Wiadomości

W ciągu ostatnich 24h policja zatrzymała 7 pijanych kierowców

Szerzy się plaga pijanych kierowców. W ciągu ostatniej doby policja zatrzymała aż 7 osób, które prowadziły po pijanemu.

Niechlubna statystyka zaczęła się wczoraj po północy.

7 jeźdźców bez głowy

Tuż po północy patrol policyjny w Kątach zwraca uwagę na kierującego fiatem 126p. Sygnalizują kierowcy (za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu), aby się zatrzymał. Ten widząc policjantów próbował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Niedoszłym uciekinierem okazał się 42 –letni mieszkaniec Nowego Żmigrodu. W czasie kontroli policjanci wyczuli od kierowcy intensywną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 2 promile.

Kolejnym pijanym kierowcą, okazał się sprawca kolizji drogowej na ul. Szkolnej w Jaśle. 52-letni mieszkaniec gminy Jasło, cofając seatem uderzył w toyotę. Za kierownicę samochodu wsiadł mając w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Godzinę później, funkcjonariusze zatrzymali następnego bezmyślnego kierowcę. Na ul. Piłsudskiego, 62-letni mieszkaniec Jasła, kierując peugeotem 306 przejechał na czerwonym świetle. Po zbadaniu na alkomacie okazało się, że miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Wśród kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”, których wczoraj policjanci wyeliminowali z ruchu, znaleźli się również trzej rowerzyści i jeden traktorzysta.

Pośród nich niechlubnym rekordzistom okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Mężczyzna mając 2,5 promila alkoholu w organizmie, podjął się jazdy rowerem.

Ostre prawo nie odstrasza?

Zgodnie z obowiązującą od 1 lipca nowelizację kodeksu karnego, pijani kierowcy będą tracili prawo jazdy na zawsze.

Sąd będzie orzekał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze, jeżeli nietrzeźwy kierowca spowoduje katastrofę komunikacyjną lub wypadek, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu. Odstępstwo od tego możliwe będzie jedynie w wyniku „szczególnych okoliczności.”

Zmiana w przepisach wprowadza wyższy wymiar kary pozbawienia wolności – od 3 miesięcy do 5 lat w sytuacji, gdy kierowca pod wpływem alkoholu lub środków odurzających był już wcześniej skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości, albo będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek lub katastrofę komunikacyjną. Taka kara grozi mu też wtedy, gdy skazany złamie czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Statystyki przerażają

W ubiegłym roku, podkarpaccy policjanci zatrzymali 7698 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 6685 z nich popełniło przestępstwo, ponieważ badanie wykazało w ich organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Od początku tego roku, funkcjonariusze zatrzymali na drogach Podkarpacia  3167 pijanych kierowców. Spowodowali oni 44 wypadki, w których 6 osób poniosło śmierć, a 63 zostały ranne.

kk/kpp/kwp
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ONA
ONA
2024 lat temu

I tych 7 kierowców już powinno stracić na zawsze prawo jazdy , a nie czekać aż ktoryś z nich następnym razem kogoś zabije i dopiero wtedy mu się je zabierze . Według mnie ten przepis jest IDIOTYCZNY , bo dalej będą jeździć pod wpływem alkoholu i nic im za to nie będzie .

ciech
ciech
2024 lat temu

W cywilizowanych krajach norma wynosi 0,5 promila, a nawet 0,8 promila i nic się z tego powodu nie dzieje. Tylko w porypanych krajach postkomunistycznych kogoś kogo złapią z 0,4 czy 0,6 promila traktuje się jak przestępcę. No ale dzięki temu panowie /?/ prokuratorzy i policjanci mają tzw. wykrywalność bez zbytniego wysilania się do ścigania przestępców.

Trzeźwo jeżdżący
Trzeźwo jeżdżący
2024 lat temu

do Ciech: w cywilizowanych krajach nikt zdrowy na umyśle nie siada za kółko na drugim gazie, a limity o których piszesz są reliktem z przeszłości, gdy nie było takiego natężenia w ruchu drogowym, zresztą większość krajów stopniowo wprowadza nowe niższe limity

jan
jan
2024 lat temu

TEN Z TARNOWCA WCALE NIE JECHAŁ ROWEREM TYLKO GO PROWADZIŁ! WIĘC NIECH POLICJA NIE FANTAZJUJE ZA DUŻO BO W TYM CO PISZĄ NA PODKARPACKIEJ POLICJI TO MOŻE Z 2% PRAWDY JEST. PIJACZEK SZEDŁ DROGĄ I PROWADZIŁ ROWER I JUŻ MAJĄ GO ZA PIJANEGO KIEROWCE…EJ BOŻE

ciech
ciech
2024 lat temu

"Trzeźwo jeżdżący": Widać komuna ci całkiem wyprała mózg o ile takowy w ogóle posiadasz. Jakim reliktem jakiej przeszłości? Kapitalizm też był ponoć "reliktem przeszłości". W przeszłości czyli w l. 60 czy 70 na Zachodzie ruch był mniej więcej taki jak teraz w Polsce.
Niższe limity wprowadza się tam, gdzie wcześniej były b. wysokie, np. we Włoszech czy Irlandii. Nikomu zdrowemu na umyśle nie przyjdzie, by ograniczać je do 0,2 promila.

amivisage
amivisage
2024 lat temu

Po komentarzach widać, że 50% osób broni pijanych kierowców. Rozwiązaniem jest odstrzelić każdego pijanego kierowce i jego obrońce i dopiero wtedy sytuacja się poprawi.

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

A ILU PRZESTĘPCÓW ZA WŁAMANIE I KRADZIEŻE TEGO NIE UJAWNIĄ ???,I TYLKO NA CYKLISTACH WYNIKI ROBIĄ ???????????

Mateusz
Mateusz
2024 lat temu

amivisage! Co ty wypisujesz? Ludzie potrafią pisać głupoty. Jakaś rejestracja by sie przydała na tym forum bo takie komentarze to codzienność.

fff
fff
2024 lat temu

odnośnie głupich komentarzy, Stanisław Lem fajnie to ujął. Mniej więcej tak: nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie odkryłem internetu.

Zobacz także
Close
Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x