Wiadomości

Wiedzą jak zapobiegać pożarom

Magdalena Stopa (SP w Nowym Żmigrodzie), Adrian Michalski (Gimnazjum nr 1 w Jaśle) oraz Damian Szot (I LO w Jaśle) będą reprezentować powiat jasielski na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskiego  turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom.”

We wtorek w siedzibie Komendy Powiatowej PSP odbyły się eliminacje powiatowe, w których łącznie wzięło udział 23 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Turniej ma na celu propagowanie zagadnień z ochroną przeciwpożarową wśród dzieci i młodzieży. Pytania i odpowiedzi  dotyczące przepisów przeciwpożarowych były tak dobrane, aby ta młodzież umiała się w niektórych sytuacjach w sposób prawidłowy zachować – mówi st. bryg. Wiesław Latoszek, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: pisemnej (test 30 pytań) i ustnej, do której przechodziło 5 uczestników z każdej z trzech kategorii: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie. Najlepszymi okazali się:  Magdalena Stopa ze Szkoły Podstawowej w Nowym Żmigrodzie, Adrian Michalski z Gimnazjum nr 1 w Jaśle  oraz Damian Szot  z I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle.

To jest pewne promowanie wiadomości – mówi o konkursie Damian Szot. – Widza ta w życiu codziennym chroni nas przed niebezpiecznymi sytuacjami: wypadki, pożary.  Jest to uniwersalna wiedza, która może przydać się każdemu – mówi Damian Szot, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, 6-cio krotny uczestnik konkursu. 

Laureaci szczebla powiatowego będą reprezentować Jasło podczas wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja br.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Kliknij aby powiększyć

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x