Wiadomości

W Mrukowej powstanie ośrodek narciarski

5 marca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrz Miasta Jasła – Marii Kurowskiej z Wicemarszałkiem Województwa Podkarpackiego Bogdanem Rzońcą, Wójtem gminy Osiek Jasielski Mariuszem Pykoszem, przewodniczącym  Wspólnoty Rolno – Leśnej Wsi Mrukowa – Stanisławem Kmiecikiem, Pracownikiem Urzędu Gminy Osiek Jasielski Henrykiem Żegleniem oraz sołtysem wsi Mrukowa. Spotkanie poświęcone było omówieniu dalszych działań związanych z budową nartostrady i ośrodka narciarskiego w Mrukowej.

Przygotowania do inwestycji trwają już od dwóch lat. Przez ten czas udało się wyznaczyć działki, przez które będą w przyszłości przebiegały trasy zjazdowe, wytyczono trasy zjazdowe oraz złożono odpowiednie dokumenty w Urzędzie Marszałkowskim. W chwili obecnej jest to już końcowe stadium realizacji Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego obszaru pod wyciągi narciarskie. Spotkanie miało na celu ustalenie dalszego toku postępowania.

„Teren, w którym planowana jest inwestycja obejmuje północny stok Góry przy Kopce. Ma znakomity mikroklimat, zbliżony do mikroklimatu Krynicy Górskiej. Sprzyja to utrzymywaniu się śniegu przez długi okres, co jest niezwykle ważne dla narciarzy. Byłaby to najbliższy ośrodek narciarski dla mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego” – mówi Burmistrz Miasta Jasła Maria Kurowska.

Gmina Osiek Jasielski oświadczyła, że nie jest w stanie wykupić działek pod planowaną inwestycję od właścicieli prywatnych. W zaistniałej sytuacji zwróciła się do miasta Jasła z propozycją wykupu tychże działek. „Część terenu należy do Wspólnoty Rolno-Leśnej Wsi Mrukowa, dlatego gmina Osiek Jasielski wniosłaby w planowany projekt swój wkład. Jednak w chwili obecnej gmina nie jest w stanie podjąć się samodzielnej realizacji tak dużego przedsięwzięcia. Zwraca się więc z propozycją podjęcia współpracy z miastem Jasłem” – twierdzi wójt gminy Mariusz Pykosz. Kiedy uda się już przygotować potrzebną dokumentację i wykupić teren pod planowaną inwestycję, wówczas zaistnieje realna szansa na znalezienie inwestora, który wsparłby realizację tego zadania. Planuje się utworzenie sześciu tras narciarskich, zróżnicowanych pod względem długości i szerokości, jak również stopnia trudności. Trasy byłyby wyposażone w wyciągi orczykowe i krzesełkowe, które obsługiwałyby ok. 3000 osób w ciągu godziny.

Pozostają do rozwiązania jeszcze kwestie związane z wylesieniem terenów, które posłużyłyby w przyszłości jako trasy zjazdowe, regulacją stanów prawnych działek, przez które będzie przebiegała nartostrada oraz funkcjonowaniem firmy, która w przyszłości zajmie się realizacją inwestycji. Pomoc przy realizacji planowanej inwestycji zadeklarował Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca.

Agata Krygowska
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

16
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Irena - urodzona w Mrukowejzaki---------m....eR Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jabajbaj
Gość
jabajbaj

jeszcze prosimy o skocznie narciarską.. podobno juz pani burmistrz rozmawiala z ahonenem w finlandii jak to którys z radnych mówił hehehehe

zaki
Gość
zaki

znajdzie sie sponsor na zakup toczek

---------
Gość
---------

bardzo się dziwię że w Mrukowej jest garstka ludzi którym się to nie podoba pozbierajcie tych ludzi i wywieście ich na tokach a wyciąg niech będzie super sprawa życzę Mrukowianom tego z całego serca ;D :D:lol::yes::bigrazz::smilewinkgrin:

m....
Gość
m....

