Wiadomości

Usterka na dachu I LO. Dyrektor ewakuował uczniów

Awaria podczas prac budowlanych na dachu I Liceum Ogólnokształcącego była powodem ewakuacji z budynku szkoły 650 osób, uczniów i pracowników. 

Do awarii doszło dzisiaj około godziny 11.00.

Usłyszeliśmy tąpnięcie, co świadczyło, że coś mocnego uderzyło o strop, wyszedłem przed szkołę i zobaczyłem, że oszalowanie, które było pod wylewanym betonem „puściło” i zaczęło to wszystko „siadać” – relacjonuje Zbigniew Waszkiel, dyrektor I LO w Jaśle.

Od momentu rozpoczęcia nadbudowy ostatnie piętro budynku szkoły zostało wyłączone z użytkowania, tak więc nikt poza pracownikami budowlanymi nie przebywał w bliskiej odległości miejsca, w którym doszło do usterki. 

W związku z niemożnością  szybkiego określenia ewentualnego uszkodzenia stropu szkoły dyrektor podjął decyzję o skróceniu zajęć dydaktycznych.

Uczniowie spokojnie opuścili budynek, nie było żadnego zagrożenia, jednak uważałem, że przebywanie młodzieży w budynku nie jest najlepszym pomysłem, strzeżonego pan Bóg strzeże – mówił dziś dyrektor Waszkiel. 

Młodzież również  nie czuła się zagrożona w związku z zaistniałą sytuacją. 

Wychowawczyni przyszła do nas do klasy i powiedziała, że była usterka na dachu szkoły, i że podjęto decyzję o ewakuowaniu szkoły. Wychowawczyni złożyła nam życzenia świąteczne i opuściliśmy budynek szkoły – mówi Tomasz Wawrzaszek, uczeń I LO.

O fakcie ewakuowania szkoły poinformowany został organ prowadzący szkołę czyli Starostwo Powiatowe w Jaśle, który chwali dyrektora za podjętą decyzję.

Znamy już opinię inspektora nadzoru inwestorskiego w sprawie usterki. 

W opinii inspektora nadzoru inwestorskiego nastąpiło miejscowe naruszenie stemplowania, powodujące obsunięcie się deskowania wraz ze świeżo wylanym betonem. W przeciągu kilku najbliższych godzin zdeformowany fragment deskowania zostanie odtworzony celem zakończenia betonowania całej nadbudowy – informuje w piśmie Wojciech Piękoś, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle.

W opinii inspektora, Budynek I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle może nadal być bezpiecznie użytkowany.

Jego zdaniem, zdarzenie to nie miało żadnego wpływu na bezpieczeństwo uczącej się młodzieży ani przebywających w obrębie obiektu ludzi oraz użytkowników budynku szkoły. Wydarzenie to nie ma żadnego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo prowadzonej nadbudowy oraz użytkowników całego obiektu szkoły – informuje w piśmie Wojciech Piękoś. 

Zajęcia dydaktyczne w związku z przerwą świąteczną wznowione zostaną w dniu 7 kwietnia tj. w najbliższą środę.

Nadbudowa budynku prowadzona jest w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 – pn. „Poprawa warunków nauczania w obiektach dydaktycznych w powiecie jasielskim poprzez nadbudowę z przebudową tych obiektów”. Prace prowadzone są od połowy lutego br., zaś dzisiejsza usterka jest pierwszą jak do tej pory. Szkody powstałe w jej wyniku pokryje wykonawca.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ortograf
ortograf
2024 lat temu

a co się ten dyrektor tak "szczerzy", Panie Redaktorze(?) i to dwukrotnie…
dla potomnych cytat: "…szczerzonego pan Bóg szczerze – mówił dziś dyrektor Waszkiel."

uczennica I LO
uczennica I LO
2024 lat temu

heheheh fajnie było:D:D:D

no no
no no
2024 lat temu

Aha..fajnie to było tym co się uczyli najniżej…
A tym co się sufit nad głową nieźle zatrząsł to już nie było tak do śmiechu…:lol: :bigeek:

wojciech czy kuba
wojciech czy kuba
2024 lat temu

Nie wiem który tak powiedział a który napisał ale stemplowanie to nie stęplowanie. Naczelnik jest od edukacji – dziennikarz dziennikarz powinien mieć słownik pod ręką a nie pisać na czuja. Nie zaszkodziłoby aby Kuba poszedł do np. Jakuba by ten przeczytał i sprawdził tekst przed opublikowaniem.

AAAN
AAAN
2024 lat temu

ktoś pisał że nawet tego nie słyszał na innej stromie.ja tam słyszałam… byłam na 2 piętrze i ładnie gruchnęło!

Beskidnick
Beskidnick
2024 lat temu

a gdzie był inspektor nadzoru ?
pewnie jaja święcił albo miał następną fuchę
do "przypilnowania" podajcie nazwisko…..
(bo na wiosnę mam budowę)

ms
ms
2024 lat temu

było słychać i w podziemiach.

ELA
ELA
2024 lat temu

o to do czego doprowadzają przetargi ….
wybierają najtańszego, a później bidula kombinuje żeby nie być do tyłu to np. stemplach zaoszczędza. Aż strach pomyśleć co będzie dalej…

xyz
xyz
2024 lat temu

jeśli ewakuacja wygląda tak że wychodzi się przez jedne małe drzwi, a sami nauczyciele nie wiedza gdzie kierować to ja powinienem zostać dyrektorem tej szkoły 😀
po za tym ostatnie piętro nie jest wyłączone z użytku, gdyż w sali bodaj 32 dalej odbywają się lekcje.

a
a
2024 lat temu

Waszkiel – bardzo, bardzo, bardzo zły dyrektor… :no:

:)
:)
2024 lat temu

ja byłam na parterze i nam się aż podłoga zatrzęsła… ale w sumie nic wielkiego.

amivisage
amivisage
2024 lat temu

Skoro ewakuacja wygląda tak, że 5 metrów od szkoły stoi 100 uczniów i czeka aż deski spadną z dachu im na głowę, to ja dziękuje za taką ewakuacje. Wolałbym zostać w szkole. Najważniejsze, że była "ewakuacja".

jajcarz
jajcarz
2024 lat temu

ciekawe czy wykonawca wygrał przetarg czy "wygrał" żeby wygrać?

G z Flamingo
G z Flamingo
2024 lat temu

Wykonawca nie nazywa się Hnat a starosta Maniek

Waldek
Waldek
2024 lat temu

Widać fachowców niezłych wybrano do prac budowlanych.To cud,ze przed świętami nie ma masowego pogrzebu…Tak wygląda wybór po uznaniu,a nie umieniu.:no:

Zobacz także
Close
Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x