Wiadomości

W Jaśle może być do 10 nowych taksówek

Od przyszłego roku 10 nowych osób będzie mogło się starać o licencje na przewóz taksówką. Taką decyzję podjęli na piątkowej (14.XI) sesji radni miejscy.

Podczas dyskusji radnych, wyjaśniło się, że nikt nie wnioskował w urzędzie o zwiększenie limitu a na pewno nie zrzeszenie jasielskich taksówkarzy. Decyzja o możliwości uzyskania 10 nowych licencji ma otworzyć drogę dla potencjalnych nowych przewoźników, a więc dać dodatkowe miejsca pracy.

To jest przecież paranoja… po 5 godzin się stoi, po 10 godzin…i człowiek się tu nie ruszy.. to jest śmieszne!
– tak komentuje decyzję radnych jeden z jasielskich taksówkarzy.

Co będą tu robić ci, co tu ewentualnie przyjdą, będą stać i będą patrzeć tak jak my? – jesteśmy na NIE – dodaje drugi z przewoźników.

Kilka lat temu w zrzeszeniu jasielskich taksówkarzy było ponad 100 taksówek! Na dzień dzisiejszy jest ich jedynie 22. Taksówkarze nie kryją zdziwienia pomysłem zwiększenia licencji, dopatrują się w tym również podejrzeń.

Słyszeliśmy, że taksówkarze z Krosna chcieli wejść na nasz teren i może być tak, że jak wejdą to lepsze kursy zabiorą dla swoich pracowników – podejrzliwie mówi inny z taksówkarzy stacjonujący na Placu Żwirki i Wigury w Jaśle

Polska odnotowała w okresie 14 lat czwarty wynik w Europie pod względem dynamiki wzrostu ilości samochodów przypadającej na osobę. Statystycznie, co trzeci Polak ma auto. Czy w takiej sytuacji możliwość wzrostu liczby taksówek w Jaśle o 50% to racjonalna decyzja? Pytanie retoryczne, więc odpowiedź zostawiamy Państwu.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2024 lat temu

Skoro nie maja kursow to skad czerpia zyski i non stop wymieniaja auta na nowe???

tez obserwator
tez obserwator
2024 lat temu

To jest fakt zgadzam sie z poprzednikiem pozdrowienia!!!:D:D:D:D

rowerzysta
rowerzysta
2024 lat temu

Niech obniżą stawki za 1 km to ludzie będą jeździć. Chcieliby zrobić 1 kurs na dzień i z tego wyżyć :no:

v
v
2024 lat temu

w Jaśle taksówki droższe ok. 5 razy w porównaniu do Warszawy czy Śląska- to kogo oni chcą wozić??

piotr
piotr
2024 lat temu

Tak oto wyglada gospodarka wolnorynkowa.Taxi jest przywilejem darowanym przez Radę.A niech jeżdzi kto chce,a nie kto ma fory…Rynek sam zdecyduje o potrzebie.To po pierwsze.Po drugie spadek taksówek 100 do 22 w mieście 49 tysięcznym swiadczy o dziadostwie mieszkańców Jasła.Nie stać ich na taxi,a nie że za drogo.
Koniec świata!!!

dyzio
dyzio
2024 lat temu

Chyba jeden radny K.Cz.był przeciwko temu pomysłowi i stąd ciągły sabotaż i znowu krytyka , krytyka.Co musi zrobić obecna władza żeby wam dogodzić ,chyba podać sie do dymisji.

taxi
taxi
2024 lat temu

Jak to jest że w dużych miastach za kurs okolo 10 km placimy max 40,- Prosze wsiąść u nas do jasielskiej taryfy i przejechac ten sam dystans. To juz w Zakopanym jest taniej. (wiem bo sam ostatnio jeździlem)

wiedzacy
wiedzacy
2024 lat temu

przynajmniej w karty pograja :)a tak cienko nie przeda jak mowia ……

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x