Wiadomości

Znamy wyniki z wszystkich komisji wyborczych

Znane są oficjalne wyniki z wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Maria Kurowska zdobyła 37,6% wszystkich głosów i w drugiej turze spotka się z byłym burmistrzem Jasła Andrzejem Czerneckim – 23,3% głosów.

Maria Kurowska prowadzi w wyborach na burmistrza Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Maria Kurowska zwyciężyła w 27 z 28 obwodów wyborczych uzyskując w sumie 5549 głosów. Jedynym obwodem w którym wygrał kontrkandydat II tury, Andrzej Czernecki było osiedle Sobniów. Czernecki uzyskał 3526 głosów.
Kolejny z najwyższą liczbą głosów jest Tadeusz Górczyk – 1915, dobry wynik uzyskał Janusz Przetacznik – 1889, Leszek Zduński uzyskał – 1375 głosów i na szarym końcu Tadeusz Baniak – 868 głosów.
Aktualizacja godzina 03:20
Przedstawiamy wyniki 21 z 28 obwodowych komisji wyborczych. Przewaga Marii Kurowskiej spadła do 37,4 pkt. proc. Pewnym kandydatem do II tury wyborów jest Andrzej Czernecki z 23% poparciem.
Obecne wyniki dotyczą 21 z 28 obwodowych komisji wyborczych w Jaśle.
Kurowska Maria – 3870 głosów – 37,4%
Czernecki Andrzej – 2390 głosów – 23,1%
Górczyk Tadeusz – 1273 głosów – 12,3%
Przetacznik Janusz – 1252 głosów – 12,1%
Zduński Leszek – 993 głosów – 9,6%
Baniak Tadeusz – 576 głosów – 5,6%
W dwudziestu obwodach zwycięża Maria Kurowska, wyjątkiem jest obwód numer 16 (osiedle Sobniów) w którym większość głosów uzyskał Andrzej Czernecki.
Obwodowe Komisje Wyborcze liczą głosy (fot. H. Szpyrka, Jaslonet.pl)
Aktualizacja godzina 02:30
Maria Kurowska dużą przewagą głosów prowadzi w wyborach na burmistrza miasta Jasła. Na podstawie wyników 11 obwodowych komisji wyborczych ubiegająca się o reelekcję kandydatka uzyskała 41% głosów.
Są już znane wyniki z 1/3 komisji wyborczych:
Kurowska Maria – 1 735 głosów – 41,0%
Czernecki Andrzej – 848 głosów – 20,0%
Przetacznik Janusz – 525 głosów – 12,4%
Górczyk Tadeusz – 516 głosów – 12,2%
Zduński Leszek – 403 głosów – 9,5%
Baniak Tadeusz – 203 głosów – 4,8%
Do tej pory we wszystkich obwodach z których spłynęły wyniki wyborów wygrała Maria Kurowska.
Aktualizacja godzina 01:20
Z Obwodowych Komisji Wyborczych w Jaśle napływają pierwsze wyniki wyborów. Na podstawie danych z pięciu komisji w wyborach na burmistrza miasta Jasła prowadzi Maria Kurowska (39% głosów) przed Andrzejem Czerneckim (20%).
Pierwsze wyniki uwzględniają głosy oddane w pięciu obwodach. Na ich podstawie Maria Kurowska prowadzi z liczbą głosów 705, następnie drugi jest Andrzej Czernecki – 363 głosów, jako trzeci z liczbą głosów 205 jest Tadeusz Górczyk, następnie Janusz Przetacznik – 207, Leszek Zduński – 180, Tadeusz Baniak – 94.
We wszystkich 5 obwodach wygrywa Maria Kurowska.
Aktualizacja godzina 00:40
W dalszym ciągu czekamy na pierwsze cząstkowe wyniki wyborów samorządowych z obwodowych komisji wyborczych. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że w 9 obwodach prowadzi Maria Kurowska, zaraz za nią znajduje się Andrzej Czernecki.
Brak jest oficjalnych wyników z obwodowych komisji wyborczych, natomiast według wstępnych informacji wyniki prezentują się następująco (kolejność według ilości zdobytych głosów): Maria Kurowska, Andrzej Czernecki, Tadeusz Górczyk, Janusz Przetacznik, Leszek Zduński, Tadeusz Baniak.
Wybory Samorządowe 2010 (fot. H. Szpyrka, Jaslonet.pl)
Aktualizacja godzina 23:30
Obwodowe komisje wyborcze w Jaśle o godzinie 22 przystąpiły do liczenia głosów oddanych na kandydatów na burmistrza oraz radnych rady miasta i rady powiatu. Po opracowaniu protokołu, dane będą napływać do miejskich oraz powiatowych komisji wyborczych.
Tegoroczne wybory samorządowe trwały aż do godziny 22, później się też rozpoczęły bo dopiero o godzinie 8:00 a nie jak zazwyczaj o 6:00.
Oprócz kilku przypadków naruszenia ciszy wyborczej (zrywanie i naklejanie plakatów wyborczych) głosowanie w Jaśle odbywało się spokojnie.
Według sondaży PiS wygrywa batalię o sejmik
Prawo i Sprawiedliwość triumfuje w wyborach do sejmiku wojewódzkiego  na Podkarpaciu. Według sondażu TNS OBOP dla TVP partia zdobyła rekordowe w skali kraju poparcie – 43,3 proc.
Podkarpacie jest jednym z 6 województw, w którym największe poparcie do sejmiku wojewódzkiego zdobył PiS.
Drugie miejsce według sondażu TNS OBOP zajęła Platforma Obywatelska z poparciem – 26 proc. Na Polskie Stronnictwo Ludowe głos oddało 13,2 proc. wyborców, zaś Sojusz Lewicy Demokratycznej mógł liczyć na poparcie rzędu 12,8 proc.
Na godzinę 19:00 frekwencja w Jaśle wyniosła 45.9%
O godzinie 22:00 przestała obowiązywać cisza wyborcza. Lokale wyborcze zostały zamknięte dla głosujących, a komisje przystąpiły do liczenia głosów. Na razie znane są dane dotyczące frekwencji z godziny 19. Swoje głosy oddało 45.90% uprawnionych do głosowania w mieście Jaśle.
W całym powiecie do urn poszło 48,63 proc uprawnionych.
Najwyższą frekwencję odnotowano jak do tej pory w gminie Osiek Jasielski – 58,75 proc., równie ochoczo do urn poszli mieszkańcy Krempnej – 57, 17 proc.
Najniższą frekwencję do godziny 19.00 odnotowano w gminie Kołaczyce – 43,30 proc i gminie Jasło – 44,32 proc.
Na bieżąco będziemy publikować cząstkowe wyniki wyborów napływające do komisji wyborczych.
kk, wż
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

