Wiadomości

Uwaga kierowcy! Duże zmiany w organizacji ruchu w Jaśle

Urząd Miasta Jasła informuje, że na podstawie projektów zatwierdzonych  przez Starostę Jasielskiego, w dniu 10 sierpnia 2010 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach: Dworcowej, Wincentego Pola, Ujejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz skrzyżowaniu ulic Wincentego Pola i 3-go Maja w Jaśle.

ul. Wincentego Pola. Ruch na tej ulicy odbywać się będzie
w obu kierunkach (fot. archiwum)

Zmiany organizacji ruchu polegają na:

1. ul. Dworcowa – na odcinku od skrzyżowania z ul. Staszica do skrzyżowania z ul. 3-go Maja, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Obecnie na ulicy Dworcowej w Jaśle obowiązuje ruch jednokierunkowy co powoduje że wyjazd z ulic Staszica, Ducala i Dworcowej możliwy jest jedynie do ulicy Kościuszki. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy  Dworcowej od skrzyżowania z ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Staszica umożliwi wybór kierunku wyjazdu tj. do ul. Kościuszki lub do ul. 3-go Maja, co w znacznym stopniu wpłynie na poprawę płynności ruchu. (zobacz mapę)

Skrzyżowanie ul. 3-go Maja i ul. W. Pola (fot. archiwum)

2. ul. Wincentego Pola – na odcinku od skrzyżowania z ul. 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Ujejskiego, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy W. Pola, od skrzyżowania z ulicą 3-go Maja do skrzyżowania z ulicą Ujejskiego, pozwoli na skrócenie dojazdu do ulicy W. Pola, ponieważ obecnie dojazd ten jest możliwy jedynie poprzez ulice Szopena – Ujejskiego lub Baczyńskiego – Grota Roweckiego. Rozwiązanie to będzie korzystne dla mieszkańców posesji przy ulicy W. Pola i sąsiednich ulic, jak również rodziców dowożących dzieci do Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle. (zobacz mapę)

3. skrzyżowanie ulic Wincentego Pola i 3-go Maja – układ ruchu zostanie dostosowany do w/w zmian w ul. Wincentego Pola.

4. ul. Ujejskiego – zmiana polega na podporządkowaniu ruchu ulicą Ujejskiego do pierwszeństwa przejazdu ulicą Wincentego Pola.

ul. Kazimierza Wielkiego

5. ul. Kazimierza Wielkiego – zmiana polega na wprowadzeniu zmiany  oznakowania poziomego na dojeździe do skrzyżowania z ulicami Szajnochy i Modrzejewskiego t.j. na prawym pasie ruchu, wprowadzenie znaku P-8d „strzałka kierunkowa w prawo” natomiast na lewym pasie ruchu wprowadzenie znaku P-8e „ strzałka kierunkowa na wprost lub w lewo” oraz wprowadzenie oznakowania pionowego F-10 „kierunki na pasach ruchu” zgodnie z przyjętym rozwiązaniem. (zobacz mapę)

ul. Kraszewskiego. Na tej ulicy ruch odbywać się będzie
w odwrotnym kierunku niż dotychczas

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wnioskiem Powiatowego Zarządu Dróg w Jaśle, na podstawie decyzji zatwierdzającej Starosty  Jasielskiego, nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Kraszewskiego (droga powiatowa) w Jaśle. Zmiana polegać będzie na odwróceniu kierunku ruchu na ulicy Kraszewskiego czyli z obecnego kierunku ruchu od skrzyżowania z ul. Jagiełły do skrzyżowania z ul. W.Pola, na kierunek odwrotny od skrzyżowania z ul. W.Pola do skrzyżowania z ul. Jagiełły.

ul. Kraszewskiego. Na tej ulicy ruch odbywać się będzie
w odwrotnym kierunku niż dotychczas

Uprzejmie prosimy Kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na wyżej wymienionych ulicach, zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu zmian organizacji ruchu.

Jednocześnie informujemy, że podana data wprowadzenia zmian organizacji ruch uzależniona jest od warunków atmosferycznych, ponieważ w przypadku opadów deszczu wystąpią trudności z wykonaniem oznakowania poziomego, które jest elementem wprowadzanych zmian.

W.Ż.
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

ahaha ale w ciula zrobili wszystkich i zadne protesty nie pomogly

m
m
2024 lat temu

to co było w planach w tamtym roku ale przez protesty nie zostało zrealizowane… a teraz po cichutku wszystko zrobili!

Wincenty Pol
Wincenty Pol
2024 lat temu

ale jaja.. i co na to mieszkańcy kraszewskiego?

kierowca
kierowca
2024 lat temu

dla mieszkańców pobliskich ulic wincentego pola zmiana moze być trochę uciążliwa, ale z perspektywy całego miasta wydaje mi się to za słuszną zmianę

paweł
paweł
2024 lat temu

brawo! patrzyć ile teraz będzie wypadków na skrzyżowaniu jagiełły i kraszewskiego… wszyscy jadą na oslep jagiełły w kierunku mickiewicza nie zatrzymując się nawet na stopie

byku
byku
2024 lat temu

super teraz skrzyżowanie szajnochy k. wielkiego na stówę zablokowane a korek na skrzyż k. wielkiego na światłach w kierunku centrum by wyjechać np. na 3 maja już nie minie się poprzez skręt w lewo w szajnoch, jagiełły ,kraszewskiego

