Wiadomości

Usterka na dachu I LO. Starostwo dementuje plotki

Wczoraj pisaliśmy o awarii, która miała miejsce podczas betonowania stropu na nadbudowie I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Dziś znamy więcej szczegółów, a Starostwo dementuje narosłe od wczoraj plotki. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło wczoraj po godzinne 11.00. Wtedy część uczniów i pracowników usłyszało huk. Dyrektor szkoły nakazał ewakuowanie uczniów z budynku. Okazało się, że doszło do awarii podczas prac budowlanych.  

W opinii inspektora nadzoru inwestorskiego nastąpiło miejscowe naruszenie stemplowania, powodujące obsunięcie się deskowania wraz ze świeżo wylanym betonem. Niezbędne było więc odtworzenie zdeformowanego fragmentu deskowania, aby zakończyć betonowanie całej nadbudowy.

W związku z awarią pojawiły się sugestie o niewłaściwym zbrojeniu płyty stropowej nadbudowy. Dzisiaj Starostwo wydało w tej sprawie komunikat, do którego dołączono dokumentację fotograficzną. 

Na zamieszczonych fotografiach pokazany jest fragment zbrojenia z deskowaniem w trakcie wykonywania niezbędnego miejscowego demontażu. Prace te odbywały się bezpośrednio po opisanym zdarzeniu budowlanym i miały na celu usunięcie zdeformowanych elementów deskowania i usunięcie opadniętej mieszanki betonowej – informuje w piśmie Wojciech Piękoś, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle. – Aby można było wykonać prace porządkowe niezbędne było usunięcie części wykonanego zbrojenia konstrukcyjnego – czytamy w piśmie. 

Usterka zostanie naprawiona. Młodzież wróci do szkoły planowo 7 kwietnia, czyli po przerwie świątecznej. Szkody powstałe w wyniku  awarii pokryje wykonawca.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Czytaj więcej:

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
informacja
informacja
2022 lat temu

Na przykładzie powyższej sprawy widać jak ważna jest całościowa, precyzyjna i szczegółowa informacja. Gdy jej brak konieczna są sprostowania lub wyjaśnienia. Zdjęcia zbrojenia w całości budzą zaufanie, poprzednie zdjęcie bez wyjaśnień budziło conajmniej niepokój. Dobrze, że pojawiły się wątpliwości i pytania – każdy wykonawca musi być pilnowany – to są ważne sprawy. Na pewno korona z głowy mu nie spadła. Już klasyk Lenin powtarzał: Wieri, no prawieri – Wierzę, ale sprawdzam.:smilewinkgrin:

ace
ace
2022 lat temu

ufajcie a kontrolujcie:D

Cytryn Kwas podsumowuje
Cytryn Kwas podsumowuje
2022 lat temu

Zbrojenia wyglądają poprawnie, jedynie to co budzi obawy to brak siatki bezpieczeństwa na wypadek "zdmuchnięcia" robotnika czy upadku narzędzi.Powinno to tak wyglądać :
http://www.jaslonet.pl/wiadomosci/w_miejsce_starej_panoramy_powstanie_galeria_handlowa,2085.html

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2022 lat temu

Na poprzednich zdjęciach od spodu to zbrojenie
i deskowanie nie wyglądało tak imponująco.Czy
zaszły jakieś zmiany?:no:B)

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x