r e k l a m a
Wiadomości

"WRON-a Orła nie pokona" 28. rocznica stanu wojennego

Wystawa poświęcona 28. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego – „WRON-a Orła nie pokona” została umieszczona na ogrodzeniu I Liceum Ogólnokształcącego. Na wystawie prezentowane są unikatowe materiały pochodzące z okresu stanu wojennego, w tym decyzja o internowaniu, ulotka nawołująca do strajku generalnego w Jaśle /za przygotowanie i kolportaż ulotki Barbara Garbarczyk i Adam Pawluś zostali osadzeni w więzieniu/ oraz okolicznościowe wydawnictwa i karty.

Kliknij aby powiększyć

Materiały wykorzystane do opracowania wystawy pochodzą ze zbiorów prywatnych Witolda Lechowskiego, Adama Pawlusia, Kazimierza Poniatowskiego, Piotra Lenartowicza oraz Oddziału Rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Przypomnieniu tragicznych wydarzeń z lat 80. poświęcona była Międzyszkolna Akademia zorganizowana przez Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Nowym Żmigrodzie „Od polskiej solidarności do europejskiej jedności”, która odbyła się 11 grudnia 2009 r.

Kliknij aby powiększyć

W programie znalazły się między innymi: wykłady „Polska lat 80″, wykład dr Krzysztofa Kaczmarskiego z rzeszowskiego IPN, prezentacja multimedialna „Droga do zjednoczonej Europy” i wystawa „Nasza Europa”.

W akademii wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego: Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Członek Zarządu Adam Pawluś oraz Dyrektorzy Jasielskich Szkół Ponadgimnazjalnych.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
glfghjkixiObserwatorJaślanin z przeszłością Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
internowany
Gość
internowany

W akademii udział nie wzięli internowani których nikt nie zaprosił.Dlaczego,odpowiedz jest prosta,obawa przed konfrontacją [etosu z wodolejstwem].Ci którzy dzisiaj świętują [żądzą] nie mają odwagi spojrzeć internowanym w oczy.Nie pokonała nas komuna i nie pokonają nas ci którzy dzisiaj sztandarem SOLIDARNOŚCI wymiatają kurze w swoich gabinetach.Pozdro jak mawiają młodzi.Bo w młodzieży cała nasza nadzieja.

x
Gość
x
POL
Gość
POL

Co roczne odgrzewane <<kotlety >> Skończyć z tym tematem raz a nie ,,bohaterzyc " i biadolic CO ROK !!! :yes:

Jaślanin z przeszłością
Gość
Jaślanin z przeszłością

Kiedy wreszcie w tym mieście uśmiech zagości na twarzach ludzi??? Ciągłe stękanie,tupanie,
narzucanie innym histori z podwójnym dnem ,a do tego z podtekstem nienawiści do drugiego człowieka w imię własnego "ego" i podlizania się koniunkturzeTo jest po prostu karykaturalne…
Ciągłe wspominanie trupów,horrory i nakłania
nie do przymusowego oddawania czci jest molestowaniem psychicznym racjonalnie myślących o przyszłości miasta,kraju ludzi.
Zatem wystawki owszem,ale na swoim podwórku lub klatce schodowej(najlepiej w przedpokoju
)…Nie wspomnę o zagrożeniu pomalowania przez miejscowych wandali owych łupów na LO sprayem…Po prostu nerwy siadają.Wszędzie ględzenie,smędzenie o jednym-ile można??? Mozna wpaść w depresję od tych rozkoszy…Dość!!!!!!!!!!!!!!!!

Obserwator
Gość
Obserwator

Czy na spotkaniu był Pan Górczyk?

ixi
Gość
ixi

"internowany" swietnie to ujales! PiSopasozyty potrafia tylko lac wode udajac ze sami cos robili, a prawda jest taka ze siedzieli cicho ze strachu tak jak Kaczynscy-a teraz maja czelnosc pluc na prawdziwych bohaterow tamtych czasow, przypisujac sobie zaslugi-za wyimaginowane i blizej nie okreslone rzeczy!
Chyle czola przed CICHYMI BOHATERMI tamtych lat..i dziekuje!
Do PiSopasozytow odczowam wstret i mam automatyczny oddech wymiotny na tych dwulicowcow i bezczelnych TCHORZY!

fghjk
Gość
fghjk

już by zamilkli solidaruchy i karierowicze raz na zawsze ochyda ludzie zwykli biedują a im głupoty w głowie

gl
Gość
gl

Niech wreście ta obecna pezetperowska solidarność potraktuje internowanych jak ludzi i zorganizuje przynajmniej raz godne obchody 13 grudnia.W szkołach są one organizowane dla młodzieży.

Close
X