r e k l a m a
Wiadomości

W tym roku Gim Hitu nie będzie

W tym roku nie będzie 7 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Gim Hit.” Powodem, dla którego podjęto taką decyzję były problemy organizacyjne. Decyzję o nie organizowaniu Gim Hitu podjęto we wrześniu 2009 roku, ale informacja pojawiła się niedawno na oficjalnej stronie konkursu.

Nie byliśmy w pełni sił, aby zorganizować tegoroczną edycję konkursu. Mamy zespół organizacyjny, który to robi. W tym zespole czujemy się dobrze, jeden drugiemu ufa. Niestety ponad 50% tego zespołu zaniemogło, część osób z powodów zdrowotnych, część z powodów rodzinnych, więc daliśmy spokój, aby nie robić tego za wszelką cenę – mówi Piotr Korczyński, nauczyciel i organizator Gim Hitu. 

Organizacją konkursu zajmują się społecznie nauczyciele Gimnazjum nr 2. Czas na przygotowanie to pół roku intensywnej pracy, którą nie jest w stanie wykonać kilka osób.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 roku, wtedy jeszcze jako konkurs wojewódzki, jednak już wtedy cieszył się sporym powodzeniem. Szybko wiec konkurs stał się ogólnopolskim a uczestnicy przyjeżdżali z najdalszych zakątków naszego kraju. Główną nagrodą w konkursie był bilet do programu w TVP2 „Szansy na sukces” a w ubiegłym roku  do konkursu „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”. Gim Hit wykreował wiele młodych talentów. Ze szkołą, w której odbywa się Gim Hit związany jest Mateusz Mijal.

Mateusz Mijal, to nasza perełka. To dzięki niemu zrodziła się myśl zorganizowania tego konkursu, bo gdy Mateusz do naszej szkoły chodził tego konkursu nie było – mówi Piotr Korczyński.

Roczna przerwa w konkursie, to drugi taki przypadek w historii Gim Hitu. Piotr Korczyński, żałuje, że w tym roku nie udało się zorganizować kolejnej edycji, zapewnia jednak, że w przyszłym roku szkoła powróci do tego konkursu.

Finał Gim Hit 2009

Organizacja tego konkursu sprawia nam wielką frajdę, ale niestety w tym roku musimy wszystkich śpiewających przeprosić i zaprosić za rok. Mam nadzieję, że  uda nam się powrócić do tej formuły, która była w latach ubiegłych – mówił Piotr Korczyński.

Niewykluczone jednak, że zamiast konkursu w tym roku, odbędzie się wiosną lub latem koncert wokalistów i uczestników Gim Hitu, którzy zaprezentują się jasielskiej publiczności. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uczeń
Uczeń
2024 lat temu

Pozdrawiam Nauczyciela ;))

uczestnik
uczestnik
2024 lat temu

Zaprawde dobra decyzja. Panie Piotrze, za rok będzie bezpieczniej i nikt już nie będzie robił ludziom łaski 🙂

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x