Wiadomości

W "Naszym Ogródku" obchodzili Dzień Działkowca

4 września 2010 r. – obchodziliśmy w „Naszym Ogródku” Dzień Działkowca. „Dzień Działkowca” jest od lat dniem integracji i wspólnej zabawy. Obchodzony przez nas z różnym dostojeństwem od prawie 60 lat, jest również dobrą okazją do podsumowania wykonanej pracy i zaprezentowania naszych osiągnięć.

W naszym corocznym święcie udział wzięli: Pani Maria Kurowska – Burmistrz Miasta Jasła i Pan Józef Śnieżek – Skarbnik OZP PZD.

Niestety na naszą uroczystość nie przybyli: Pani Agnieszka Sycz – Prezes OZP PZD w Rzeszowie (udział w posiedzeniu Rady Krajowej PZD w Warszawie) oraz Pan Adam Kmiecik Starosta Jasielski (względy rodzinne).

U progu jesieni spotykaliśmy się wraz z naszymi rodzinami z przedstawicielami naszych Organów Związkowych i oby na stałe – władz samorządowych w celu podsumowania dorocznych zmagań z przyrodą, a szczególnie w tym roku, w którym nasz Ogród został trzykrotnie nawiedzony przez powódź o skali niespotykanej w historii. Zarząd otrzymał więc trzykrotny chrzest bojowy.

W wyniku zniszczeń popowodziowych Dom Działkowca jest obecnie niedostępny funkcjonalnie, zgodnie bowiem z oceną Okręgowego Zarządu Podkarpackiego Polskiego Związku Działkowców, musi zostać rozebrany. Czeka nas więc budowa nowej naszej siedziby, a także odbudowa ogrodzenia ogrodu, drogi dojazdowej, parkingu i dróg we-wnętrznych.

Zwróciliśmy się z apelem do przedstawicieli władz samorządowych – o pomoc w każdej formie i postaci. Przecież jesteśmy dużą, dobrze zorganizowaną grupą, częścią jasielskiej społeczności, która nigdy nie wyciągała ręki po wsparcie, ale ogrom zniszczeń i niezbędnych inwestycji przekracza nasze możliwości finansowe, na które składają się tylko nasze składki, choć niewielkie, ale stanowiące duży wydatek dla części działkowi-czów.

Dzięki tej naszej tragedii nastąpiło zbliżenie władz Miasta do naszego ROD, w wyniku czego, otrzymaliśmy wsparcie przy wywózce śmieci i sprzętu zniszczonego powodzią a do usuwania skutków powodzi przyszła nam z pomocą brygada interwencyjna. Sanepid w naszym ROD nieodpłatne wykonał analizę wody i gleby.

Obecnie oczekujemy odpowiedzi Krajowej Rady PZD oraz Agencji Rynku Rolnego i Posła Jana Burego na nasze wnioski w sprawie udzielenia dotacji dla naszego Ogrodu na usunięcie skutków powodzi.

Dzień Działkowca to święto radości, uśmiechu oraz okazja do wyrażenia uznania i podziękowań.

„Dzień Działkowca” to okazja do pokazania naszego dorobku, osiągnięć i sukcesów. Jest to również doskonała okazja do podziękowania wszystkim tym, którzy nas wspierają, pomagają, dostrzegają nasze problemy i po prostu nas rozumieją.

Istotnym jest także propagowanie społecznego znaczenia uprawy działek, zwłaszcza dla emerytów i rencistów, dla których możliwość aktywnego wypoczynku na działce jest przedłużeniem życia. Wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu, odżywianie się zdrową żywnością – to jest niezastąpione lekarstwo.

Bieżący rok, ze względu na powodzie zmusił nas do zdwojonego wysiłku. Aby móc normalnie gospodarować na naszych działkach, musieliśmy je najpierw doprowadzić do normalności.

Dodatkowo musieliśmy usuwać skutki powodzi w części wspólnej naszego Ogrodu. Realizowaliśmy to poprzez czyny społeczne, ale również poprzez indywidualną pracę, często anonimowych, skromnych działkowiczów.