78
Dodaj komentarz

avatar
78 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pragmatyczka
Gość
pragmatyczka

jestem zdruzgotana tymi wynikami – jaślanie pokazaliście swój niski iloraz inteligencji i zginiecie w biedzie i brudzie. ja passuje wyjżdżam

Jaslanin
Gość
Jaslanin

no i nasza uśmiechnięta mumia przeniesie nam piramidy do Jasła i bedzie atrakcja ze ho ho!

wyborca
Gość
wyborca

Wiocha w tym roku miała kilku fajnych kandydatów a raczej nawet kandydatek ale jak znam życie to pewnie nie skorzystali z okazji aby mogło się coś zmienić.Przy urnach było słychać tylko nazwiska pisowskie.Masz rację mieszkaniec na tej naszej galicji nic się nie zmieni.Wszyscy młodsi muszą wiać stąd gdzie pieprz rośnie i zostawić tych którzy mają plewy w głowach niech się nimi żywią

mieszkaniec jasła
Gość
mieszkaniec jasła

nie róbcie jaj jeśli kurowska albo czarnecki to znowu ta nasz galicja będzie na szarym końcu.zresztą tu się nigdy nic nie zmieni bo ludzie zamiast mózgu mają kler,nikt nic nie widzi i nikt nic nie słyszy prócz propagandy pisu

paweł
Gość
paweł

To proponuje wybudować taki pomnik …tylko na 70 metrów…rondo Hitlera mamy..deptak tez …kapliczki…super fontannę ala prysznic ,brakuje tylko takiego pomnika na 70 metrów….Te i inne atrakcje zapewni wam obecna pani.I znów bedzie Jasło słynne na cały swiat…Teraz pani pojedzie bronic Himalaje i Afryke…choć nie..teraz w modzie jest Egipt.

ONA
Gość
ONA

JESLI PRAWDA TO NIECH WSZYSCY OSZCZERCY ZAKOPIA SIE JAK KRETY !!!!!!!GRATULACJE IDUZO SAMOZAPARCIA .!!

r.
Gość
r.

