Wiadomości

W poniedziałek poznamy "8 wspaniałych"

Wczoraj w ZS nr 2 w Jaśle odbyły się przesłuchania 11 uczestników konkursu „8 wspaniałych”. Konkurs organizowany jest z myślą o młodych  aktywnych ludziach pomagających innym. Bierze w nim udział młodzież ponadgimanzjalna z powiatu jasielskiego. 

Młodzież, która dziś  bierze udział w konkursie jest z  II LO , z ZS nr 4, są dwie osoby delegowane przez Młodzieżowy Dom Kultury i z ZS nr 2. Mamy też dwie grupy zgłoszone do konkursu. To jest grupa Caritasu ZS nr 4 i  grupa Caritasu z II LO w Jaśle – mówi Teresa Szczudło, wicedyrektor ZS nr2 w Jaśle.  

Głównym celem tego konkursu jest promowanie ludzi młodych, wybijających się wśród swoich rówieśników, którzy przez swoją pracę w wolontariacie pomagają innym.

Chodzi tu głównie o to, żeby pokazać tych młodych ludzi. Na ogół o młodzieży mówi się źle. Słyszymy, że uczniowie pobili nauczyciela, założyli kosz na głowie itd. A przecież jest wiele młodzieży, która swój własny czas poświęca pomaganiu innym – mówi Teresa Szczudło

Jednym z kryteriów zgłoszenia kandydatów było przedstawienie przez nich przynajmniej dwóch zaświadczeń z instytucji, w których działają. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli przynajmniej kilka takich zaświadczeń co pokazuje, że sfery aktywności młodych ludzi są bardzo różne. Młodzież działa czy to w Młodzieżowej Radzie Powiatu, w kołach Caritasu, które organizują występy artystyczne w domach dziecka, przedszkolach, szkołach czy w hospicjach.

Mieliśmy również  dziewczynę z II LO, która 9 lat działa jako wolontariuszka. Postanowiła też, że jak skończy 18-lat to zostanie dawcą szpiku kostnego. Jest to jej decyzja przemyślana i przedyskutowana z rodzicami i przyjaciółmi – mówi Teresa Szczudło

Komisja konkursowa wybierze ośmiu laureatów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego. Jeden z nich będzie reprezentował nasz powiat na etapie ogólnopolskim w Warszawie.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
2024 lat temu

Co za kretyn wymyslił taki konkurs.Pomaga się z potrzeby serca ,a nie dla splendoru.Tak,w Jaśle wszystko jest możliwe,jak podróż do Biecza PKP przez Rzeszów i Tarnów.Po prostu cyrk na kółkach.Wąchock ma czego się obawiać!!!

Cichy Wolontariusz
Cichy Wolontariusz
2024 lat temu

Wolontariusze powinni być SKROMNI i nie robić pokazówek oraz nie chwalić się, że robią cokolwiek dla potrzebujących!
A to jest robienie wokół siebie wielkie HALO!
Brzydko to wygląda. Lepie zaprzestańcie działąć dla rozgosu!!!

cukiernik
cukiernik
2024 lat temu

przynajmniej komisja ma okazję zjeść ciastko jak widać na zdjęciu

obserwator
obserwator
2024 lat temu

Myślę, że dobrze, że taki konkurs został stworzony. Tylko tutaj ktoś dostrzeże, że są ludzie dobrej woli na tym świecie. Bo tak naprawdę o wolontariuszach niestety często się zapomina…

Zobacz także
Close
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x