r e k l a m a
Wiadomości

Wały nie wytrzymały. Ulica 17-go Stycznia walczy z wodą

Dziś przed północą doszło do pęknięcia bryły wałów w okolicach jednej z przecznic ulicy 17-go Stycznia oraz ulicy Żeromskiego w Jaśle. Woda powoli przedostaje się na posesje. Mieszkańcy przy wsparciu policji i straż pożarnej są ewakuowani z domów, na miejsce udaje się także wojsko. W śród ewakuowanych są przęde wszystkim osoby starsze i niepełnosprawne.

Jasło, ul. XX-lecia

Akcja ewakuacyjna i zabezpieczania mienia trwa niemal w całym mieście. Służby pracują na Gądkach, na ulicach; Mickiewicza i Krakowskiej, w Hankówce, Ulaszowicach, Niegłowicach i na os. Kaczorowy.  Niektórych mieszkańców czeka dziś ciężka noc, część gospodarstw pozbawiona jest prądu, w nielicznych przypadkach brakuje też wody. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego apeluje, żeby w gospodarstwach pozbawionych wodociągu chwilowo nie korzystać z wody ze studni z uwagi na możliwe zanieczyszczenie. Najbezpieczniej będzie zrobić zapas wody z wodociągu korzystając z pomocy sąsiadów podłączonych do miejskiej sieci. Woda z wodociągu nie budzi natomiast żadnych zastrzeżeń co do stanu jej zdatności do spożycia. W przypadku gospodarstw, które chwilowo pozbawione są prądu, do usuwania zniszczeń odpowiednie służby przystąpią natychmiast, gdy tylko drogi prowadzące do nich staną się przejezdne.

ul. Szkolna

Droga DK73

Od godziny 17.00 powoli zaczęły się obniżać poziomy wód w jasielskich rzekach. Tendencja ta ma się utrzymać przez najbliższe godziny.

Obecnie stany wód kształtują się następująco; Wisłoka Żółków- Liwocz – 461 cm, 111 cm powyżej stanu alarmowego. Wisłoka w Krajowicach – 760 cm, 310 cm powyżej stanu alarmowego. Ropa w Topolinach – 638 cm, 258 cm powyżej stanu alarmowego i Jasiołka przy. ul. K. Wielkiego – 635 cm, 215 cm powyżej stanu alarmowego. Pozytywne tendencje widoczne są w niewielkich, ale jednak  spadkach poziomu wód; Wisłoka obniżyła poziom o 1 cm, Ropa o 6 cm, a Jasiołka o 8 cm.

wż, umj
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jaślankastyczniajujekwyborcajjjjjjjjjjjj Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
yankeSS
Gość
yankeSS

o lol

dagmara
Gość
dagmara

to wiwlka katastrowa zal mi tych wszystkich ludzi ale napewno poradza sobie z tym

yorker
Gość
yorker

co z drogą Lubla -Jasło?
Napiszcie, co się dzieje, bo chce przyjechać z Rzeszowa do domu w Hankówce

gleba
Gość
gleba

yankeSS widzę, że bawi Cię to co widzisz….
nie wiem jak niektórzy ludzie mogą reagować w taki sposób, na mojej twarzy pojawia się przerażenie…nie mam pojęcia, co siedzi w głowach takich osób jak Ty…;/
3maj się moje Jasełko… ;(

jjjjjjjjjjjj
Gość
jjjjjjjjjjjj

Hankówka cała

wyborca
Gość
wyborca

Gdzie jest Kaczyński i cały PiS?Czemu go nie ma gdy go potrzebujemy?Przecież to jego elektorat!

jujek
Gość
jujek

Mam mieszane uczucia w kwestii jasielskich paparazzi, i wycieczek oglądających ludzkie nieszczęścia z dziećmi na spacerku. Walczyłem z wodą 3 godz , przewaliliśmy kilka ton piachu , a obok przechadzało się z 10 fotografów i w tyle stało ze 100 osób przypatrujących się gapiów. Sensacja na żywo. :confused:

stycznia
Gość
stycznia

to jest jakas masakra,dlaczego jeszcze nie ma kleski zywiolowej(martwia sie ze wybory sie przesuna)
mam nadzieje ze ustapi woda,
gleba nie wiem co widzisz w yankeSS cos zlego, ktos by napisal ja pierdo…,on napisal o lol,jak nie wiesz to nie pisz glupot,

jaślanka
Gość
jaślanka

No właśnie wyobrażam sobie Hankówkę. Wystarczyło mi zobaczyc kawałeczek ulicy Konopnickiej i już mam dośc:(:(:bigeek::bigeek::bigeek: Straże jeżdzą jak oszalałe

Close
X