r e k l a m a
Wiadomości

Wójt Kołaczyc: Mamy atuty dla inwestorów

Wraz z 1 stycznia 2010 roku, Kołaczyce staną się miastem. Co to oznacza dla miasta i jego mieszkańców? O tym z wicewójtem Kołaczyc Jerzym Sypieniem rozmawiał Jaslonet.pl

Będzie feta na rynku w sylwestrową noc?

Na pewno będzie to wyjątkowy Sylwester, mieszkańcy Kołaczyc będą go spontanicznie obchodzili. My jako gmina planujemy zorganizować uroczystość ale jeszcze nie wiemy, czy oficjalne obchody będą połączona z Sylwestrem. O tym zadecyduje wójt gminy Małgorzata Salacha.

Co zyskają kołaczycanie przez to, że będą mieszkańcami miasta?

Takim wymiernym zyskiem będą większe możliwości pozyskania inwestorów strategicznych w związku z tym, że w obszarach miast nie ma problemu z ponoszeniem opłat za odrolnienie gruntów. To jest dosyć poważny koszt, który zniechęca potencjalnych inwestorów. Po 1 stycznia ten problem zniknie.

Jak państwo chcecie pozyskać inwestorów?

Mamy dwa mocne atuty. Po pierwsze, atrakcyjne tereny pod przyszłe inwestycje na błoniach wokół Kołaczyc, a po drugie, chcemy opracować plan zagospodarowania przestrzennego aby ułatwić start potencjalnym inwestorom.

Czy ktoś już zgłosił chęć inwestowania w Kołaczycach?

Na tę chwilę, takiej konkretnej oferty jeszcze nie ma ale pojawiały się sygnały, zapytania o możliwości ewentualnego inwestowania.

Cały czas mówimy o korzyściach z punktu widzenia władz gminy a co zyskają sami kołaczycanie?

Pragnę przypomnieć, że jednym z warunków uzyskania praw miejskich były konsultacje z mieszkańcami gminy. Wszystkie były pozytywne. Prócz prestiżu bycia miastem i satysfakcji mieszkańców, zwłaszcza tych starszych, którzy pamiętają czasy kiedy Kołaczyce miały prawa miejskie, mamy nadzieję na przywrócenie Kołaczycom wyglądu małego miasta.

Chcemy pozyskać środki na inwestycje w samym rynku, gdzie jest typowa zabudowa małomiasteczkowa. Zwłaszcza zależałoby nam na odnowieniu kamieniczek. 

Pojawiły się głosy, że zmiana statusu Kołaczyc z gminy wiejskiej na miejską wpłynie również na podwyższenie płac dla pracowników gminy.

Nie mogę się z tym zgodzić. Po uzyskaniu praw miejskich, nie zmieni się drastycznie budżet, dlatego nie ma absolutnie żadnych podstaw aby twierdzić, że coś w kwestii podwyżek dla wójta się zmieni.

Kołaczyce będą kolejnym miastem na mapie powiatu jasielskiego. Co to oznacza dla współpracy z Jasłem i innymi miejscowościami?

Kołaczyce w powiecie jasielskim są drugą po Jaśle miejscowością posiadającą prawa miejskie Współpraca między Miastem Jasłem i nie tylko, bo również z Gminą Jasło i innymi gminami jest bardzo dobra. Od lat mamy możliwość wzajemnej współpracy w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Obecnie kończymy inwestycję budowy kanalizacji – „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”, więc ta współpraca jest i myślę, że nadal będzie owocna.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
traszkowiectofikkolaczycaninlukaspis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hajduczek <lol>
Gość
Hajduczek <lol>

:uhoh::rip::lol::shy:Wiocha a nie miasto heheh <lol2>:lol::lol::lol::lol::lol::lol::upset::upset::upset::upset::upset::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::smilewinkgrin::bigrazz::bigrazz:

tofik
Gość
tofik

A mieszkańców nikt o nic nie pytał,a po drugie to większość miasta niechce.Podatki wzrosną,psy nie będą mogły szczekać,a Pani wójt zgarnie kase

kolaczycanin
Gość
kolaczycanin

hewlett packard oraz pll lot zainteresowanie inwestycjami na kolaczyckich bloniach

lukas
Gość
lukas

Bardzo dobrze, ze w powiecie przybywa kolejny ośrodek miejski.
Jeszcze Żmigród powinien sie wystarać o zwrot praw miejskich.
Powiat będzie sie bogacić

pis
Gość
pis

najwiekszym inwestorem jest wlasciciel fotoradaru

Malwina
Gość
Malwina

To jest dopiero jajcarz.Twierdzić,że na Kołaczyce czeka świat inwestorów ,to jest karkołomny wywód. Kto zyska,właśnie władza,bo podwyzki dla burmistrzów,wójtów są regulowane odmiennie.A reszta? Jak bylo tak będzie po względzie!!!

sceptyk
Gość
sceptyk

Pożyjemy zobaczymy, a nóż będzie więcej działo dobrego, trzymam kciuki

co zyskają mieszkańcy??
Gość
co zyskają mieszkańcy??

co zyskają mieszkańcy??większe podatki na rzecz Urzędu miasta jego burmistrza , zastępce sekretarza rady miasta samochodu służbowego i…wiele innych..pod wielkimi aglomeracjami na wiochach są olbrzymie inwestycje..a nie w miastach..ludzie bądźcie świadomi o co chodzi urzędnikom!!!!!bo wcale nie o dobro inwestorów..czego przykładem jest Jasło

Karol
Gość
Karol

Kołaczyce Miasto duże parę domów dwie ulice:

traszkowiec
Gość
traszkowiec

jasło też wiocha

Close
X