Wiadomości

Uzbrojeni uczniowie Zespołu Szkół Technicznych…

Uzbrojeni w rękawice i worki na odpady uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w ubiegły weekend wyruszyli do lasu, bynajmniej nie aby zbierać jesienne liście. Młodzież  w ramach  polskiej akcji ,,Sprzątanie Świata” tym razem zawędrowała w okolice Folusza. Młodzi przekazywali ważne przesłanie tegorocznej edycji: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”.

Uczniowie zbierali papierki, butelki i inne odpady, które powinny wylądować w odpowiednich  pojemnikach (a takich nie brakuje), jednak po letnim sezonie turystycznym zostały niechlubne pamiątki.

To żenujące, jak bezmyślnie zachowują się niektórzy turyści odpoczywający w lesie bądź  nad rzeką  zostawiający po sobie plastikowe worki, papiery, popsute sprzęty i inne odpadki.

Ale czy jeden weekend wystarczy, by właściwie zadbać o środowisko naturalne i zmienić nasze podejście do ekologii?

Kampania  „Sprzątania świata” ma przede wszystkim charakter edukacyjny. Uczy poszanowania środowiska naturalnego i pokory dla otaczającej nas przyrody, promuje proekologiczne postawy i zachowania, uświadamia nam, że stan środowiska, w którym żyjemy, zależy w dużej mierze od nas samych.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

wiezniow i piratow drogowych 'zatrudnic', niech odplaca spoleczenstwu!B)

asw
asw
2024 lat temu

Jaki sens ma segregacja odpadów,skoro firmy wywożące odpady ładują wszystko do jednego pojemnika(samochodu).Widziałem to wielokrotnie .

Zobacz także
Close
Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x