MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Większa skuteczność OSP.Nowy sprzęt dla strażaków

Ponad 95 tysięcy złotych wynosi wartość zakupionego sprzętu i wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Jasła oraz na potrzeby magazynu przeciwpowodziowego, które miasto Jasło pozyskało w tym roku przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Miasto uzyskało 69,8 proc. dofinansowania (66,5 tys. złotych) na wnoszone przez burmistrza wnioski, przy czym maksymalne wsparcie, o które można było się ubiegać w ciągu całego roku wynosiło 70 proc.

We wrześniu br. nowy sprzęt otrzymała jednostka OSP Hankówka (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W ciągu bieżącego roku miasto kupiło sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych m.in. agregaty prądotwórcze, pilarki łańcuchowe o wartości 28,5  tys. zł, z czego dofinansowanie wyniosło 19,7 tys. zł. Z kolei na zakup węży strażackich – ssawnych i tłocznych wydano 18,2 tys. zł – dofinansowanie 12,7 tys. Wśród wyposażenia znalazły się także inne niezbędne sprzęty (m.in. przecinarka do betonu i stali, prądownice, osprzęt do zestawów pompowych), których łączna wartość wynosi ponad 22,5 tys. złotych (dofinansowanie – 15,8 tys.)

Miasto otrzymało również pieniądze na zakup łodzi płaskodennej na przyczepie. Wartość zakupu to 26,1 tys. zł. (dofinansowanie – 18,3 tys. zł).

Łączna wartość wszystkich zakupów dla OSP i magazynu, które miasto zrealizowało przy udziale WFOŚiGW do końca 2011 r. to ponad 95 tys. złotych, z czego wkład własny wyniósł niespełna 29 tys. złotych.

Zobacz też: Strażacy ochotnicy otrzymali nowy sprzęt (23 września 2011 18:58)

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x