MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Włamywacze zatrzymani

Policjanci z jasielskiej komendy ustalili i zatrzymali troje złodziei. Dwóch mężczyzn i ich znajoma włamali się do kilku garaży, skąd zabrali łup warty kilka tysięcy złotych. Skradziony sprzęt został odzyskany, a zatrzymani sprawcy usłyszeli zarzuty.

Włamywacze zatrzymani

Dyżurny komendy o włamaniu został powiadomiony w miniony czwartek. Mieszkaniec gminy Tarnowiec zawiadomił, że nocą, ktoś wyważył drzwi  wejściowe do jego trzech garaży, po czym wszedł do środka i spenetrował pomieszczenia. Łupem złodziei padły m.in. wiertarki, podnośniki hydrauliczne oraz prostownik, kosiarka i  piła elektryczna. Z zaparkowanego w jednym z garaży samochodu włamywacze zabrali również radioodtwarzacz, radio CB, dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy właściciela. Straty oszacowano na ponad trzy tysiące zł.

Po otrzymaniu zawiadomienia sprawą zajęli się policjanci z Tarnowca oraz wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Funkcjonariusze zebrali informacje, dzięki którym ustalili, że związek z tym przestępstwem ma dwóch mężczyzn z gminy Tarnowiec i ich znajoma z powiatu rzeszowskiego.  Podejrzani  25 i 31-latek oraz 22-letnia kobieta, nie długo cieszyli się swoim łupem. Po kilku godzinach od włamania zostali zatrzymani.

Śledczy prowadzący postępowanie ustalili, że starszy z zatrzymanych mężczyzn, kilka dni wcześniej włamał się już do jednego z okradzionych wspólnie z znajomymi garaży, skąd zrabował piłę spalinową. Urządzenie przekazał drugiemu z podejrzanych, który wiedząc, że pochodzi ona z kradzieży postanowił ją ukryć.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto 25-latkowi przedstawiono zarzut paserstwa. Decyzją prokuratury wobec podejrzanych zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.  Odzyskane elektronarzędzia i inne przedmioty wkrótce wrócą do właściciela.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x