r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

W Jaśle powstanie nowe rondo

W lutym Miasto Jasło wykonało wstępną koncepcję ronda na skrzyżowaniu ulic Bednarskiej – Koralewskiego i Jagiełły w Jaśle wraz z wyceną budowy. Orientacyjny koszt budowy wraz z wykonaniem projektu będzie wynosił ok. 300 000 zł.

Planowane rondo na Skrzyżowaniu Bednarskiej, Koralewskiego i Jagiełly

Rondo to uporządkuje ruch na tym skrzyżowaniu i umożliwi bezkolizyjny wyjazd z ul. Koralewskiego, Bednarskiej i również z ulicy Bohaterów Monte Cassino – tłumaczy Andrzej Kachlik, zastępca burmistrza miasta Jasła .

Jeśli przyjęte zostanie takie rozwiązanie to wówczas korekcie musi ulec ruch na odcinku ul. PCK pomiędzy ul. Tkaczowa a ul. Koralewskiego polegający na odwróceniu kierunku ruchu, w taki sposób, aby wszystkie drogi do ronda były zjazdowe.

Inwestycja ta ma być prowadzona przez Miasto Jasło wspólnie ze Starostwem Powiatowym.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
55 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
BiSkup
BiSkup
2023 lat temu

Andrzej Kachlik – Mieszkam zaraz kolo tego skrzyżowania juz ponad 15 lat i nie widzę żadnego problemu z wyjeżdżaniem …..stuknij sie w łeb Baranie

JO
JO
2023 lat temu

pewnie na kazdym skrzyzowaniu zrobmy rondo 🙂 Andrzejku ty moze na elektryce sie cos znasz(i tego to pewien nie jestem) ale na infakstrukturze miasta i podlegltych ci zakladow nie bardzo 🙂

Paul
Paul
2023 lat temu

Naprawcie lepiej drogę od mostu w stronę skrzyżowania na ul. Mickiewicza bo wygląda jak ser Szwajcarski a nie budowa niepotrzebne rondo ???

hehe
hehe
2023 lat temu

ale jaja.. rondo w takim miejscu hehehe

elo
elo
2023 lat temu

Co wy macie do rond? Jak dla mnie to super rozwiązanie

marobuli
marobuli
2023 lat temu

Rondo tam nie jest potrzebne, natomiast nowy asfalt by się baaaardzo przydał!

omski
omski
2023 lat temu

Popieram. Przejechać tam w „godzinach szczytu” to masakra.

mieszkaniec jasła
mieszkaniec jasła
2023 lat temu

proponuję rondo zamiast świateł : na Kazimierza Wielkiego , na Piłsudzkiego, na 3-go Maja przy Energopalu, i myślę że jest jeszcze kilka miejsc by się znalazło gdzie rondo byłoby lepszym rozwiązaniem niż światła

jaslanin
jaslanin
2023 lat temu

poje… was do reszty. nie macie na co pieniedzy wydawac? „inwestycje”? inwestycja mozna nazwac cos co przynosi zysk lub korzysc. a jak mówi Biskup mieszka tam i problemow nie ma to skad burmistrz ma problem z wjazdem tam? patologia!

dawid
dawid
2023 lat temu

I od razu sprowadzmy biskupa zeby poswiecil i nazwal go : Rondo Braci mniejszych albo poprostu rondo leszka i jarka

No tak...
No tak...
2023 lat temu

Następny trafiony pomysł Kachlika. Komu tam to rondo jest potrzebne?. No ale cóż trzeba gdzieś utopić pieniądze i dać komuś zarobić.

zośka
zośka
2023 lat temu

Zastanówmy się więc-
ulice trzeba poszerzyć,mieszkańcom tychże tam posesji trzeba „kawałek” działek odebrać,zlikwidować ogrodzenia-czyli pomiejszyć „ogródki”.Coś tam rekompensaty dostaną.Zapewne jest to do przełknięcia,a co z wiekową kapliczką? Tak mało mamy zabytków,wiem że trzeba iść do przodu ale….