No niestety… [*] Ś.P Jasło

mmm
Gość
mmm

gratulacje dla Pani Kurowskiej, myślę, że wygra również II turę

Sabina
Gość
Sabina

Burmistrzem jest i będzie Kurowska

kix
Gość
kix

o ja juz nie moge ide spac

K.Ł
Gość
K.Ł

CZERNECKI BURMISTRZEM i Jasło wyjdzie na prostą…!!!!!!!!Panie Andrzeju trzymamy kciuki:)

asfadsfasd
Gość
asfadsfasd

łaaaaaaaaa! kur…….a nie moze to sie zdazyc! OSZUKAC PRZEZNACZENIE ! MARIA NIE WYGRA! BEDZIEMY W MATRIXIE ! ŁAAAAAAA!

jasło
Gość
jasło

Super!Jasło zawsze się popisze .Przecież tu nie może być lepiej.My jesteśmy już skazani na biedę.Nic tych naszych jaślan nie nauczyło.Gratuluję!Następna szansa dopiero za 4 lata.Droga młodzieży ratuj się kto może i jazda stąd.

M
Gość
M

No i cóż powiecie internetowi krytykanci bez nazwiska? Tyle opluwania na forum, a tu proszę Pani Burmistrz wygrywa!!!

szkoda gadać
Gość
szkoda gadać

Jasło to wieś…wsioki i buroki…nie umieją czytać i są ślepi na świat dookoła…tylko by kupowali po galeriach, marketach…nie myślą o pracy, o nowych miejscach pracy, bo po co…jak i tak każdy spierd…a stąd za granicę… a tak lepiej…synuś za granicą zbiera truskawki…córka też se daje radę, a potem przyjeżdża z czarnym , a rodzice na ojomie lądują…najważniejsze, że dają sobie radę…szkoda gadać

marian
Gość
marian

Po tych wyborach juą wiem w jakim zaśianku mieszkam. Tyle wstydu, tyle razy obrażała się na wyborców , praktycznie nic nie zrobiła a głosują na nią. Wypada tylko się modlić o opamiętanie dla wyborców. A jeśli to nie pomoże to najlepiej wyjechać z tego GRAJDOŁA !!!!!!!
M wypada powiedzieć że tak strasznie krytykuje krytykantów bez nazwiska a sama się nie podpisała nazwiskiem.

szkoda gadać
Gość
szkoda gadać

Ty to się popisałeś podpisem..”M”…krytykancie hipokryto

Amon_Ra
Gość
Amon_Ra

Znajomi i kolesie tej „pani”, i ich znajomi, zatrudnieni w różnych urzędach odetchnęli (na razie). Czeka ich spokojne nic nierobienie przez następne cztery lata, a kasa będzie lecieć. Może jednak zmobilizujemy się aby TO ZMIENIĆ ??!! Ludzie, czy was całkowicie poje….. !!?? Wystarczy aby w drugiej turze zwolennicy p. Górczyka, p. Zduńskiego i p. Przetacznika zagłosowali na p. Czernieckiego. Wtedy ta „pani” odleci na miotełce tam skąd przyleciała !! ZMOBILIZUJMY SIĘ !! PS. Do „M”: bredzisz – nie wygrała.

kibic
Gość
kibic

Mam pytanie: DLACZEGO na tablicach CZARNYCH JASŁO wiszą plakaty Panów Węgrzynów, Pana Lechowskiego i innych PiSiorów??? Ile za to zapłacili klubowi???

jaslak
Gość
jaslak

Kurowska czy Czernecki – nieważne… wyprowadzam się z Jasła

kalkulator
Gość
kalkulator

Spoko! W drugiej turze wygra Czernecki. Same głosy Kurowskiej
i Baniaka nie wystarczą.

Leszek
Gość
Leszek

do Charls :
A co ten PiS zrobił dla Ciebie takiego? Co poczułeś na tym Podkarpaciu, takiego fenomenalnego za ich władania, przez ostatnie 8 lat? Bieda i zapaść w regionie się pogłębia, cała Polska ucieka i podkarpackie, zostaje jak jakaś czarna dziura z tyłu. To jak za to brawo bijesz, to chyba, jeśli w ogóle tam mieszkasz albo jesteś związany z regionem, sam sobie rękę obcinasz.

