MiastoWiadomości

V edycja plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”

Do 31 maja będą przyjmowane zgłoszenia kandydatów do tytułu „Policjant, który mi pomógł”. To V edycja plebiscytu, który ogłosiło Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Ta inicjatywa ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

Plakat (kliknij aby powiększyć)

Plebiscyt odbywa się od 2008 roku, patronat nad nim sprawuje Komendant Główny Policji. Ta inicjatywa daje ludziom możliwość wyrażenia wdzięczności za pomoc i zaangażowanie policjantów w przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Pozwala podkreślić rolę, jaką odgrywają funkcjonariusze Policji w systemie przeciwdziałania przemocy domowej. Natomiast docenienie pracy policjanta pomagającego osobom krzywdzonym bez wątpienia staje się dla niego motywacją do podejmowania dalszych, skutecznych działań w tym obszarze.

Zgłoszenia od osób indywidualnych, przedstawicieli organizacji społecznych i instytucji przyjmowane są w trybie ciągłym, za pomocą formularza elektronicznego, który można znaleźć na stronie Pogotowia „Niebieska Linia”. Kandydatury można też zgłaszać tradycyjnie – wysyłając pisemne zgłoszenie pod adres: „Niebieska Linia”, ul. Korotyńskiego 13, 02-121 Warszawa.

Należy wskazać dane kontaktowe zgłaszającego, dane policjanta, którego chcielibyście Państwo wyróżnić oraz uzasadnienie tego wyboru (można skorzystać z formularza zgłoszeniowego załączonego na stronie www.policjant.niebieskalinia.pl/formularz.php). Kandydatury nadesłane po 31 maja 2012r. zostaną uwzględnione w następnej edycji konkursu.

Kandydatów do nagrody spośród osób zgłoszonych wyłoni kapituła złożona z pracowników Pogotowia „Niebieska Linia”, patrona konkursu i laureatów konkursu z lat poprzednich. Rozstrzygnięcie V edycji konkursu nastąpi z końcem czerwca 2012 roku.

Tradycyjnie, Laureaci otrzymują nagrody z rąk Komendanta Głównego Policji oraz organizatora konkursu 21 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wieśniak
Wieśniak
2024 lat temu

Powinni zrobić edycję : POLICJAND KTÓRY MI ZASZKODZIŁ

kobayaszi
kobayaszi
2024 lat temu

Powinno być: Najlepszy Policjant który chytrze chowając się za drzewem złapał mnie na radar i pomógł mi wydać ostatni grosz bawiąc mnie ciekawymi powiedząkami w stylu „nie bądż mądrzejszy od telewizora”

abc
abc
2024 lat temu

Ależ społeczeństwo ma zdanie o naszej wspaniałej policji! Niestety, taka jest prawda! I to za nasze pieniądze!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x