Ważne wydarzeniaWiadomości

Uwaga na spadające sople

Zima daje się we znaki nie tylko podczas obfitych opadów śniegu, kiedy pojawiają się problemy komunikacyjne a drogowcy z ciężkim sprzętem wyruszają na drogi. Gdy po srogim mrozie temperatura wraca do okolic zera a słońce mocniej przebija się na niebie duże zagrożenie stanowią tworzące się lodowe sople.

Uwaga na spadające sople (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Zarówno zarządcy budynków jak i przechodnie powinni zwrócić szczególną uwagę na nawisy śnieżne i sople, które w wielu miejscach osiągnęły już imponujące rozmiary.
Zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym to właściciel lub zarządca obiektu musi zapewnić bezpieczeństwo jego użytkowania, powinien zatem usunąć wszystko, co stwarza jakiekolwiek zagrożenie dla pieszych, a sople lodu niewątpliwie takie zagrożenie stanowią.
Strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze policji sprawdzają bezpieczeństwo obiektów i interweniują u zarządców budynków, jednak gdy ci są niedostępni lub nawisy znajdują się na obiektach użyteczności publicznej i stanowią bezpośrednie zagrożenie, mogą zagrodzić teren taśmą i wezwać straż pożarną, która w takich sytuacjach usuwa gigantyczne sople z dachów.
Przypominamy, że niedopełnienie obowiązków przez właścicieli budynków może skutkować nałożeniem na nich kary nawet 500 zł mandatu karnego lub wnioskiem o ich ukaranie do sądu.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
3,2,1
3,2,1
2024 lat temu

uwaga, bo jak JEB.. to może zabić….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x