r e k l a m a
Wiadomości

W końcu są pieniądze na drogi!

Już niedługo skończy się koszmar kierowców, podróżujących po drogach naszego regionu. Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku zaplanowano szereg prac drogowych, które zostaną dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

W planie ma znaleźć się między innymi przebudowa drogi na trasie  Jasło – Nowy Żmigród i Nowy Żmigród – Dukla.

Zwłaszcza odcinek Toki – Nowy Żmigród wymaga solidnego remontu, bo jak podkreśla wielu kierowców, to miejsce szczególnie niebezpieczne.

Fragment drogi Toki – Nowy Żmigród, który ma być objęty remontem

Fragment drogi Toki – Nowy Żmigród, który ma być objęty remontem

Ponadto w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Słowacja 2007-2013, którego celem jest między innymi „usprawnienie połączeń bezpośrednich w ramach transportu i komunikacji w regionie polsko-słowackiego pogranicza”, zostanie wybudowany sześciokilometrowy odcinek drogi powiatowej od Sulistrowej do Toków.

W ramach tego projektu mówi się również o budowie drogi Ożenna – Niżna Polianka. Ma ona stanowić przedłużenie drogi Jasło – Krempna – Bardejów.  Co spowoduje, że będzie to najkrótsza droga z  Rzeszowa do Preszowa.  A dla kierowców stworzy ona alternatywną drogę do przejścia granicznego w Barwinku oraz jedyny dojazd do Krempnej.

Część pieniędzy zostanie przeznaczonych także na dokończenie rozpoczętych w ubiegłych latach  inwestycji. Między innymi planuje się dokończenie i modernizację drogi Kołaczyce – Sieklówka – Warzyce, co pozwoli stworzyć alternatywny objazd Jasła od strony Krosna.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
zajączławiesiekJazzzdresiarz_ze_wsi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kierowca
Gość
kierowca

ten odcinek toki- nowy żmigród jest najgorszy.. a przecież to droga do przejścia granicznego.. można by rzec – droga międzynarodowa!

dresiarz_ze_wsi
Gość
dresiarz_ze_wsi

Nie jest wcale tak tragicznie na tej drodze jak ludzie mówią. Łatana bo łatana, ale przejechać się da bez żadnego problemu. W powiecie jest wiele gorszych dróg do zrobienia.

Jazzz
Gość
Jazzz

DROGI sa niezbedne, zwlaszcza na tym odcinku..napiszcie co z ZALEWEM KATY-MYSCOWA..bo czekamy, czekamy, czekamy….

wiesiek
Gość
wiesiek

zobaczcie chociazby na drogę w pobliskim osieku jasielskim.. wójtowie małych wiosek jakoś potrafią zdobywac środki unijne i remontować drogi.. włodarze powiatowi bierzcie z nich przykład!

zła
Gość
zła

a droga na Nawsiu Kołaczyckim ?
Jest to droga powiatowa,ale niestety powiat sie wypiął na nią….nawet drobnego remontu już dawno nie robili na tejże drodze:no: :no: :no:

zając
Gość
zając

Brawo Platforma.Za czasów PiS nic się w tej sprawie nie działo.To PiS traktował nas jak ciemnogród,gdzie jeździ się przed wyborami i zbiera głosy.Nic w zamian nie dając bo i ciemny lud nie ma prawa niczego wymagać.Te czasy już na szczęście minęły.:yes:

Close
X