Wiadomości

Wsparcie budowy nowego budynku komendy powiatowej policji

Wsparcie budowy nowego budynku komendy powiatowej policji w Jaśle było tematem spotkania samorządów gmin oraz powiatu jasielskiego z przedstawicielami policji.

Spotkanie zwołane zostało z inicjatywy Starosty Jasielskiego Adama Kmiecika w dniu 14 stycznia 2009 r. w Starostwie Powiatowym. Wzięli w nim udział Burmistrz Miasta Jasła, przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, wójtowie oraz przewodniczący rad wszystkich gmin z terenu powiatu, skarbnik i sekretarz powiatu. Policję reprezentowali podinspektor Janusz Stojak, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i remontów Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, podinspektor Robert Woźnik, komendant powiatowy w Jaśle oraz jego zastępca podinspektor Artur Dudek.

W trakcie spotkania poruszono temat budowy nowego budynku komendy powiatowej policji. Od kilku lat mówi się o konieczności budowy nowego budynku z przeznaczeniem na siedzibę komendy, wykonano niezbędne prace projektowe wraz z kosztorysem inwestorskim, który w ciągu ostatnich kilku miesięcy wzrósł z kilkunastu do ponad 40 milionów złotych.

Inwestycja jest w planie komendy głównej, ale z niższą wartością kosztorysową. W najbliższym czasie wystąpimy o zaakceptowanie wyższych kosztów związanych z tą inwestycją. Nie ukrywam, że łatwiej jest przekonać do wyższych kosztów budowy, jeśli mamy wsparcie finansowe lokalnych samorządów, stąd też prośba o rozważenie pomocy ze strony poszczególnych gmin i powiatu. Liczy się każda kwota wsparcia – powiedział podinspektor Janusz Stojak.

Starosta Jasielski zapewnił, że samorządy z terenu powiatu wesprą inwestycję budowy komendy, zaznaczając równocześnie, że wysokość dofinansowania jest sprawą otwartą.

Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrza Powiatu Jasielskiego odnosząc się do wysokości kwoty kosztorysu inwestorskiego nie ukrywał zaskoczenia z jej wysokości. – Trudno jest deklarować jednoznacznie o wysokości naszego udziału w tej inwestycji, musimy przedyskutować tę kwestię w gronie konwentu – stwierdził.

Samorząd miasta Jasła wniósł już pokaźny wkład w budowę przyszłej komendy. Przekazaliśmy 1,5 hektara pod budowę, a także budowana jest droga dojazdowa do przyszłej komendy oraz wykonana została w tym rejonie sieć kanalizacyjna – powiedziała Maria Kurowska, burmistrz miasta.

Podsumowując dyskusję Robert Woźnik, komendant powiatowy stwierdził, że jeśli nie będzie pomocy samorządów lokalnych nowa komenda może nie powstać, takie zagrożenie jest realne. A potrzeba nowego budynku komendy jest potrzebna i społecznie uzasadniona, dodał.

Zebrani ustalili, że dyskusja o wysokości wsparcia budowy nowego budynku komendy musi zostać przeniesiona na rady poszczególnych gmin. Zgodzono się, że konsultacje w gminach nie powinny trwać dłużej niż kilka tygodni.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
henia
henia
2023 lat temu

a gdzie ma powstac ten wspanialy budynek? ktos moze wie?

do henia
do henia
2023 lat temu

na terenie bylych szklarnii PGR Gorajowice

Jaślanka
Jaślanka
2023 lat temu

ten "wspaniały" budynek ma powstać na ulicy Towarowej

jeremy
jeremy
2023 lat temu

A dlaczego mieszkańcy gmin mają dopłacać do biurowca dla urzędu centralnego, jakim jest policja? Do rozbudowy sądu jakoś nie dopłacaliśmy. Jasielskim politykom trzeba przypomnieć oczywisty fakt – policja finansowana jest przez MSWiA (minister G.Schetyna). To że pan starosta z PO nie umie załatwić kasy od "swojego" ministra nie uprawnia go do wydawania pieniędzy z lokalnych środków! Jeśli gminy tak bardzo chcą się zrzucić na wspólną inwestycję, niech dofinansują powstanie strefy przemysłowej na Warzycach (wykup gruntów) przynajmniej pomoże to w stworzeniu miejsc pracy. Odrębna kwestia to koszt inwestycji, który przeliczono kilka miesięcy temu, czyli w okresie najwyższych cen w budowlance. Prosty… Czytaj więcej »

PIS
PIS
2023 lat temu

Najpierw miejsca pracy – a potem budynek policji. Panowie Wójtowie – jaka jest stopa bezrobocia w Waszych gminach. Czy dobry ojciec domu – będzie najpierw dla swoich dzieci budował karcer, czy też zagwarantuje ich podstawowe utrzymanie. Przestępców coraz mniej, bo i kraść nie ma czego – etatów w policji raczej nie będzie przybywać. Panie Komendancie Woźnik – niech więc Pan nie straszy, iż nie powstanie nowa komenda jeżeli pomocy samorządów nie będzie. A może by tak pieniądze na strefę przemysłową. Ludowi w tych czasach należy podać rękę – nie bicz.

szef szefów
szef szefów
2023 lat temu

nie mogli by wybudować nowej komendy gdzieś całkiem poza miastem? tyle by spokoju przynajmniej było… Ci Policjanci z Majami jeździć dobrze nie potrafią..

szeregowiec roman
szeregowiec roman
2023 lat temu

jeszcze pare helikopterów i bedziemy mieć policje pierwsza klasa ;]

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x