MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Wkrótce Święta zadbajmy o to by były bezpieczne

Już niebawem święta. W najbliższych dniach wiele osób wybierze się na przedświąteczne zakupy. W sklepach, na przystankach, dworcach, w pociągach i autobusach będzie tłok, ścisk, pełno ludzi. Zapewne ta świąteczna bieganina nie umknie uwadze osób, które w wirze przedświątecznych zakupów upatrują okazji dla swej przestępczej działalności. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Wkrótce Święta zadbajmy o to by były bezpieczne (fot. archiwum)

Okres przedświąteczny to czas „ żniw” dla kieszonkowców. Przyciąga ich tłok i kusi tzw. łatwy łup. Najczęściej wybierają oni na teren swojego działania place targowe, centra handlowe i przystanki komunikacji publicznej, czyli miejsca najbardziej uczęszczane. Kieszonkowcy stosują różne metod, by odwrócić uwagę potencjalnej ofiary. Zazwyczaj działają w zorganizowanych grupach, ale też pojedynczo. Wykorzystują zamieszanie i tłok, często sami go wywołują, aby ułatwić sobie kradzież.

Apelujemy do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybierają się na zakupy, aby zwracali uwagę na własne mienie i nie stwarzali warunków sprzyjających kieszonkowcom:

  • nic tak nie przyciąga uwagi złodzieja  jak wypełniony banknotami portfel, dlatego płacąc za zakupy nie prezentujmy jego zawartości,
  • w miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę lub plecak przed sobą tak, aby zawsze mieć je „na oku”,
  • nie nośmy rzeczy wartościowych w reklamówkach, które łatwo rozciąć, czy w koszyku, gdzie są łatwym łupem,
  • nie trzymajmy portfela, dokumentów, kluczy do mieszkania w tylnych kieszeniach spodni, czy zewnętrznych kieszeniach kurtek.

Święta to dla wielu z nas również czas wyjazdów, odwiedzin najbliższych. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć mieszkanie, by uniknąć wizyty „nieproszonych gości”. Pomocny będzie na pewno zaufany sąsiad, który otoczy opieką nasz dom.

Uważajmy także na oszustów-domokrążców. Gdy nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń wobec nieznajomych, nie wpuszczajmy ich do domu, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy, poinformujmy o tym Policję.

Aby ograniczyć działalność osób, które upatrują okazji dla swojego przestępczego procederu, policjanci będą w tym czasie w większym stopniu obecni w miejscach zagrożonych. Będą pełnić służbę w umundurowaniu, ale też w ubraniach cywilnych. Zrobią wszystko, aby podczas przedświątecznych przygotowań i zakupów nie spotkało nas nic złego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Nie wychodźcie z domu.To jedyny sposób…TV,browar,żarło i tarło!!! Tak oto można ocenić owo wypyszczenie z tytułem jak na górze!

krs
krs
2024 lat temu

ale prymitywem zajechało ….fuj (lizo …coś tam )

kobieta
kobieta
2024 lat temu

A co z kierowcami, którzy jeżdżą jak wariaci (jakby jeździli po autostradach w swoich wypasionych furach) nie zwracając uwagi na pieszych, też będą kontrolowani………….

józiek
józiek
2024 lat temu

Zadbajmy,czyli po prostu módlmy się i już

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x