Zarząd to jednak dostrzegał. Nie uszły również naszej uwadze przypadki tak cennej pomocy sąsiedzkiej – szczególnie osobom starszym i samotnym. I za to wszystko tym działkowiczom z głębi serca dziękujemy.

Szczególne podziękowania Zarządu kieruje do gospodarzy naszego Ogrodu Adama Jędrysika i Kazimierza Kozłeckiego, którzy robią dużo więcej niż to wynika z zakresu ich obowiązków. To między innymi dzięki nim otoczenie „Domu Działkowca” zmienia swoje oblicze, huśtawki i karuzela na placu zabaw nie zagrażają bezpieczeństwu oraz praktycznie bez przerw funkcjonują nasze pompy wodne i oświetlenie ogrodu.

Szczególne podziękowania składamy niektórym działkowiczom za pomoc, sugestie, doradztwo, a także tym, którzy krytykując też nam pomagają umacniając nas w swoich decyzjach.

Dla uhonorowania tych działkowiczów, którzy wnieśli największy wysiłek w pracach na rzecz naszego Ogrodu jak i uzyskali najlepsze efekty w doskonaleniu swoich działek Zarząd postanowił wyróżnić pamiątkowymi dyplomami i skromnymi upominkami następujące osoby: Marka Romana, Jacka Kumora, Krystynę Fuk, Kazimierza Kozłeckiego, Tadeusza Kosia, Pawła Kumora.

Dodatkowo Zarząd ufundował również nagrody dla kol. Marii Kozłeckiej i kol. Adama Jędrysika za ich szczególny wkład pracy w utrzymanie naszego Ogrodu.

Serdecznie gratulujemy uhonorowanym, jak również ich współmałżonkom, członom rodzin, bo efektowny wygląd nagrodzonych działek to efekt wspólnych ich wysiłków.

W roku przyszłym i latach następnych Konkurs na działkę roku ogłosimy wcześniej, dostępny będzie jego Regulamin z kryteriami, a oceny działek dokonywać będziemy dwukrotne, aby ocena była średnią naszej całorocznej pracy.

Będziemy również starać się nasze najlepsze działki pokazywać na zewnętrz oraz zgłaszać je do konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich.

Spotkajmy się za rok!

Za Zarząd ROD „Nasz Ogródek”
Jan Paweł Łucki, prezes

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
promesa na droge
promesa na droge
2024 lat temu

Ten koleś w długich włosach na pierwszym zdjęciu to taki nie wiadomo skąd człowiek, raz siedzi przy PO a drugi przy PiS'e ale jak już siedzi przy… albo szkoda slow

magda
magda
2024 lat temu

a gdzie ten ogródek ?

pisior
pisior
2024 lat temu

sami emeryci na zdjęciach co im woda wszysto zabrała, proszą pisory o pomoc

rychu
rychu
2024 lat temu

to pan czy pani w tych długich włosach ?

W.
W.
2024 lat temu

Poziom komentarzy świadczy o ich autorach 🙂

pisior
pisior
2024 lat temu

ten w długich włosach to musi byc pisior,lub emeryt

leon
leon
2024 lat temu

Ten w długich włosach to biedny emeryt, którego nie stać na fryzjera !

krajano
krajano
2024 lat temu

Serdeczne gratulacje od Ogrodu "Bratek 2" oraz życzenia dalszej owocnej działalności na rzecz działkowców !!!

marian purtek
marian purtek
2024 lat temu

Czemu Pani Burmistrz nie dostała kiełbaski?Nie widzę jej na ostatnim zdjęciu……..:lol:

MAJKA-J23
MAJKA-J23
2024 lat temu

Poziom intelektualny komentatorów moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia :confused: to leave a lot to be desired :confused: viel zu wünschen übrig lassen.. WIELKIE RZECZY BUDOWANE SĄ PRZEZ NASZYCH MALUĆKICH BRACI .. byśmy mogli je TYLKO podziwiać
:bigrazz:

Zobacz także
Close
Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x