r e k l a m a
Wiadomości

Wczoraj strażacy mieli swój dzień (foto)

Uroczysta msza święta, defilada ulicami miasta, przemówienia, medale i wyróżnienia, czyli Dzień Strażaka pełną piersią. Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Strażaka wypada 4 maja ale cały miesiąc jest okazją do wspólnych spotkań i świętowania. W tym roku swój dzień jasielscy strażacy obchodzili właśnie wczoraj 26 maja.

Uroczystość była okazją do uhonorowania medalami i nominacjami na wyższe stopnie strażaków wyróżniających się swoją pracą i służbą. Zostały również złożone podziękowania  osobom wspierającym działania straży pożarnej.

Wiesław Latoszek - komendant PSP w Jaśle

„To jest czas, kiedy również spotykamy się z sympatykami straży pożarnej. Tymi osobami,  które wspomagają straż pożarną, zarówno tą państwową, naszą jednostkę, jak i strażaków ochotników, których na terenie powiatu jasielskiego mamy ponad 3500 tysiąca. Tym ludziom chcemy podziękować. Podziękować za to, że widzą nas, że starają się pomóc wtedy, kiedy my jesteśmy w potrzebie” – mówił st. bryg. Wiesław Latoszek, komendant powiatowy PSP w Jaśle.

Specjalne wyróżnienie, medal pamiątkowy otrzymał dh Franciszek Labut, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Franciszek Labut

„W straży pracuję ponad 50 lat jako ochotnik.  W całym tym okresie czasu pracowałem w  różnych miejscowościach i  zawsze myślałem o dobrym działaniu w jednostkach ochotniczych  straży pożarnej. Jestem zaskoczony tym wyróżnieniem. Ten medal jest z 1933 roku, to bardzo piękne wyróżnienie, tym bardziej, że jako pierwszy w powiecie je otrzymałem. Za co jestem niezmiernie wdzięczny”  – nie krył wzruszenia Franciszek Labut.

Na uroczystości były obecne władze miejskie, powiatowe, oraz wójtowie gmin powiatu jasielskiego. Do samorządowców słowa podziękowania za wspieranie straży, zarówno sprzętem jak i finansowo, skierował st. bryg. Wiesław Latoszek.

„Samorządy w ostatnich latach wspomagały nas. Dzięki tej pomocy oraz dzięki pomocy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Rzeszowie udało nam się wymienić tabor samochodowy. Dziś specjalistyczny sprzęt mamy na dobrym nowoczesnym poziomie” – mówił Wiesław Latoszek.

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta, działająca przy OSP Osobnica.

Więcej zdjęć w fotogalerii.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x