Wiadomości

"WRON-a Orła nie pokona" 28. rocznica stanu wojennego

Wystawa poświęcona 28. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – „WRON-a Orła nie pokona” została umieszczona na ogrodzeniu I Liceum Ogólnokształcącego. Na wystawie prezentowane są unikatowe materiały pochodzące z okresu stanu wojennego, w tym decyzja o internowaniu, ulotka nawołująca do strajku generalnego w Jaśle /za przygotowanie i kolportaż ulotki Barbara Garbarczyk i Adam Pawluś zostali osadzeni w więzieniu/ oraz okolicznościowe wydawnictwa i karty.

Kliknij aby powiększyć

Materiały wykorzystane do opracowania wystawy pochodzą ze zbiorów prywatnych Witolda Lechowskiego, Adama Pawlusia, Kazimierza Poniatowskiego, Piotra Lenartowicza oraz Oddziału Rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Przypomnieniu tragicznych wydarzeń z lat 80. poświęcona była Międzyszkolna Akademia zorganizowana przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie „Od polskiej solidarności do europejskiej jedności”, która odbyła się 11 grudnia 2009 r.

Kliknij aby powiększyć

W programie znalazły się między innymi: wykłady „Polska lat 80″, wykład dr Krzysztofa Kaczmarskiego z rzeszowskiego IPN, prezentacja multimedialna „Droga do zjednoczonej Europy” i wystawa „Nasza Europa”.

W akademii wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Adam Pawluś oraz Dyrektorzy Jasielskich Szkół Ponadgimnazjalnych.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
internowany
internowany
2024 lat temu

W akademii udział nie wzięli internowani których nikt nie zaprosił.Dlaczego,odpowiedz jest prosta,obawa przed konfrontacją [etosu z wodolejstwem].Ci którzy dzisiaj świętują [żądzą] nie mają odwagi spojrzeć internowanym w oczy.Nie pokonała nas komuna i nie pokonają nas ci którzy dzisiaj sztandarem SOLIDARNOŚCI wymiatają kurze w swoich gabinetach.Pozdro jak mawiają młodzi.Bo w młodzieży cała nasza nadzieja.

x
x
2024 lat temu
POL
POL
2024 lat temu

Co roczne odgrzewane <<kotlety >> Skończyć z tym tematem raz a nie ,,bohaterzyc " i biadolic CO ROK !!! :yes:

Jaślanin z przeszłością
Jaślanin z przeszłością
2024 lat temu

Kiedy wreszcie w tym mieście uśmiech zagości na twarzach ludzi??? Ciągłe stękanie,tupanie,
narzucanie innym histori z podwójnym dnem ,a do tego z podtekstem nienawiści do drugiego człowieka w imię własnego "ego" i podlizania się koniunkturzeTo jest po prostu karykaturalne…
Ciągłe wspominanie trupów,horrory i nakłania
nie do przymusowego oddawania czci jest molestowaniem psychicznym racjonalnie myślących o przyszłości miasta,kraju ludzi.
Zatem wystawki owszem,ale na swoim podwórku lub klatce schodowej(najlepiej w przedpokoju
)…Nie wspomnę o zagrożeniu pomalowania przez miejscowych wandali owych łupów na LO sprayem…Po prostu nerwy siadają.Wszędzie ględzenie,smędzenie o jednym-ile można??? Mozna wpaść w depresję od tych rozkoszy…Dość!!!!!!!!!!!!!!!!

Obserwator
Obserwator
2024 lat temu

Czy na spotkaniu był Pan Górczyk?

ixi
ixi
2024 lat temu

"internowany" swietnie to ujales! PiSopasozyty potrafia tylko lac wode udajac ze sami cos robili, a prawda jest taka ze siedzieli cicho ze strachu tak jak Kaczynscy-a teraz maja czelnosc pluc na prawdziwych bohaterow tamtych czasow, przypisujac sobie zaslugi-za wyimaginowane i blizej nie okreslone rzeczy!
Chyle czola przed CICHYMI BOHATERMI tamtych lat..i dziekuje!
Do PiSopasozytow odczowam wstret i mam automatyczny oddech wymiotny na tych dwulicowcow i bezczelnych TCHORZY!

fghjk
fghjk
2024 lat temu

już by zamilkli solidaruchy i karierowicze raz na zawsze ochyda ludzie zwykli biedują a im głupoty w głowie

gl
gl
2024 lat temu

Niech wreście ta obecna pezetperowska solidarność potraktuje internowanych jak ludzi i zorganizuje przynajmniej raz godne obchody 13 grudnia.W szkołach są one organizowane dla młodzieży.

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x