r e k l a m a
Wiadomości

W Trzcinicy radni będą debatować w sprawie „konia trojańskiego”

W czwartek wyjazdowa sesja Rady Miasta. Odbędzie się ona w Trzcinicy, gdzie radni miejscy, przedstawiciele powiatu, gminy i sejmiku wojewódzkiego, będzie debatować na temat drogi dojazdowej do skansenu Karpacka Troja.

Właścicielem drogi jest Gmina Jasło, która przejęła od starosty jasielskiego tereny po dawnym torze kolejowym należącym do Gamratu. Tory zostały skomunalizowane, a część odcinka od drogi krajowej nr 28 do Karpackiej Troi miała zostać dostosowana do potrzeb turystów. Koszt tej inwestycji to 1 mln zł. Gmina ma przygotowaną dokumentację, nie jest jednak w stanie pokryć w całości kwoty budowy nowej drogi. (Czytaj więcej: „Nie ma pieniędzy na budowę drogi do Karpackiej Troi„)

Problem ciągnie się od dłuższego czasu. Podczas oficjalnego przekazania skansenu Muzeum Podkarpackiemu w Krośnie, dyrektor Jan Gancarski żartował:

Mam nadzieję, że ta droga nie będzie koniem trojańskim, który uniemożliwi dojazd zwiedzającym do otwieranego w maju skansenu – wypowiedź z grudnia 2009. 

Podczas czwartkowej sesji zostanie zaprezentowany radnym podział środków na realizację tej inwestycji. Zgodnie z planem 150 tyś zł, mieliby przekazać Miasto i Powiat, 400 tyś. zł, zabezpieczy Gmina Jasło, a pozostałą kwotę miałby przekazać sejmik wojewódzki.

Nie wiadomo jednak, skąd te brakujące pieniądze Marszałek Cholewiński weźmie, bo nie może przekazać pieniędzy  z budżetu sejmiku.

Z otrzymanych środków Gmina Jasło chce wybudować drogę dojazdową, prawdopodobnie na niektórych fragmentach zostanie poszerzona, aby mógł tamtędy dojechać bus lub autobus z turystami.

Sesja wyjazdowa

Zaciekawieni faktem, że radni będą obradować na sesji wyjazdowej poprosiliśmy o informację p.o. rzecznika Urzędu Miasta Pawła Kozioła, czym według statutu jest sesja wyjazdowa i czy może być ona zwoływana poza granicami miasta? Dowiedzieliśmy się również, że nie jesteśmy pierwsi, którzy mieli podobne wątpliwości. Z zapytaniem takim zgłosił się również radny Tadeusz Stachaczyński.

Poinformowano nas lakonicznie, że sesja jest zgodna ze statutem Miasta Jasła. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko mała opinia
Tylko mała opinia
2024 lat temu

Chcą obejrzeć za friko albo znaleźć miejsce dla Archanioła. Dostaną zwrot kosztów podróży, paluszki, ciasteczka, wodę mineralną itd. – mastępna sesja na Liwoczu dla urozmaicenia ….

ace
ace
2024 lat temu

mam nadzieję że stare koryto rzeki ropy zostanie nienaruszone, przez zasypywanie gruzem, bo wygląda fantastycznie

olo
olo
2024 lat temu

żal Ci tych paluszków i wody mineralnej??

h
h
2024 lat temu

a ja się pytam co gmina jasło będzie z tego miała,bo ta szopa jest własnością gancarskiego i jego muzeum to niech teraz wyskakuje z kasy i zrobi sobie do tej rudery drogę bo w gminie jest dość drug do kapitalnego remontu a nie na takie dziadostwo wydawać ludzkie pieniądze!Tym bardziej że nikt się o to nie prosił a po kasę się szybko chętny znalazł.A te …… lepiej by się dogadały w sprawie obwodnicy na Tarnów bo nie długo przez Jasło nie da się przejechać.

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x