Wiadomości

W ZS nr 4 powstanie klasa medialna

Od przyszłego roku szkolnego w Zespole Szkół nr IV w Jaśle powstanie klasa medialna. W prawdzie w Polsce funkcjonują już tego typu klasy, gdzie  uczniowie mogą poznawać meandry pracy dziennikarskiej, jednak w Jaśle klasa medialna będzie miała dodatkowy charakter, integracyjny.  

To klasa integracyjna, bo szkoła prowadzi oddział integracyjny dla uczniów niepełnosprawnych ruchowo. Chcemy przełamywać stereotypy na temat osób niepełnosprawnych. Klasy integracyjne istnieją w naszej szkole już od kilku lat. Często uczniowie niepełnosprawni wykazują większą determinację niż osoby pełnosprawne – mówi Robert Niemiec, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Zainteresowanie uczniów klasami medialnymi w innych miastach jest spore. Prócz nauki warsztatu, uczniowie mogą zobaczyć pracę dziennikarzy mediów lokalnych. A szkoły otwierają się na tego typu współpracę 

Kanon programu szkolnego nie przewiduje aż tak dużej aktywności. Oczywiście będzie rozwinięta wiedza o kulturze, czy wiedza o społeczeństwie, czyli te przedmioty wpasowujące się w profil zainteresowań, ale liczę również na ścisłą współpracę z mediami lokalnymi czy ponadlokalnymi. Zamierzam wraz ze Starostwem zorganizować cykl spotkań z osobami, które w pracy dziennikarskiej są znane i cenione – tłumaczy Niemiec. 

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku szkoła gościła dziennikarza TVP, reportera wojennego Dariusza Bohatkiewicza. 

Dyrektor Niemiec chciałby, aby praktyczny wymiar edukacji medialnej odbywał się w mediach lokalnych czy to w portalach internetowych, radiu, bądź telewizji. 

Szczególne znaczenie ma to w przypadku osób niepełnosprawnych, którym łatwiej byłoby dzięki takiemu przygotowaniu wejść na rynek pracy, a co najważniejsze, przełamać barierę strachu. 

Mieliśmy wśród naszych absolwentów osoby niepełnosprawne, które występowały w produkcjach znanych programów telewizyjnych. Te osoby poznały swoją wartość, poczuły siłę. Okazało się, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą do normalnego życia – mówi Niemiec.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kama
kama
2024 lat temu

Jest to najlepsza szkoła w Jaśle …rzadko nastolatki pozytywnie mówią o szkole…a tylko takie opinie słyszeliśmy od syna który był absolwentem tej szkoły!!!!Tutaj uczą na lekcjach!!!!!Pozdrawiam najsympatyczniejszego z dyrektorów i panią M.Gancarz:yes::yes::yes:

...........................
...........................
2024 lat temu

Ekonomik górą!!:)

:)
:)
2024 lat temu

Ekonomik 🙂 najlepsza szkoła,

mark
mark
2024 lat temu

fabryka bezrobotnych

Bodek
Bodek
2024 lat temu

do mark – jeśli się nie uczysz to się nie dziw że nie masz pracy, ja ukończyłem tą szkołę i cieszę się że do niej chodziłem…
Poziom nauki wysoki ale bez powody chyba młodzież się do niej nie wybiera?
Pozdrowienia dla dyrektora i Pani Eli 🙂

ja
ja
2024 lat temu

dlaczego nie dacie tego w Żmigrodzie ma byc klasa dziennikarska

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x