r e k l a m a
Wiadomości

W powiecie jasielskim coraz bezpieczniej

fot. archiwum

Powiat jasielski to wciąż jeden z bezpieczniejszych w województwie podkarpackim. W minionym roku zmniejszyła się liczba przestępstw, w tym przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu. Policjanci wykryli i zatrzymali sprawców ponad 81 % przestępstw.

W 2010 r. na terenie powiatu jasielskiego Policja odnotowała 1.594 przestępstwa, o 56 mniej niż w 2009 r. i ponad 200 mniej niż 2008 r.

Taka liczba przestępstw w 2010 r. dała korzystny tzw. wskaźnik zagrożenia, który informuje o tym ile zaistniało przestępstw w przeliczeniu na 10.000 mieszkańców. Dla powiatu jasielskiego wskaźnik ten wyniósł 139 przestępstw – zdecydowanie poniżej średniej dla całego Podkarpacia, która wyniosła 175,5 przestępstw. Ten poziom świadczy o tym, że ludność powiatu jasielskiego jest w niższym stopniu zagrożona przestępczością, aniżeli mieszkańcy większości powiatów naszego województwa.

W minionym roku jasielska Policja odnotowała spadek w wielu kategoriach przestępstw, i co najważniejsze w tych, które uważa się, że są najbardziej dolegliwe. Było m.in. mniej przestępstw rozbójniczych, bójek i pobić, włamań, uszkodzeń rzeczy, przestępstw drogowych.

W strukturze przestępczości na obszarze powiatu jasielskiego dominowały przestępstwa kryminalne stanowiące 56 % ogółu przestępczości, następnie przestępstwa drogowe 27,6 % ogółu przestępczości, przestępstwa gospodarcze 10,6 % ogółu i inne 5,8 %.

Najwięcej przestępstw popełnionych zostało w Jaśle. W mieście stwierdzono 888, a więc 55,7 % wszystkich przestępstw. Przy czym, w porównaniu do 2009 roku, ograniczono na tym terenie liczbę przestępstw kryminalnych prawie o 10 %.

W 2010 r. skuteczność wykrywcza jasielskiej jednostki była najwyższa w ciągu minionych siedmiu lat i wyższa o ponad 8 % od średniego wyniku wszystkich jednostek w województwie. Policjanci wykryli 81,4 % przestępstw.

KPP w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
S-SEWKAwieśniakSTEFANcc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gorka
Gość
gorka

tja bezpiecznie hahah po godz. 20 na ulicach miasta nie uświadczy żywego ducha, nie licząć pijanych tudzież naćpanych grupek łysych młodzieńców…może dlatego jest tak ‚bezpiecznie’ bo ludzie po prostu nie narażają się na niebezpieczeństwo i nie wychodzą po zmroku na ulicę – stąd mała ilość przestępst..a policja ma się czym chwalić na prawdę….

cc
Gość
cc
STEFAN
Gość
STEFAN

Nie ma przestępczości,bo młodzi wyjechali z tej wsi zwanej Jasło, a starzy oglądają telewizję ,seriale lub słuchają Radio Maryja.czekając na swoją kolejkę na cmentarzu…Poza tym jak tu uprawiać przestępstwo,jak się nie ma wkładu własnego na zakup „prowiantu” do tego typu jaj…
Jasło to więcej jak Wąchock,boki bolą od śmiechu,a oczy od płaczu.

wieśniak
Gość
wieśniak

bzpieczniej bo ludzie tak się czują czy statystyki pokazują?!

EWKA
Gość
EWKA

dlaczego nie jest napisane ile zostało umorzonych spraw przez policję

S-S
Gość
S-S

Rzeczywiście jest bardzo spokojnie.Mieszkańcy Jasła i okolic nic,a nic nie wiedzą ,bo nie są informowani przez Obiektyw co wyczyniają nasi włodarze w urzędzie miejskim i powiatowym.Za czasów Kurowskiej ta transformacja była w miarę przejrzysta.Prawdą jest ,że internauci wypisywali swoje opinie na zasadzie „chwytów poniżej pasa”.Czarnecki mając to na względzie ustawił tak informacje,że nic praktycznie nic nie wychodzi na zewnątrz .Być może ,że się nie dzieje w urzędach i niema tematów do przekazania.

Zobacz także

Close
Close
X