Ale zabytkową kapliczkę można przenieść np.obok ” fontanny Czerneckiego!!!!(;słynnej z poprzedniej kadencji).ale ja do licha dalej nie rozumiem sformułowania”:

„Orientacyjny koszt budowy wraz z wykonaniem projektu będzie wynosił ok. 300 000 zł.”

nowa nawierzchnia ulicy,nowa kostka chodnikowa,odszkodowania dla mieszkańców,zabezpieczenie zabytkowej kapliczki,sygnalizacja świetlna,świadczenia -płace dla robotników wykonujących prace,
nie jestem księgową,ale coś mi tu nie
pasuje…owszem, jest tam ruch,ale żeby rondo!?

gorka
gorka
2023 lat temu

trzaba sprzedać auto kupić sobie rower bo to co się dzieje to jest masakra jakaś – kolejny debilny pomysł

do "BiSkup"
do "BiSkup"
2023 lat temu

mieszkasz tam ale pewnie nie masz samochodu… gdy jeden samochód skręca z bednarskiej w lewo w jagiełły a drugi w tym samym czasie wyjeżdża z bohaterów monte cassino (z naprzeciwka) i też skręca w lewo to robi się problem. nikt nie wie kto ma pierwszeństwo a równocześnie nie idzie przejechać… już kilka razy byłem świadkiem jak przez to omc nie doszło do wypadku.
ja jestem za rondem! tak samo przed budową ronda pod jdk wszyscy narzekali a teraz okazuje sie ze to byl niezly pomysl (pomijając kwestię sadzonki hitlera ;))

wiki
wiki
2023 lat temu

w życiu tam nie było żadnej kolizji, nie ma problemów z wjazdem i wyjazdem. 300 tys w błoto

dzien dobry
dzien dobry
2023 lat temu

Rondo jest dobrym rozwiazaniem ,ale pod warunkiem ze nie bedzie to usypany wielki kopiec jak na Pilsudskiego tylko cos znacznie mniejszego @@

leszcz
leszcz
2023 lat temu

buahahahha tyle rond w jasle i jeszcze buduja haha
i to jeszcze w takim miejscu -> porazka

globalnie wk...
globalnie wk...
2023 lat temu

Czy ktoś mi powie ile wydano na rewelacyjnie działające rondo z dębem „Hitlera ” ? Co za wykształciuch jest odpowiedzialny za to idiotyczne i niczym nie uzasadnione wywalenie pieniędzy w rondo ???!!!!!! Który mądrala jest odpowiedzialny za światła na Baczyńskiego które przez większość dnia ruch hamują a w godzinach szczytu jeszcze dokładają czasu kierowcom. Niech rajcy miejscy przejdą się 3 – maja w godzinach szczytu i zapytaja o zdanie kierowców !!!! Dajcie sobie spokój z tymi „rozwiązaniami” !!!!! RÓBCIE COŚ W SPRAWIE PRAWDZIWEJ OBWODNICY JASŁA !!!!! Bo jeszcze kilka lat i z Jasła nie da się wyjechać. Chociaż pewnie wyjazd… Czytaj więcej »

kolej
kolej
2023 lat temu

Zreformowano już MKS i MZGO, wybudowano obwodnicę północną i KG2 teraz przyszedł czas na budowę ronda – od czegoś trzeba zacząć!
Jak zawsze od końca i byle szkłem utrzeć.

przeciwnik tej inwestycji!!!
przeciwnik tej inwestycji!!!
2023 lat temu

Nie nie nie nie!!!!!!!!!!!!przecież to głupota!!!!!!!po to głosowałem na nową władzę żeby już przestali budować ronda a zajęli się konkretnymi potrzebami…czy Władza nie widzi że mieszkańcy nie chcą deptaków i rond w tak głupich miejscach…strata pieniędzy podatników.

ghjk
ghjk
2023 lat temu

to ma sens, szczegolnie jak ktos jedzie z bednarskiej na pck i moze ladnie stuknac przez zaparkowane samochody z jadacym ulicą koralewskiego

Sen
Sen
2023 lat temu

300 tyś a może 3 miliony? Lepiej zrobić nowy asfalt na Jagiełły i parking poprawić – byłoby bezpieczniej!!!

