Wiadomości

W lany poniedziałek woda polała się strumieniami. Nie obyło się bez chuligańskich wybryków

Butelki po płynach do mycia naczyń, karabinki na wodę, wiadra i szlauchy, to tylko niektóre przedmioty, których użyto w lany poniedziałek do tradycyjnego oblewania się wodą. 

Tradycyjnie w wielkanocny poniedziałek młodzież wzajemnie oblewa się wodą. Zwyczaj ten wywodzi się z czasów słowiańskich, kiedy tradycyjne polewanie wodą oznaczało wiosenne oczyszczenie z brudu , chorób i z grzechu. 

Dzisiaj osiedlowe studnie i pompy nie miały chwili wytchnienia, ciągle były oblegane przez młodych ludzi, którzy uzupełniali wiadra i butelki. Niestety zabawa gdzieniegdzie przerodziła się w chuligańskie wybryki. 

Grupa młodych chłopaków jeździła samochodem i oblewała przechodniów wodą, niewiele miało to wspólnego z żartami i tradycją – skarży się pan Łukasz.

Policja zajęła się już tą sprawą. Przekroczenie ogólnie przyjętych zasad i norm dobrego zwyczaju może być traktowane jako wykroczenie, za które grozi mandat w wysokości od 20 zł do 500 zł. A w skrajnych przypadkach kara grzywny lub aresztu.

kk, PJ
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
2022 lat temu

Wiecej fotek!!

tylkoMnet
tylkoMnet
2022 lat temu

Kara śmierci powinna być!

Stefi
Stefi
2022 lat temu

To już nie tradycja, tylko chuligańskie wybryki. Jak mnie kilka lat temu wylali gnojki 2 wiadra na głowę, a było chodno i wietrznie, to niestety pochorowałam się bardzo – już na "zawsze" i do dziś mam uraz do tego dnia. Nawet jako katoliczka do kościoła już nie wychodzę w ten dzień! Teraz chyba JA najbardziej na świecie, nie lubię śmigusa dyngusa!!!

tylkoNet
tylkoNet
2022 lat temu

To ja cie wtedy oblałem 😉

arnie
arnie
2022 lat temu

masz racje stefi to juz nie tradycja. rozumie polac troche woda ale nie zimna i to cale wiadro zreszta wiadomo jaka pogoda dzis byla… pozatym w dzisiejszym swiecie kiedy kazdy nosi przy sobie komorki mp3 czy tez laptopy na codzien (wiec i dzis) ktore jak wiemy nie lubia wody…

kka .
kka .
2022 lat temu

Redakcja, proszę więcej fot .

Kitek
Kitek
2022 lat temu

Mało fotek szkoda 🙂

protestantka
protestantka
2022 lat temu

tylkoMnet. Co ty.to chrześcijańskie świeto olewanie. widzisz nawet stefi nie lubi katolicyzmu

Chyba
Chyba
2022 lat temu

Zdjecie z tamtego roku:no:

:)
:)
2022 lat temu

Redakcja niech da fotki z tego roku bo ten blok od roku jest ocieplony i o kolorze żółtym 😛

Magma wody
Magma wody
2022 lat temu

Dlaczego Unia nie zabroni produkcji i używania wiader,i wylewania wody w lany poniedziałek.To niedopuszczalne przeoczenie…
No,ale dzielny Buzek to nie załatwi,on zalewanie,podlewanie ma we krwi,i ćwiczył to na polskich kopalniach…Zatem chuligaństwo to to czy zabawa w chama????Te wybryki,rzecz oczywista….:lol:

xzc
xzc
2022 lat temu

Jakie wybryki !!!!Widać grupę dzieciaków co się dobrze bawią i tyle !!!Puknijcie się w głowę a redaktorzy jak chcieli zabłysnąć to mogli ruszyć d… od kompa i zrobić zdjęcia chuliganom…..:confused:

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x