MiastoWiadomości

W DPS-ie powstaje nowa kuchnia i pralnia

Rozpoczęły się prace budowlane kuchni oraz pralni wraz z zapleczem socjalnym w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Inwestycja realizowana przy udziale finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2007 – 2013 zostanie zakończona w lipcu 2012 roku i kosztować będzie 4 mln 331 tys. zł.

W DPS-ie powstaje nowa kuchnia i pralnia

Pomieszczenia powstaną w nowym budynku, który jest budowany na miejscu poprzedniego. W ubiegłym tygodniu robotnicy przystąpili do rozbiórki starego pawilonu. – Ten budynek był w takim stanie, że wymagał już gruntownego remontu. Nadzór budowlany warunkowo dopuścił jego użytkowanie tylko na rok. Musimy więc wybudować nowy, bo nie ma sensu remontować tego co jest – mówi Karol Adamski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Obecnie zakres prac obejmuje budowę przewiązki dla osób niepełnosprawnych do pawilonu nr 10, budowę pawilonu nr 3 – kuchni i pralni z wyposażeniem oraz zaplecze socjalne. – Inwestycja rozpoczęta w roku 2010, którą przejąłem była zarówno dla mnie, jak i dla Zarządu Powiatu nie lada wyzwaniem. Kosztorys na ten etap opiewał na kwotę 8,8 mln zł, podczas gdy w projekcie zabezpieczono na ten cel 3 mln 525 tys. zł. Podjęliśmy decyzję o szeregu zmian w projekcie, co pozwoliło ograniczyć koszt realizacji tego zadania do kwoty niewiele ponad 4,3 mln zł. To duży sukces, że fatalnie przygotowana przez mojego poprzednika inwestycja nie upadła, lecz doczekała się realizacji – mówi Tadeusz Górczyk, Etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle.

Dzięki inwestycji, która spełnia standardy zarówno polskie jak i unijne, poprawi się dostępność i jakość pomocy społecznej świadczonej w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Nowe zaplecze wraz z wyposażeniem poprawi także warunki socjalne pracowników zatrudnionych w DPS.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
uważny
uważny
2024 lat temu

Pan Górczyk jak zwykle najadł się halucynogennych środków i ma omamy.Przecież przez cała tamtą kadencję był bardzo czynną i ważną personą w starostwie i dopuścił do fatalizmu swojego porzednika.Teraz gdy w czasie ostatnich wyborów przepultał wszystko i jaślanie jego kandydatury totalnie odrzucili ,a jako na bezrobotnym zlitował się Kmiecik wciągając go na siłę na członka ,to ma gębę pełną frazesów.Trochę pokory by się przydało.Zupełnie niezrozumiałe są wypowiedzi nt.oszczędnej inwestycji w DPS-ie..Ogromne oszczędności w odniesieniu do poprzedniego kosztorysu,chociaż i materiały i usługi ciągle idą w górę.Więc na czym zaoszczędzono?

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x