Stan
Stan
2023 lat temu

Oj będzie co przecinać,czym się chwalić ,no i pretekst do podwyżki się znajdzie…Super pomysł.Będziem się kręcić…

mv
mv
2023 lat temu

O Jezu… To już nie ma innych problemów, że o skrzyżowaniu 3-Maja – Baczyńskiego nie wspomnę ? Zapiszcie się chłopaki na ten Juniwersytet, dużo się pewnie nie nauczycie, ale będziecie mieli mniej czasu na głupie pomysły.

fff
fff
2023 lat temu

Popieram ten pomysl

tik-tak
tik-tak
2023 lat temu

JADĄC Z BEDNARSKIEJ NALEŻY USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA JADĄCYM OD ULICY KORALEWSKIEGO…JAKIE TU NIEJASNOŚCI? ZASADA PRAWEJ RĘKI…

Jaślanin
Jaślanin
2023 lat temu

Niech lepiej wyremontują za tą kasę dziurawe ulice Jagiełły i Mickiewicza. Rondo w tym miejscu nie jest tak bardzo potrzebne.

BiSkup
BiSkup
2023 lat temu

do „BiSkup” do „BiSkup” 17-02-2011 20:05 IP: 95.41.149.* mieszkasz tam ale pewnie nie masz samochodu… gdy jeden samochód skręca z bednarskiej w lewo w jagiełły a drugi w tym samym czasie wyjeżdża z bohaterów monte cassino (z naprzeciwka) i też skręca w lewo to robi się problem. nikt nie wie kto ma pierwszeństwo a równocześnie nie idzie przejechać… już kilka razy byłem świadkiem jak przez to omc nie doszło do wypadku. ja jestem za rondem! tak samo przed budową ronda pod jdk wszyscy narzekali a teraz okazuje sie ze to byl niezly pomysl (pomijając kwestię sadzonki hitlera ;)) ODPOWIEDZ; CZY… Czytaj więcej »

ixi
ixi
2023 lat temu

przeciez mozna postawic znaki i NAMALOWAC RONDO ..tak jak na malych rondach np w UK????? PO CHOLERE WYDAWAC AZ 300TYS????

Jasielak
Jasielak
2023 lat temu

Rondo na tym skrzyżowaniu to chyba jedyne dobre rozwiązanie. W tym momencie to nie jest skrzyżowanie tylko jeden duży plac manewrowy. Przy większym ruchu jest kompletny bałagan. Co kierowca to inaczej się ustawia na tym placu.

ciech
ciech
2023 lat temu

BiSkup – chyba korzystasz z tego skrzyżowania w niedzielę jadąc do kościółka. Proponuję ci w godzinach szczytu spróbować wjechać np. z Monte Cassino w stronę Bednarskiej lub PCK czy na odwrót, albo włączyć się z Bednarskiej na Jagiełły w stronę Szajnochy. A barana to zostaw dla siebie.

amivisage
amivisage
2023 lat temu

O ja pierdykam, jacy to kierowcy nagle zadowoleni z ruchu w Jaśle.
Napisać o budowie ronda = krzyk.
Napisać o korkach w Jaśle = krzyk.
Napisać o dupie marynie i będzie dobrze.
Napisać o zaoraniu Jasła i co wtedy? E to nie moje można zaorać.

ooooooo
ooooooo
2023 lat temu

skad beda wykonawcy z Olesnicy krewni czarneckiego

toja
toja
2023 lat temu

jest to najbardziej problematyczne skrzyżowanie w Jaśle i gdzie jak gdzie ale tu rondo „zrobi robotę”

MZKS
MZKS
2023 lat temu

Brawo ! na czesc najbardziej efektywnego radnego 😉 prponuje w srodku rondla postawić wielka szklanke z paluszkami , przy okazji huta zarobi 😛

hytre
hytre
2023 lat temu

dwa największe portale w Jaśle nic nie piszą o nowym budżecie kogo się boicie dyzia czy komentarzy

ja
ja
2023 lat temu

ktoś za wykonanie weżmie niezle pieniadze!!! ciekawe czy wszyscy ludzie dostali pieniądze za zalanie domu w czasie powodzi a te wariaty buduja nastepne rondo ktore napewno polepszy sytułacje w jasle bo jest taka a nie inna bo sami taka zrobili

mx
mx
2023 lat temu

PRZEPRASZAM BARDZO ALE JAK BYŚCIE SIĘ NAUCZYLI JEŹDZIĆ PO RONDACH TO NIE NARZEKALIBYŚCIE ŻE ROBIĄ KOLEJNE…
ale jak widzę jak po raz kolejny ktoś mimo pustego ronda zatrzymuje się , rozgląda W PRAWO I LEWO to mnie krew zalewa…

agrafka
agrafka
2023 lat temu

Rondo porządna sprawa! Jeszcze na Baczyńskiego z 3-maja zróbcie bo tam tworzą się korki.

