r e k l a m a
Wiadomości

Wielka Orkiestra mówi "STOP POWODZIOM"

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje jednodniową zbiórkę pieniędzy, której celem będzie zakup sprzętu, pomagającego w likwidowaniu skutków powodzi. Wolontariusze z puszkami z logiem Orkiestry pojawią się na ulicach miast 4 lipca (w niedzielę).

Chcemy kupić sprzęt dla wszystkich miejsc w Polsce, które mogą być w przyszłości w jakimkolwiek stopniu zagrożone podtopieniami, zalewami czy kataklizmem powodzi – apeluje Fundacja Jurka Owsiaka.

Za pieniądze ze zbiórki fundacja kupi m.in. wydajne motopompy, agregaty prądotwórcze czy specjalny sprzęt pływający. Trafi on do wszystkich miejsc w kraju potrzebujących wsparcia.

Nasze wsparcie będzie systemowe – zakupiony sprzęt będzie jednolity w całej Polsce, a to wiąże się z jednakowymi procedurami jego wykorzystywania i możliwością skoncentrowania go w regionach powodziowych, aby móc skutecznie i szybko pomagać. To nie kilka, nie kilkadziesiąt, ale kilkaset urządzeń, które już na jesieni zostałyby rozesłane po całym kraju – pisze w apelu Jurek Owsiak.

4 lipca w całej Polsce, we wszystkich miastach powiatowych i wojewódzkich, uruchomione zostaną punkty, w których będą zbierane pieniądze. W akcję włączyli się także wolontariusze z Jasła.

W Jaśle na ulice wyjdzie kilkudziesięciu wolontariuszy. Kolejny raz proszę o hojność mieszkańców powiatu, którzy mogą wspomóc tę akcję – apeluje Tomasz Strzępek, szef jasielskiego sztabu WOŚP.

Zbiórka odbędzie się w niedzielę 4 lipca, od godzin porannych do godziny 19.00.

Sztab WOŚP w Jaśle –  ZNP, Floriańska 8, tel. 13 446 36 72, szef sztabu – Tomasz Strzępek

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
?
?
2024 lat temu

podobno TV TRWAM i RADYJO potepiaja Owsiaka i jego prace..wiec SOLIDARYUJCIE SIE Z NIM WIEJSCY WYBORCY..ani grosza! Rydzyk juz sie szykuje na objecie wladzy (bo mu sie marzy zebyscie glosowali na – wiecie kogo; metr piecdziesiat w kapeluszu!), bedzie wam znowu "ratowal" stocznie!!

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x