnej!! Pomoc dla ludzi najsłabiej sytułowanych w zakresie zwiększenia możliwości podjęcia prac nawet interwencyjnych!

jaslak
jaslak
2024 lat temu

do PIS-BIS – stary wyluzuj… w twoim jednym komentarzu naliczyłem ze cztery pomówienia! jak rzucasz takie oskarżenia to pokaż twarz!
i pamiętaj że po numerze IP do kłębka… i bardzo łatwo możesz spotkać się z pomówionymi w sądzie
do pozostałych – porównajcie sobie relację ze spotkania Przetacznika z relacją ze spotkania Czerneckiego – widzicie jakieś różnice? ja widzę bardzo dużą!! od czytania ogólników i frazesów wypowiadanych przez Czerneckiego aż mnie mdli… Tylko Przetacznik ma receptę na zastój gospodarczy w Jaśle. Tylko on przedstawia konkretne pomysły na wspieranie przedsiębiorczości i walkę z bezrobociem!

D.l
D.l
2024 lat temu

Tylko on przedstawia konkretne pomysły na wspieranie przedsiębiorczości CHYBA TYLKO SWOICH przykładem sa kandydaci na listach Forum np. Kmak, Nachman czy schabiński !
i walkę z bezrobociem! chyba tak jak i kurowska na stołkach w um żaden z polityków nie chce nawet znać przetacznika nawet SLD mam go już dość
a pan Ż to wogole pomyłka i skandal
a cała prawda o forum towarzystwo wzajemnej adoracji ordynackiej

wyborca
wyborca
2024 lat temu

„zuzia”: z tego co widzę w relacji to Pan Janusz Rak tylko odwoływał się do strategii Gamratu – jako przykład. A akurat Pan Rak może mieć pewne pojęcie o strategii marketingowej Gamratu bo jako dyrektor handlowy sam ją tworzy… 🙂
widzę „zuziu” że chciałaś po prostu dociąć jakoś Przetacznikowi i ludziom z Forum Jasielskiego – ale nie masz za bardzo pojęcia jak to zrobić 🙂 Wcale Ci się nie dziwię bo program mają naprawdę dobry!

DJ
DJ
2024 lat temu

Janusz Przetacznik to jedyny energiczny i kompetentny kandydat i – co najważniejsze – nie boi się rozmawiać z ludźmi!

S-S
S-S
2024 lat temu

Jeast obiegowe powiedzenie.Zanim zrobisz wytyk innym,zrób rozliczenie u siebie.Panie Przetacznik swoimi kolesiami,rodzinnymi starymi układami kadrowo „rozdął Pan Jasielską Spółdzielnię,a masz głupią odwagę wytykać Kurowskiej jej niegospodarność kadrową?

mc
mc
2024 lat temu

Przetacznik rulez! 🙂

xc
xc
2024 lat temu

Bijcie sie wszyscy WYGRA ten co nie ma parcia na szkło i władzę !!!! Jaślanie powinni to odczytać !!!

Bolek
Bolek
2024 lat temu

S-S udaj się szybkie leczenie.Jak coś piszeszto podaj konkrety.

Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

Ale dziwne rzeczy tu można poczytać.Widać pary brakuje do walki na argumenty z obecną władzą.Czytając wyżej zmieszczone zarzuty nasuwa się nieodparte pytanie: Gdzie do cholery byliście Pany ,jak was nie było? Co też przeszkodziło realizować opisane fakty? czemu nie upublicznialiście ich wcześniej,tylko w te listopadowe dni,kiedy wam się władzy zachciewa??? To mi przypomina toczenie kuli po brudnej koszuli….Pa!

Do S-S
Do S-S
2024 lat temu

byłeś kiedyś w urzędzie miasta i w spółdzielni mieszkaniowej? na pierwszy rzut oka widać gdzie jest rozdęta administracja – ale spokojnie – przetacznik zrobi w urzędzie miasta porządeczek! żadna miernota zatrudniona po znajomościach sie nie utrzyma!

Paweł
Paweł
2024 lat temu

Dajcie spokój z tym przetacznikiem !!Przecież Wy nie wiecie z kim on ma kontakty!!

stary
stary
2024 lat temu

pan przetacznik podaje populistyczne hasla ale niech spruboje dojehcac do jasla z ktorejkolwiek strony jaslo to obecnie odciete od swiata miejsce a bzdety to on opowiada przez caly czas ma jedynie pomysl na prywatne zyski do swojej kieszeni!!!