jak wy durni ludzie nie rozumiecie, że gdyby wyciąg powstał to cała gmina ma szansę na rozwój. ludzie dostaną pracę!!! będą mogli otwierać własne biznesy a wyciąg b przyciągał tylko klientów czy nikt tego nie rozumie?? będą potrzebne noclegi, dobre jedzenie jakieś inne rekreacje na czas letni wiosenny i jesienny. ale jak się tylko siedzi i myśli i doszukuje problemów to żadnego biznesu nie będzie!!!!!!!! to tylko szansa dla ludzi WSZYSTKICH a obecnie fundusze na takie inwestycje jak zakładanie małych nawet biznesów w słabo rozwiniętych regionach są gruuubo dofinansowywane z ue i bezzwrotnie!!!!

eR
Gość
eR

Skocznia..
niech będzie skocznia…
przed wyborami zrobimy zawody samorządówców
Oni będą lecieć nad widownią a widownia będzie obkładać gałkami dopóki nie spadnie… :>

wacek
Gość
wacek

Drogi narciarzu-tak,miejsca pracy dla administracji.Dochód zero,a gmina buli pensje-
i to jest ten buznes????

ixi
Gość
ixi

Zdjecie 1: "TU MAM DZIALKE"
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Narciarz
Gość
Narciarz

Wacuś taki ośrodek narciarski to kilkanaście miejsc pracy.

wacek
Gość
wacek

Kolejny kretyński pomysł za społeczne pieniądze.Ludziom głód do d…zagląda,a Państwo Szlachta z butami zdobionymi słomą niepotrzebne nikomu dziadostwo buduje…Potem śnieg będą mrozić , szukać winnych za brak dojazdu PKS itd.No ,ale nim wybory samorządowe bliżej tym więcej trza wstążek ciąć,obiecywać,przewracać mapami robiac sobie fotki startowe.Tatrów się pod Jasłem zachciało
a moze by tak wziąść się do roboty i tworzyć warunki dla pracy,dla ludzi.Nie dla siebie i przydupasów,dla regionu,który staje się enklawą biedy…To jest prawdziwa nartostrada do pokonania dla tych w artykule obfotogarowanych bohaterów z artykułu.Mruki na bok bo lud ryczy!!!Pracy,chleba,perspektyw.

cc
Gość
cc

czyżby jakaś kampania wyborcza?? To już nie dyżurny zalew Kąty-Myscowa??

Narciarz
Gość
Narciarz

Przestańcie się podniecać, ta inwestycja nie dojdzie do skutku a jeśli nawet, to nasi wspaniali "fachowcy" to spierniczą. Wyciągi obsługujące 3000 osób/h? chyba ręcznie napędzane. W Krynicy jeden wyciąg ma przepustowość 2400 osób/h. Życzę sobie i innym miłośnikom narciarstwa duuuużo zdrowia, żebyśmy dożyli dnia otwarcia ośrodka oraz żeby mi szczena opadła ze zdumienia na jego widok.:lol::smilewinkgrin:

ixi
Gość
ixi

tiaaa.. a w Katach i Myscowej bedzie zalew…

Jaślak
Gość
Jaślak

Przygotowania trwają znaaaaaacznie dłużej niż dwa lata. Jako długoletni mieszkaniec miasta prosiłbym urzędników UM, by nie brali przykładu ze swojej obecnej szefowej i nie "rozmijali się z prawdą" tak często jak ona.

pamieć
Gość
pamieć

dlaczego kłamiecie jak najęci ? Stacja Narciarska Mrukowa to projekt z 2004 roku były Wójt Osika Z.Mróz ,były dyr MOSIR A.Piekoś byli pomysłodawcami a władze Jasła opracowały za kadencji burmistrza Czerneckiego koncepcję stacji (koszt 20tyś) a Mróz zlecił MPZP sprawę popierał śwp radny R.Libucha ale teraz taka moda ,że historia zaczyna się w 2007 r.Wstyd.Życzę zebyście wreszcie coś sami wymyślili i zrobili Włodarze .

ilona g.
Gość
ilona g.

zaje***ście !! 🙂 tylko niech to będzie zrobione tak jak trzeba.. narciarstwo rekreacyjne teraz w modzie jest.. wg mnie, pomysł super

Irena - urodzona w Mrukowej
Gość
Irena - urodzona w Mrukowej

Grama optymizmu !!!!! wyzwólcie energię w kierunku ,że zasługujemy na to by coś się zmieniło w Tej Mrukowej ,będą miejsca pracy ,a młodzi zamiast pić piwo będą szusować na nartach , chociaż nie krytykujcie samych siebie !!!!!!!!

Close
X