Wiadomości

Wstrzymanie budowy zbiornika Kąty – Myscowa to wina Platformy?

Temat zbiornika Kąty-Myscowa przywoływany jest przy różnych okazjach. Ciągle brakuje konkretów kiedy ruszy budowa. Pojawiają się za to żale i wyrzuty do kolejnych ekip.

Widok na Kąty i Myscową (po lewej), rzeka Wisłoka (po prawej)
fot. Ryszard Babiasz

Tomasz Poręba, europoseł PiS twierdzi, że winę za opóźnienia w budowie zbiornika ponosi koalicja rządząca.

Ta inwestycja była zatwierdzona wcześniej, jeszcze za naszych rządów Prawa i Sprawiedliwości. W wyniku przeglądu inwestycji wykonanych w ramach programu infrastruktura – środowisko, została ona przez obecną ekipę usunięta. Uważam, ze była to zła i szkodliwa decyzja. Zostało to odebrane Podkarpaciu w momencie gdy to było już na dużym etapie zaangażowania projektowego i technicznego – mówił Tomasz Poręba

Poręba twierdzi, że jedynym rozwiązaniem jest lobbować w tej sprawie.

Nie my mamy ministra rozwoju regionalnego i nie my rządzimy. Jest to inwestycja duża i o tym, czy zostanie ona zrealizowana decyduje minister. Naszym obowiązkiem jest lobbować w tej sprawie. Szkoda, że została ta decyzja cofnięta, mimo że wniosek o jej realizację był wydany – tłumaczy europoseł.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
x
x
2024 lat temu

W Y B O R Y

jaslak
jaslak
2024 lat temu

Ciekawe, jak sobie wyobrażał pos. Poręba rozpoczęcie budowy zbiornika bez projektu budowlanego, bez uregulowanych spraw środowiskowych, bez zakończonych badań geologicznych, bez wywłaszczeń? Na podstawie karty rowerowej?

..2..3..
..2..3..
2024 lat temu

do jaslak: Myslisz w ogole? skoro wniosek o rozpoczęcie budowy był wydany to znaczy ze wszystko było zapięte na ostatni guzik.
No chyba dowodzący ta akcją mają rozum w głowie i wiedzą co robić skoro nie jeden zalew postawili…
Ale dlaczego PO odwołało budowę?

janko
janko
2024 lat temu

Panie Poręba,za czasów rządów PiS nie zostały sporządzone żadne plany pod inwestycję.Jedyne co zrobili ludzie związani z tą partią to wykupili działki licząc na ogromne pieniądze z ich sprzedaży po wybudowaniu zalewu.Albo niedoinformowany albo………… :yes:

jaslak
jaslak
2024 lat temu

..2,..3. Jaki "wniosek o rozpoczęcie budowy" –
nie ma czegoś takiego w Prawie Budowlanym. Kto "nie jeden zalew postawił" – Gęsicka do spółki z Zającem i Porębą? Poczytaj sobie niedawną wypowiedź przedstawiciela Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej, umieszczoną w tym portalu, co cię może troszeczką oświeci, ciemniaczku.

vc
vc
2024 lat temu

Jakie wstrzymanie? – to była jakaś budowa??

Pragmatyk
Pragmatyk
2024 lat temu

PIS mówi że to wina PO, PO że to wina PIS –
mydlenie oczu. Nie zaczęto podczas PISu,
nie zaczęto podczas PO i nie zacznie się
w ogóle w najbliższych 25 latach albo więcej!

ixi
ixi
2024 lat temu

trzeba bylo PRZYGOTOWAC PORZADNY PLAN – BEZ BLEDOW I FUSZERKI pisuarze! ZAPORA – TO NIE WYSCIGI przed kampania wyborcza! Jak macie tak profesjonalnie "wyrzuCac kase w bloto" jak to robicie w TRZCINICY to ja wole poczekac te 2, 4 lata na normalnie – PORZADNIE I PROFESJONALNIE DOKONANA INWESTYCJE!

NIE
NIE
2024 lat temu

A ja nie chcę, żeby go budowali. Tam jest przepiękna przyroda i wszystko w cudownym klimacie a wszyscy chcą zalać to wodą. To jest istna głupota. Tyle lat było dobrze bez zbiornika i niech tak już zostanie!!! Popieram wstrzymywanie robót!!!

.
.
2024 lat temu

Kurrow… porą-bany jakiś gość. Kaczki mupuszczać, a nie politykę robić !

pl
pl
2024 lat temu

Nie niszczcie Beskidu!!!

Ronin
Ronin
2024 lat temu

adres biura ulica za bursa szef biura iwaszczyszyn. powodzenia

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Porębany wyskoczył jak Filip z konopi,o czym on mówi? Jakie rozpoczęcie jakie plany,jakie wstrzymanie budowy zbiornika? Nie było nawet koncepcji…

Ewa
Ewa
2024 lat temu

Nie mamy zbiornika,bo to nie po drodze ludziom co lobbują w interesie gminy Cisna… Czy tego nie widać? Przecież zrealizowanie tej
inwestycji,ograniczy wypady w Bieszczady przez ww gminę,i okoliczne…W Kątach jest woda,las,a więc to co i tam,a bliżej.Co do obietnic Pana posła-to byłabym ostrożna…

hahahha
hahahha
2024 lat temu

Ach te jego usteczka.Musi się podobać prezesowi Jarkowi:lol:

Tępy dyziur
Tępy dyziur
2024 lat temu

PO-kemony zablokowały budowę. Wszystko przez żaby i żmije.Tych drugich to jest niezliczona ilość, szczególnie wśród PO-czwarek.

Z Kątów
Z Kątów
2024 lat temu

Na terenach – działkach na których ma być zbiornik zalany wodą ludzie budują t e r a z domy .! Mają na to pozwolenia na budowę!
Więć gdzie ten zalew bedzie?
Kto wykupi 27 budynków nowo wybudowanych??
To wszystko podpucha przedwyborcza!!

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

nikt z geologów nie da pozwolenie na budowe zbiornika z Kątach. O tym wie sie juz kilka lat. Popytajcie w Krakowskim Instytucie Geologicznym – powiedzą całą prawdę!!!!!!!

Civitas Smigrod
Civitas Smigrod
2024 lat temu

PiS&Love:P

PiS-man
PiS-man
2024 lat temu

Wprawdzie dość późno obywatelu żmigrodzki przejrzałeś na oczy ale, że już kiedyś pisano, że większy pożytek z jednego świeżo nawróconego więc i Ciebie witamy w gronie zacnych obywateli 😀

Civitas Smigrod
Civitas Smigrod
2024 lat temu

PiS-man….tym razem chyba nie zrozumiałeś konceptu……….zakręcili Ci kurek z Salonem24.pl????
PS. Utylitarne cytowanie Pisma zostaw faryzeuszom, a póki co wstań od komputera, wyjdź na zewnątrz, bo jest mróz…..a jak obaj wiemy mróz ma właściwości bakteriobójcze;)

Zobacz także
Close
Back to top button
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x