Wiadomości

Usterka na dachu I LO. Starostwo dementuje plotki

Wczoraj pisaliśmy o awarii, która miała miejsce podczas betonowania stropu na nadbudowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Dziś znamy więcej szczegółów, a Starostwo dementuje narosłe od wczoraj plotki. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wczoraj po godzinne 11.00. Wtedy część uczniów i pracowników usłyszało huk. Dyrektor szkoły nakazał ewakuowanie uczniów z budynku. Okazało się, że doszło do awarii podczas prac budowlanych.  

W opinii inspektora nadzoru inwestorskiego nastąpiło miejscowe naruszenie stemplowania, powodujące obsunięcie się deskowania wraz ze świeżo wylanym betonem. Niezbędne było więc odtworzenie zdeformowanego fragmentu deskowania, aby zakończyć betonowanie całej nadbudowy.

W związku z awarią pojawiły się sugestie o niewłaściwym zbrojeniu płyty stropowej nadbudowy. Dzisiaj Starostwo wydało w tej sprawie komunikat, do którego dołączono dokumentację fotograficzną. 

Na zamieszczonych fotografiach pokazany jest fragment zbrojenia z deskowaniem w trakcie wykonywania niezbędnego miejscowego demontażu. Prace te odbywały się bezpośrednio po opisanym zdarzeniu budowlanym i miały na celu usunięcie zdeformowanych elementów deskowania i usunięcie opadniętej mieszanki betonowej – informuje w piśmie Wojciech Piękoś, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle. – Aby można było wykonać prace porządkowe niezbędne było usunięcie części wykonanego zbrojenia konstrukcyjnego – czytamy w piśmie. 

Usterka zostanie naprawiona. Młodzież wróci do szkoły planowo 7 kwietnia, czyli po przerwie świątecznej. Szkody powstałe w wyniku  awarii pokryje wykonawca.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
lakiluck.plCytryn Kwas podsumowujeaceinformacja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
informacja
Gość
informacja

Na przykładzie powyższej sprawy widać jak ważna jest całościowa, precyzyjna i szczegółowa informacja. Gdy jej brak konieczna są sprostowania lub wyjaśnienia. Zdjęcia zbrojenia w całości budzą zaufanie, poprzednie zdjęcie bez wyjaśnień budziło conajmniej niepokój. Dobrze, że pojawiły się wątpliwości i pytania – każdy wykonawca musi być pilnowany – to są ważne sprawy. Na pewno korona z głowy mu nie spadła. Już klasyk Lenin powtarzał: Wieri, no prawieri – Wierzę, ale sprawdzam.:smilewinkgrin:

ace
Gość
ace

ufajcie a kontrolujcie:D

Cytryn Kwas podsumowuje
Gość
Cytryn Kwas podsumowuje

Zbrojenia wyglądają poprawnie, jedynie to co budzi obawy to brak siatki bezpieczeństwa na wypadek "zdmuchnięcia" robotnika czy upadku narzędzi.Powinno to tak wyglądać :
http://www.jaslonet.pl/wiadomosci/w_miejsce_starej_panoramy_powstanie_galeria_handlowa,2085.html

lakiluck.pl
Gość
lakiluck.pl

Na poprzednich zdjęciach od spodu to zbrojenie
i deskowanie nie wyglądało tak imponująco.Czy
zaszły jakieś zmiany?:no:B)

Close
X