Leszek
Gość
Leszek

wszyscy pluja na Kurowska a i tak poszli na nia glosowac ….
po prostu kupa duza kupa
teraz zgnoja to biedne miasto do spodu
cieszcie sie pisiory cala Polska sie z nas smieje
nigdy nie dostaniemy grosza na rozbudowe , naprawde Jarek napewno sie ucieszy chyba tylko on
Moze pani Kurowska nowe rondo wybuduje imenia Kaczora lub pomnik
kto by tam myslal o dzieciach ktore beda musialy wyjechac gdzies gdzie jest normalnie !!!!
HANBA

Ciekawski
Gość
Ciekawski

Odwróć tabelę towarzysz na czele

Ronin
Gość
Ronin

a ja myślę że należało by sprawdzić wiarygodność tych wyborów – czmu w jdk siedziali pracownicy um w komisji ?? dziwne jak dla mnie

kix
Gość
kix

i gdzie te wyniki ilez mozna czekac.

jola
Gość
jola

do Dabrowki wroć !
witajcie w podkarpackim ciemnogrodzie,bedą przyjezdżać wycieczki do naszego rezerwatu , proponuje zmiane nazwy miasta na PISŁO

KANIE
Gość
KANIE

KAŻDY BYLE NIE MARYŚ..NIE

viking78
Gość
viking78

Który portal będzie pierwszy i poda wyniki wstępne ??

paweł
Gość
paweł

Mam nadzieję że Pis pojedzie już na stałe do Kamczatki…hehehehe Jak pokazują sondaże w całym kraju dostali niezłego kopa…Brawo….

wyborca
Gość
wyborca

Pani Mario trzymam kciuki! 🙂

ONA
Gość
ONA

JUZ NIE MOGE !!!!GDZIE WYNIKI WSTEPNE !!!!!

uwaga
Gość
uwaga

jeśli chodzi o wybory to dojście do lokali nr 3 i 4 po ciemku, po błocie, jakby chcieli ludzi wystraszyć – mogli przenieść do innego budynku

c73
Gość
c73

To co mówią wiewiórki, to może nie,

Anonimowo
Gość
Anonimowo

chyba darmowy bilet do Dąbrówki

jAŚLANKA
Gość
jAŚLANKA

Dawajcie jakieś sondaże 🙂 !

za
Gość
za

eeeeeeeeee gdzie te wyniki ??? co tak dlugo

charls
Gość
charls

hehe… podkarpacie zawsze bedzię za Pis;) bo tylko w tej części Polski ludzie, umieją rozpoznąć od kogo bije fałsz i obłuda (i teksty o Kamczatce są tutaj nie na miejscu hehe .. żałosne) …wracając do Jasła…Pani Kurowska — > górą była, jest i będzie;):) LEĆ PO ZŁOTO;)

PiS-man
Gość
PiS-man

Jeden z tych braci Kaczyńskich nie żyje! Może by k…a ktoś czytał to co pisze?

ace
Gość
ace

trochę się spóźniacie, konkurencja już publikuje cząstkowe.

ONA
Gość
ONA

PANI MARIO JUTRO PROSZE O PIEKNY USMIECH >JA JUZ GRATULUJE POMIMO 2 tury!!!!!!!

jas
Gość
jas

Czernecki w drugiej turze wygra bo na Pania juz wszyscy poszli

PIS-manka
Gość
PIS-manka

Mam nadzieje że wygra Pani Kurowska.Właściwa osoba.

K.Ł
Gość
K.Ł

Któż lepiej zrozumie nas…jak nie „JAŚLANIE”……..
OBY GŁODNI ZOSTALI NASYCENI……

K.Ł
Gość
K.Ł

ja i tak wieżę w cuda…:)
oby „Jaślanie” dobrze wybrali..:)
TRZYMAM KCIUKI!!

yeah
Gość
yeah

każdy ma prawo do wolności słowa… więc vice versa…Napisałem co myśle, ty też.. Ale wy nie umiecie normalnie , tylko od razu psychiatra , idota, baran… świadczy to o waszej kulturze .. marnej jak widać…

paweł
Gość
paweł

Ty charls…posłuchaj jak się twój bożek wypowiada…to tylko świadczy o całej tej bojówce…..Ale jaki szef taka i partyjka…Dobry psychiatra by sie przydał…

yeah
Gość
yeah

Anonim… ciśnienie sobie podnosisz niepotrzebnie…podyskutuj na poziomie 😉 czy na pewno „Baranie”?????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

charls= idiota leć baranie do tego złota daleko nie masz

ilona
Gość
ilona

i oby wygrała p.Maria

Close
X