Traffic Jam
Traffic Jam
2024 lat temu

Mieszkam na Kraszewskiego i uważam, że ta zmaina jest OK, w przeciwieństwie do proponowanego wcześniej ruchu dwukierunkowego. Wreszcie ktoś w UM zaczął myśleć i słuchać mieszkańców.

kobieta
kobieta
2024 lat temu

No tak, łatwiej jest zrobić drogi szybkiego ruchu kosztem mieszczuchów. Nie robiąc prawdziwego rozwiązania po za terenem miasta. Proszę państwa miasto Jasło jest tak małe, że wystarczy 15 minut, by przejść je na piechotę. Teraz to dopiero będą korki. Chociaż nie, jest tyle miejsc do parkowania, że będą kopcić pod oknami. Trudno jest przejść bezpiecznie na druga stronę ulicy, bo kierowcy jeżdżą według swoich zasad nie zwracając kompletnie uwagi na ludzi, a tak nawiasem, kto im dał prawa jazdy? Obcy ludzi przyjeżdżający do Jasła, są w szoku, że w takiej mieścinie jest tyle miejsc do parkowania, gdzie w innych miastach… Czytaj więcej »

driver
driver
2024 lat temu

Cieszę się, że błąd w postaci oznakowania K. Wielkiego zostanie naprawiony. Gdyby słuchano "głosu ludu", to tej pomyłki by nie było.
Nowe zmiany na skrzyżowaniu koło biurowca UKS spowodują troszkę chaosu, bo to nie jest równe skrzyżowanie, lecz "z uskokiem" i jadąc od Dworcowej na W. Pola trzeba będzie przemknąć przez 3 Maja. No ale może jakoś to będzie.

igorek
igorek
2024 lat temu

ale po co? szczegolnie ciekawie bedzie na skrzyzowaniach 3-go maja z w. pola i z dworcowa, sa oddalone od siebie o ok. 15 m, jedni beda blokowali, drudzy skrecali a jeszcze inni chcieli na glowna droge wyjechac, no to chyba beda korki, szkoda ze mieszkam w poblizu

ela
ela
2024 lat temu

jednym słowem MEKSYK!!!! tylko czekać na stłuczki :yes:

stary
stary
2024 lat temu

NA KAZIMIERZA WIELKIEGO POWINIEN BYĆ ZAKAZ W LEWO I BYŁOBY PŁYNNIE,A TAK TO BYŁO PRZE OSTATNIA IDIOTYCZNA ZMIANĄ ZNOWU WRACAMY DO TEJ RZEKI !!!!!!!!!!!!!!

ala
ala
2024 lat temu

śmieszne po co oni zmienili na kraszewskiego mmuszę objechać pół jasła żeby dojechac do domu

mieszkaniec W,Pola
mieszkaniec W,Pola
2024 lat temu

:)Pytanie do Starosty.Droga i chodniki w ul.Ujejskiego i Kraszewskiego są bardzo sfatygowane jeszcze po tzw.obwodnicach.Dlaczego więc nie rozpoczęto od naprawy nawierzchni,chodników,a póżniej dopiero wprowadzić zmiany w ruchu samochodowym

leszcz.pl
leszcz.pl
2024 lat temu

Ulica Kraszewskiego i Jagiełły przez wiele lat "pracowały" jako obwodnica,a te pożal się Boże urzędasy zamiast remontu nawierzchni odwracają kierunek ruchu.Chciałbym poznać uzasadnienie takich działań,bo na razie wygląda to na idiotyzm wtórny…:lol::smilewinkgrin:

mi
mi
2024 lat temu

Pytanie do Organizatorów zmian w ruchu.Czy istnieje realna możliwość korekty ruchu polegająca na wprowadzeniu krótkiego fragmentu ruchu dwukierunkowego dla mieszkańców bloku W.Pola 2.Chodzi o wjazd na podwórko bloku z ul.3-go Maja,Grota Roweckiego i W.Pola Otóż jedyny dojazd do tego bloku jest możliwy wyłącznie jednokierunkowo przez ul.Ujejskiego.Dojazd między innymi karetką pogotowia do tego bloku,to wjazd pod prąd od W.Pola,bo właściwy dojazd,to kluczenie i krążenie po mieście

kier
kier
2024 lat temu

stop na ul.golebiej przed walowa , jak bedzie oblodzenie jezdni to ten co to wymyslil to bedzie zadowolony!odwrocic kierunek jazdy na tych ulicach,a kolo starostwa dwukierunkowy ruch.

dawid
dawid
2024 lat temu

dziekuje wladzy dostalem sie 100 mandatu ja i nastu innyh bo policja stala i sciagala kazdego na bok zamiast upomnienia to mandat beznadzieja….ktos powie ze na znaki sie nie patrzy, ale jak sie jezdzi nascie lat to jest to odruh bezwarunkowy beznadzieja 100 za nic a takie lumpy dostaja zapomogi

mieszkam lepiej
mieszkam lepiej
2024 lat temu

Prawdziwej obwodnicy nam brakuje a to co wyprawia Starostwo z tymi zmianami sprawy braku tranzytu w Jaśle nie załatwi.
Zapraszam Starostę do bloku przy Pola 2 teraz mieszkamy na skrzyżowaniu!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x