AGENT BOLEK
AGENT BOLEK
2023 lat temu

A MOŻE BY KTOŚ POMYŚLAŁ O WJEŹDZIE I WYJEŹDZIE Z BIEDRONKI PRZY RONDZIE SOLIDARNOŚCI. TAM JEST BEZSENS.PROSZĘ WYJECHĆ Z JEJ PARKINGU W STRONĘ KROSNA LUB TARNOWA NIE ŁAMIĄC PRZEPISÓW. A RONDA SĄ BARDO DOBRE POD WARUNKIEM , ŻE MAJĄ ODPOWIEDNIE WYMIARY.A RONDO ZA WIADUKTEM WSTRONĘ SOBNIOWA TO CHYBA DZIEŁO PANA CZERNECKIEGO.

do "BiSkup"
do "BiSkup"
2023 lat temu

jasne że wyjeżdżając z „monte cassino” jest znak „ustąp pierwszeństwa” ale taki sam znak jest też jak wyjeżdżasz z bednarskiej… – może jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem (powolutkuuu…) to co wcześniej napisałem

XXX
XXX
2023 lat temu

PORĄBANY POMYSŁ !!!! ROBIC RONDO W TYM MIEJSCU !!!!!!!!! JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI -TO NA PEWNO CHODZI O FORSĘ DO ZGARNIĘCIA .

pppp
pppp
2023 lat temu

W Jaśle potrzeba 6 rond….Koralewskiego z szajnochy–3-go Maja z Baczyńskiego –3 rondo przy energopalu -4 to co ma być budowane-5 i 6 na obwodnicy -i nie bedzie problemu w Jasle z korkami…nastapi samoistna eliminacja baranów nieumiejących jeździć, bo jak widzę to większość nie umie na światłach normalnie się zachowywać a co dopiero na rondzie.Krytykanci rond kupcie sobie rowery i po sprawie-na wszystkich krzyżówkach powinny być ronda,niekoniecznie trzeba je budować,wystarczyło by odpowiednie oznakowanie ale podejrzewam ze dla większości jest to za trudne by je odczytać,,ale tak to jest jak zawodowi kierowcy jasielscy robią po 4 tys kilometrów rocznie.Teraz małe mózgi czekam… Czytaj więcej »

Prosta matematyka
Prosta matematyka
2023 lat temu

Cytat : „Orientacyjny koszt budowy wraz z wykonaniem projektu będzie wynosił ok. 300 000 zł.” – porównując do kosztów rondelka hitlera to tam chyba był przekręt, może to budowała firma jednago z „radnych”?
– 10X różnica, sprawa do NIK-u, CBA, prokuratury, ministerstwa itp …

Piotr
Piotr
2023 lat temu

Niedlugo cale Jaslo bedzie wielkim rondem …
Takie ladne miasteczko , Boze szkoda zamiast asfalt wymienic na drogach , wybudowac obwodnice , przygotowac miasto na wypadek powodzi – zmodernizowac stan walow kolo osiedla Gadki tam gdzie rzeki ciagle wylewaja – to nastepne rondo beda budowac .
Kto na takich baranow glosowal ?

tik-tak
tik-tak
2023 lat temu

HEJ! PRZECIWNICY BUDOWANIA ROND, NAPISZCIE ILE WYPADKÓW ŚMIERTELNYCH ZDARZYŁO SIĘ NA RONDACH, A ILE NA SKRZYŻOWANIACH…

zły
zły
2023 lat temu

Zróbcie w końcu rondo na skrzyżowaniu ulic św.Jana z Dukli, Granicznej, Wojska polskiego a nie w tamtym miejscu gdzie ruch jest znikomy i rondo nie potrzebne tak jak to na Kościuszki i Kołłątaja!!!

stan
stan
2023 lat temu

Nie kompromitujcie się i skończcie swoją tzw. działalność, albo zacznijcie pracować jak inne portale. Nie ma pani Kurowskiej i nie ma o czym pisać, co? Przykre, ale prawdziwe. Ile dni może wisieć info o rondzie?, albo inne szlagiery informacyjne? Jaslonet to badziewie!!!!!!!!!!!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
2023 lat temu

a Jak Sie Bedzie rondo nazywac?:D Rondo Jacek ?:D

jaslanin
jaslanin
2023 lat temu

ta ciekawe na co tam rondo ;] lepiej by zrobili koło energopalu ;]

Back to top button
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x