Wiadomości

Wręczono promesy na usuwanie skutków powodzi

W siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wicepremier Grzegorz Schetyna i wiceminister Tomasz Siemoniak wręczyli promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gminom, które ucierpiały w czasie czerwcowych powodzi. To trzecia już w tym roku i największa transza pomocy dla poszkodowanych.

Wicepremier Grzegorz Schetyna i Wiceburmistrz Jasła Leszek Zduński

87 samorządów otrzymało środki finansowe w wysokości 41 mln 800 tys. zł. W zależności od skali zniszczeń, przyznane promesy wynoszą od 50 tys. do 4 mln zł. Najbardziej poszkodowani (11 samorządów) zostali zwolnieni z udziału środków własnych do sfinansowania odbudowy obiektów.

Ponadto samorządy otrzymały 8 mln 300 tys. na zasiłki celowe dla poszkodowanej ludności. Z budżetu państwa przeznaczono także kwotę 829 tys. zł na sfinansowanie wypoczynku letniego 829 dzieciom z terenów dotkniętych powodzią.

Agnieszka Skała
UWR

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pływająca krawlem żaba
pływająca krawlem żaba
2024 lat temu

Na zakup wiaderek do wylewania wody na przyszłość pewnikiem wystarczy.Wolałbym decyzję zobaczyć o budowie zalewu w Myscowej.
Ale to będzie mozliwe po ew. sukcesie PO za rok,po wyborach.Tak więc na sledanou…

ss
ss
2024 lat temu

A Pan Zduński miał być europosłem !

vvv
vvv
2024 lat temu

nie widać aby pan Schetyna podał Zduńskiemu ręke zapewne się wstydzi Platformy Jasielskiej

antyPiSozyt
antyPiSozyt
2024 lat temu

JAK ZWYKLE KROTKOTERMINOWE LATANIE DZIUR..zamiast konkretnych dlugoterminowych rozwiazan..

Promesa
Promesa
2024 lat temu

Jako naród jesteśmy mistrzami w prowizorkach i nie grzeszymy mądrością po szkodzie tj. po powodziach. Umiemy jednak przedstawić taką powódź jako sukces jak widać na zdjęciu. Gdyby Polacy mieli tereny i problemy takie jak Holandia, to na znaczej części kraju można by sadzić ryż. Jedynie w części południowej, wyżynnej, nie byłoby stałych polderów i można by było chodzić suchą stopą.

obserwatorka
obserwatorka
2024 lat temu

A co to za dwa kut..y tak stoją…
A wiceburmistrz zaczął nosić okulary, bo nie może znaleźć sukcesu, czy też sądzi, że będzie wyglądał poważniej i mądrzej ?

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x