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Kolejny pudelek-miniaturka próbujący udawać rotweillera, czyl Janusz Przetacznik w akcji 😀 Myślę, że zajmie 4 miejsce w wyścigu 😀

madzia
madzia
2024 lat temu

Tylko Przetacznik! Będzie najlepszym burmistrzem!

do PIS-man
do PIS-man
2024 lat temu

Oj żebyś się nie zdziwił, jak Twoja Pani burmistrz zajmie 4 miejsce

zuzia
zuzia
2024 lat temu

Moim zdaniem kolejność będzie następująca: 1. Kurowska; 2. Baniak; 3. Czernecki; 4. Przetacznik; 5. Zduński; 6. Górczyk… Oczywiście, wynik rozstrzygnie się w I turze 😛

Lolek
Lolek
2024 lat temu

Kolejność według kompetencji :1.Przetacznik 2.Górczyk ……….długa przerwa……….3.Baniak 4.Czarnecki przepaść …………..5.Zduński….próżnia………………6 i wyłania się Kurowska

do zuzi
do zuzi
2024 lat temu

„2. Baniak” – hehehe ale się ubawiłem 🙂 ten gość startuje co wybory i za każdym razem twierdzi że jest faworytem – on jest po prostu niewybieralny!
Przetacznik to jest jedyny gość który może powalczyć z Kurowską

PIS.MEN
PIS.MEN
2024 lat temu

Drodzy państwo ankieta która został zrobiona na zlecenie naszego ugrupowania to następująca proporcja(próba na 1000 dorosłych mieszkańcach Jasła )
1. Kurowska 2. Czarnecki długa przerwa……….3. Zduński…. 4. Baniak przepaść …………..5. Górczyk ……….próżnia………………6 i wyłania się Przetacznik

Lolek
Lolek
2024 lat temu

PIS.MEN ale twórczy jesteś HA<HA<HA . Pisorów NIKT nie przekona,że białe jest BIAŁE.

stany stany... :)
stany stany... :)
2024 lat temu

do „PIS.MEN”: mówisz że reprezentujesz jasielski PiS i że masz wyniki badań…ble ble ble
To dlaczego Twój numer IP ma lokalizację w USA (dokładnie Los Angeles)?????? :))) hehehehe stary – śmierdzisz ściemą na kilometr 🙂

stany stany... :)
stany stany... :)
2024 lat temu

wiem już, wiem!!! to wywiad amerykański opracował badania sondażowe w Jaśle na zlecenie Fotygi i Macierewicza! :))) bueheheh
sorry PIS.MEN i respect 🙂

Maro
Maro
2024 lat temu

PIS.MEN – po tym jakie bzdury wypisujesz widać kogo się PiSiory boją najbardziej:
1) Przetacznika
2) Górczyka
A jak chcesz „ujawniać” wyniki „badań” to sie przedstaw i powiedz jeszcze jaką metodologię zastosowano, jaka firma robiła „sondaż”, jaki jest błąd statystyczny itd. W przeciwnym wypadku ten ranking to tylko wynik twojej chorej wyobraźni albo… zażycia za dużej ilości dopalaczy 🙂 heheh

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Sondaż robiła SMG/KRC – ta sama firma, która robi sondaże dla TVN24! Poprosiliśmy tylko by sondaż był tak samo wiarygodny, jak sondaże dotyczące poparcia dla PO-czwar 😀 I takie są wyniki! 😀

do PiS-man
do PiS-man
2024 lat temu

zadałem sobie trochę trudu i przed chwilą zadzwoniłem do SMG/KRC i…
NIC NIE WIEDZĄ O ŻADNYM SONDAŻU!!!
jeszcze się śmiali, że jasielskich PiSiorów raczej nie byłoby stać na ich usługi :)) hehhehe
oj PiSiorki PiSiorki – nieładnie tak kłamać – będziecie się długo spowiadać u Putyry :))

piter
piter
2024 lat temu

stary – z PiS-manem nawet nie dyskutuj – gość żyje we własnym świecie :))))

zuzia
zuzia
2024 lat temu

do PiS-mana – aleś ty jednak głupi jest… 😛

DK.
DK.
2024 lat temu

Pan J.Przetacznik – to jeden z najleprzych roczników. W latach 90-tych wielu takich młodych z fantazją tworzyło nową spółdzielczość, telekomunikację, jafar, policję i na prawdę działo się dobrze. Przede wszystkim jest człowiekiem przez duże „C”.
Nie lubię spędów pt. wybory, ale nawet śnieżyca nie przeszkodzi mi pójść zagłosować na tego wybitnego jaślanina.

Back to top button
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x